Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

e normal sa te refuze partenerul?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Amina, pe mine ma irita vocabularul tau. Crezi ca ai putea face ceva in privinta asta? Incearca sa scrii fara sa faci din subiectul ´´sex´´ un teatru plin de jargoane si tarat in obscuritate. Sexul e ok, nu e murdar, nu e rau, putem vorbi despre aceasta actiune absolut normal, asa ca niste doamne prietene in fata canii cu cafea. Nu ca smecherasul din spatele blocului. OK? Multumesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Amina_Marina
Citat:
.Deci 4 luni nu am facut sex DELOC dar nici nu a contenit sa-mi arate cat ma iubeste
Eu n-as rezista 4 luni fara sex. Bun, acum se intimpla ceva cu mine, cred ca am luat-o razna, pina pe 22 luna asta am dop, nu am voie sex, asta in urma unei interventii chirurgicale suferita zona in ariei de reproducere, visez ca fac sex, ma trezesc in toiul noptii transpirata, uda si contractii vaginale.. Sotul imi zicea aseara sa ma duc la spital si sa-i spun medicului ca sa-mi dea tratament sau vreo injectie ceva.. -Pai, cum sa-i spui doctorului asa ceva? Auzi, doctore, au am luat-o razna , m-as babardi rau, dar rau de tot. Daca si azi ma simt asa, chiar ca ma duc la doctor, dar si aici e problema , pentru ca asta ma soarbe din priviri.[:I] Offf, offf...daca dumnezeu n-ar fi facut-o pe Eva parasuta, nu ajungeam eu asa.[q] ............................... Vom rataci prin ceruri, Cersind cu palme-ntinse Un strop de adevaruri Din vietile invinse...
Ca sa exemplific... Poate editezi , voi edita si eu quote-ul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Amina,daca partenerul tau ar avea o problema de sanatate (o operatie in zona X) si i se interzice sexul pentru o anumita perioada tu bagi divort?Ca eu asa inteleg din tot ce scrii tu .Asa cum o femeie nu are chef de sex in anumite perioade(dupa nastere,in timpul sarcinii,in timpul CM,depinde de organism) asa si un barbat e facut din carne,oase si sentimente. Dupa cum am mai spus,sotul meu a avut o perioada extrem de stresanta si schimbarile din viata lui au fost majore asa ca bietul om a fost pur si simplu coplesit si chiar infricosat. Nu toti barbatii sunt macho-meni si nu toti se dau sexosi si plini de vlaga in fata femeilor,cu atat mai putin masini de facut sex. La 36 de ani ai mei sunt o femeie normala din pounct de vedere sexual, am o imaginatie debordanta,idei cat cuprinde si nu ma sfiesc sa folosesc mijloace moderne pentru a-mi condimenta viata sexuala si normal ca si pe mine m-a ingrijorat refuzul sotului meu de a face sex si mi-am facut griji ca e vina mea,ca nu sunt in stare sa-l excit si sa-i creez placere dar in acelasi timp nu intelegeam cum omul acela care ma tine in brate toata noaptea si ma cauta in somn daca ma departez sa beau apa sau trebuie sa merg la toaleta,omul acela care ma imbratiseaza tot timpul,care imi arata in fiecare minut cat de mult ma iubeste si-i citesc adorarea in ochi,nu poate sau nu vrea sa facem dragoste. Si am rezistat o luna,a venit a doua luna si l-am luat la intrebari.Prima data m-a evitat apoi usor usor l-am facut sa se deschida.Mi-am dat seama ca trebuie sa am rabdare cu el (barbatii nu sunt la fel ca noi sa vorbeasca despre problemele pe care le au,nici macar intre ei pentru ca se simt umiliti) si uite ca dupa acele patru luni totul a revenit la normal.Probabil s-a convins ca nu o intind de langa el cu primul Fat Frumos,lol! In privinta limbajului,LadyJ are perfecta dreptate!Putem vorbi despre sex si fara sa folosim cuvintele alora de pe marginea drumului.Sexul cu persoana potrivita este frumos si inaltator! Nu uitati ca japonezii il considerau ca o parte de ceruri(rai)! ---------------------------------------------- Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914 O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca toata lumea trece prin faza asta mai devreme sau mai tarziu,dar ca de obicei putini sunt cei dispusi sa admita sau sa discute despre asta.am fost si noi la faza respectiva,ca o premiza la tot precizez ca bineinteles ca am fost eu cea care am refuzat des.iar in ocaziile in care m-a refuzat el,acum imi dau seama,doar din oboseala,stres,sau preocupari-chiar legate de bb,la inceput mi-am facut o mie de idei si de ganduri pe care dealtfel i le-am expus.apoi,incet incet am inteles ca trebuie sa il inteleg si ......am inceput sa-l refuz si eu cand se apropia iar in cateva ocazii i-am spus ca il doresc si eu,dar nu fac doar ca sa-l fac sa inteleaga cum e sa te simti respins.a functionat destul de bn,acum e ok. ALI,mami de daviduc(23.01.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LauraNicole - jos palaria. Esti a doua persoana de sex feminin care a surprins cu multa intelepciune si in mod corect si aceste aspecte ale unui barbat. Ar fi extrem de favorabil pentru femeile care citesc ceea ce ai scris mai sus sa nu se grabeasca si sa isi (re)aduca aminte ceea ce ai scris. Pentru corecta intelegere a unei potentiale relatii stabile din viitor. Inca odata, sincerele mele felicitari! [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura_Nicole,tu ai scris frumos si cu "suflet"[flo] dar crezi ca merita???In virtual multa lume braveaza si in general numai [:-@]-i de ele.Cum altfel sa iesi din anonimat ?Cind nu ai alte atuu-ri ,sochezi cum poti .[:D] ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hannen,eu am scris cum am crezut de cuviinta si cum am gandit eu!Si ai dreptate,observ ce luptatoare se dau la unele topice aceleasi persoane care dau apa la soareci la altele!Pe mine,intr-o relatie,nu ma tine sexul.Sunt atatea metode in ziua de azi pentru a te ajuta daca ai probleme in acest domeniu incat mi se pare absurd sa ai ca motiv de divort lipsa sexului. Inteleg despartirea pe motiv de lipsa afectiunii,neintelegerii intre cei doi. Multumesc pentru floricica si multumesc si lui Marius pentru cuvintele frumoase! ---------------------------------------------- Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914 O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura,total de acord .Mie mi se pare absolut dezgustator sa afirmi ca ai divorta de sot daca te refuza,ce sa zic,de parca sotul ala e o masinarie sa-ti satisfaca tie nevoile sexuale (si nu numai).Dar sunt convinsa ca astea`s baliverne menite asa cum ziceam sa atraga atentia.Nu imi imaginez curajoasa care sta acasa fara nicio grija divortind ca nu presteaza barbatul cind vrea Domnia Sa(doar in cazul ca esti nimfomana si nu conteaza unde,cind cu cine,ci doar sa fie).S^ar putea ca subit in afara de sex sa aiba si alte interese,cum ar fi "to put food on the table"...ehe,cum ziceam la [:-@] toata lumea`i priceputa. ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...