Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 221
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Carmen sanatate multa lui Eric.

Si eu sunt ca si calcata de tren...dar fara alte simptome. De parca nu e suficient....si in plus trista ca azi mi-a murit bunica, iar eu sunt departe si nu o pot insoti pe ultumul drum.

 

Azi cand am aflat , eram trista...si Adela ma intreba "mami de ce nu razi, de ce nu esti fericita". I-am explicat de ce...si apoi a trebuit sa fac fata la o multime de intrebari despre moarte...ce greu este uneori sa explici lucrurile acestea copiilor.

 

Va pup.

 

Liliana

Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uff...Irina, toata noaptea m-am gandit la voi!!! Asteptam vesti de azi!!!

 

Eu sunt [q][alcool][bang][alcool]...e zapada in Romania, si soacra a vrut sa ii schimbam biletul...am gasit zbor doar in 2 sapt[bang][q][alcool][:-@]

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool]

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miere,multa sanatate...iti raspund si aici.[pup]

polux,condolenta familiei.

Cramen,multa sanatate si voua,e groaznic cand auzi de atatia copiii bolnavi.

IOANAN,vreau sa te intreb,poate ai mai zis sau nu,esti sau nu deacord cu vaccinul pt flu(influentza sau regular)?multumesc[flo]

Voi l-ati facut copiilor???

 

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Ana in concurs!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate bolnaviorilor. Ce se intimpla de sint atitia copii bolnavi?

 

Miere, in locul tau eu i-as da medicamentul. Aidan e bolnav si cu febra de vreo zece zile, s-au si suprapus mai multe la el...

 

Carmen, cum mai e Eric?

 

Sanatate multa Macrina, ai grija de tine.

 

Biata Eva, refacere rapida!

 

Condoleante Polux, te inteleg ca-i greu daca nu poti sa ajungi acolo.

 

Lume multa, oameni putini

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of dragutul de el asa micut si asa bolnavior. Miere ziceai ceva la un moment dat (ai dat tu si termenul) ca l duci la cineva care are n grija doar 3-4 copii. Nu se mai poate? Sau tu ca lucrezi acum nu poti aduce o bona macar pana se face un picut mai maricel? Sanatate multa va dorim.

 

Sanatate la toti copilasii bolnaviori. Este atat de greu sa i vezi bolnavi si sa nu i poti ajuta mai mult...

Polux condoleante!

 

Carmen si Lucasmom sper ca ati trecut cu bine ploile astea, ca urate au mai fost.

 

Macrina sanatate multa! papa miere cu lamaie dimineata pe burtica goala.

 

 

Noi botezam papusica maine.

 

 

 

 

 

Don't throw with stones if you live in a glass house.

 

corina mama Ralucai

 

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, mersi, ce draguta ai fost cu burtica goala..[flo]

 

Sper sa fi fost o alarma falsa, fata cred ca are ceva la gat, mergem azi la doctor cu ea, dar a facut febra in continuu, la fiecare 4-5 ore trebuia sa-i dau antitermicul.. Pana acum n-a luat niciunul de la ea, sper sa nu fie flu..

Multumesc frumos de urari[flo]

 

 

Irina, sanatate lui Aidan, mi-e asa mila de el, de voi.. Sper sa aud vesti bune de acolo [:)]. Parca stiam ca laptele de capra e bun la raceli (cum a mai zis Ica ma sus [flo])

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui msl1
Fetelor,imi pare rau sa ma bag asa peste subiectele voastre dar chiar am nevoie de un sfat:Poate s-a mai discutat acest subiect pe forum, daca stie cineva, cum se procedeaza in cazul decesului unui parinte in Ro, pt imputernicire succesiune, ce trebuie sa fac? am inteles ca daca apostilez imputernicirea nu mai este nevoie sa merg la ambasada(nu pot ajunge la ambasada), dar cum se procedeaza exact o fac si in romina si in engleza o notarizez la un notar local ? cea in engleza da, dar traducerea in romina se poate notariza la notar in us? si apoi amindoua la secretar de stat pt apostila? nu am un exemplu in engleza ce trebuie sa scriu si cum ii spune exact la imputernicire succesiune, unde as putea gasi un exemplu? in romina am gasit dar nu stiu cum sa traduc termenii in engleza?Daca ma puteti ajuta cu un sfat, idee, cum se procedeaza?Multumesc frumos![:)]
align="right" id="quote2">Chiar nimeni nu stie nimic? cum se procedeaza?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Msl, eu nu stiu sa-ti raspund, din pacate. Dar imi amintesc ca ML a avut ceva probleme de succesiune si tot asa, era incurcata cu ambasada(departe), de ce nu-i dai un PM poate te lamureste ea.

Legat de notarizarea imputernicirii in SUA, poti s-o faci numai in limba engl si o trimiti in Ro si se duc acolo si o traduc in romaneste la un notar autorizat, deci nu cred ca-i necesar sa te complici cu ea in 2 limbi, aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...