Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Urgenta stomatologica pentru 4ani


Recommended Posts

Baietelul meu aseara s-a ambitionat si a mancat cateva bobite de porumb de la popcorn .S-a vaitat toata seara ca-l doare undeva in spate,nu se vedea nimic.Toata noaptea s-a perpelit ca-l doare,i-am dat Nurofen pentru durere.Dimineata avea obrazul putin umflat ca un abces.Am mers cu el la gradinita si doamna asistenta ,destul de competenta,zic eu,ne-a asigurat ca nu-i o problema grava ,ca v-a ceda durerea si umflatura.Cand l-am luat acum de la gradinita era umflat si mai rau ca dimineata,el sustine ca nu-l doare.M-am uitat si la gingie,iar in partea de exterior a dintisorilor are o punguta de puroi.Ce sa-i dau? Unde sa ma duc cu el acum?Unde se trateaza urgentele stomatologice la varsta asta ?Sigur ii trebuie ceva antibiotic pentru inflamatie,dar nu stiu unde sa ma duc. Multumesc anticipat de raspuns [flo] ****************************** "Cel ce lupta cu monstri ar trebui sa aiba grija sa nu devina unul"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

In nici un caz nu-i dadeam antibiotic,mai citisem ceva de paracetamol sau ibuprofen,ca ar calma durerea si febra in caz de abces dentar.Astea sunt in Panadol si-n Nurofen,dar clar trebuie sa merg sa-i faca o incizie pt.puroi.Am vorbit la Dent Estet 4Kids si am programare la ora 20.00,nu vazusem de nas subiectul cu stomatologia sau poate de panica [:D] ****************************** "Cel ce lupta cu monstri ar trebui sa aiba grija sa nu devina unul"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit ... A suportat curajos tratamentul de scoatere a puroiului ...am primit antibiotic Ospamox timp de 10zile si o programare joi pentru tratarea maselutei(are carie)... ****************************** "Cel ce lupta cu monstri ar trebui sa aiba grija sa nu devina unul"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...