Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sunt geloasa pe copiii prietenului meu


Recommended Posts

Motivul pt care am ignorat raspunsurile Anamariei si nu i-am raspuns personal este pentru ca nu mi s-a parut chiar bine intentionata, chair ea a zis ca posteaza din plictiseala si ca o ''amuza'' mesajele mele (care pt mine sunt adevarate probleme si dor),eu nu as posta NICIODATA ca sa imi arat suprematia fata de alti membri ai forumului si sa evidentiez cat de cool si funny sunt eu ca am observat ridiculul posturilor lor.In plus, nici nu cred ca imi citeste posturile in intregime ca sa fie in stare sa imi dea sfaturi,eu asa am interpretat comparatia intre ce a facut fiica prietenului meu si propriul ei fiu pt ca fata are 21, deci este adult si poate judeca ce e bine si ce e rau iar fiul ei avea cativa anisori cand i-a aruncat ceasul in WC.Deci nu ineleg cum s-ar putea folosi acest termen de comparatie. Inteleg ca majoritatea fetelor care imi raspund sunt mame, deci evident au un impuls de aparare a relatiei parinte-copil, dar ma uit la subiectul (la multele subiecte)despre SOACRE si vad cum acolo aceste mame sunt de fapt nurori si critica in toate felurile relatia parinte-copil (soacra-sot in acest caz).Si este normal sa fie asa, pt ca cu totii suntem subiectivi si nu este cazul sa fie nimeni acuzat de egoism si ''interese ascunse''.O alta afirmatie care ma supara este eterna presupunere :''tu probabil esti foarte tanara''.Ce se vrea de fapt sa se spuna?Ca sunt prea imatura sa vad realitatea?Sau ca sunt prea tanara sa merit respectul prietenului si al copiilor lui?Sunt mica si nu stiu ce fac?De aici vine presupunerea ca nu va iau in considerare mesajele? In fine,eu chiar am citit fiecare mesaj si am incercat sa vad lucrurile din toate punctele de vedere.Intr-adevar, relatia noastra a fost foarte dificila de la inceput.Cineva scria mai sus ca trebuie sa existe limite si imi dau seama acum ca asa este.Din punctul meu de vedere singura noastra sansa este sa facem un set de reguli pe care sa le respectam,doar asa o sa pot sa-mi dau seama si de seriozitatea lui pt relatia noastra.Simt ca acum a venit momentul sa fiu puternica si hotarata, doar ca nu imi dau seama daca sa fiu puternica inseamna sa stau si sa lupt sau sa plec si sa o iau de la capat. Anyway,multumesc inca o data tuturor pt mesaje si ma bucur ca m-ati ajutat sa pun lucrurile in perspectiva.Din punctul meu de vedere tot ce se putea spune s-a scris asa ca rog moderatorii sa inchida subiectul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Aniela, pt. ca sunt una dintre persoanele care au presupus ca esti foarte tanara, as vrea sa ma explic: in zilele noastre, un barbat educat, civilizat si matur nu considera ca femeia ideala este cea care "ii tine casa luna, ii calca si ii spala lucrurile". Femeia ideala e femeia care ii este o buna partenera de viata, femeia care il completeaza (sau il suplineste :-)) in (aproape) orice, femeia care il intelege si il accepta asa cum este, fara a-i cere sa-si ascunda sentimentele sau sa treaca peste principii la care acesta tine foarte mult. Din punctul meu de vedere, poti tu toata ziua sa stai si sa-i apretezi camasile, daca ti se intuneca privirea atunci cand intra in camera fiica lui. Eu cred ca solutia pt. tine este foarte simpla: avand in vedere faptul ca nu poti suporta 'concurenta' copiilor iubitului tau, poate ar fi mai bine ca urmatorul tau prieten sa fie unul fara prea multa istorie in spate.
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by denizel
Anamaria, pt. insomnie ai incercat [url="http://en.wikipedia.org/wiki/Melatonin"]Melatonina[/url]? Sa stii ca e f. buna. Asta e o substanta care regleaza ritmul somn-veghe. Eu nu o iau decat atunci cand fac calatorii lungi, cu schimbare de fus orar si am probleme cu somnul. Sotul meu a folosit-o de doua ori si in insomnii din astea rebele si a fost foarte eficienta. In Ro se gaseste la magazine naturiste, care vand si suplimente alimentare sau la farmacii si se da fara reteta. Cred ca o poti gasi si tu. Somn odihnitor! [flo]
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.

Am auzit de melatonina, dar n-am incercat...ma duc azi la magazinul naturist. Mersi mult[pup] Anamaria
"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Aniela, citesti din 2 in 4...eu am postat si la mesajul tau initial unde il descriai pe prietenul tau in cele mai frumoase culori cu privire la relatia lui cu copiii lui. Singurul lucru care te deranja atunci era faptul ca el se imbraca in haine de dama. Pe atunci tocmai concediasei menajera si te mutasei la el. Probabil sperai sa il uimesti cu calitatile tale de gospodina. Pina aici corect? Citeva luni mai tirziu vii cu bomba urmatoare: copiii lui sint niste profitori. Mai degraba vad ca tu incerci sistematic sa il indepartezi de viata lui pina la punctul unde te-a intilnit pe tine. El opune rezistenta si tu faci scene de gelozie. Ce nu iti dai tu seama este ca pierzi ENORM cind ii pui in fata o alegere intre tine si copii. Se pare ca el este ferm pe pozitie si tie iti ingaduie acest comportament in speranta ca vreodata te vei maturiza. Eu iti dorec noroc si fericirea pe care o cauti, dar nu in detrimentul legaturii lui cu copii. Este nedrept. Anamaria
"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma, e dovata de maturitate si discernamant cand recunoaste ca e geloasa pe copiii lui.Eu o inteleg, caci si eu as fi...Admit deci ca sunt si egoista.Drept ca nu m-as baga in genul acesta de relatie. V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ocebine
Draga Aniela, citesti din 2 in 4...eu am postat si la mesajul tau initial unde il descriai pe prietenul tau in cele mai frumoase culori cu privire la relatia lui cu copiii lui. Singurul lucru care te deranja atunci era faptul ca el se imbraca in haine de dama. Pe atunci tocmai concediasei menajera si te mutasei la el. Probabil sperai sa il uimesti cu calitatile tale de gospodina. Pina aici corect? Citeva luni mai tirziu vii cu bomba urmatoare: copiii lui sint niste profitori. Mai degraba vad ca tu incerci sistematic sa il indepartezi de viata lui pina la punctul unde te-a intilnit pe tine. El opune rezistenta si tu faci scene de gelozie. Ce nu iti dai tu seama este ca pierzi ENORM cind ii pui in fata o alegere intre tine si copii. Se pare ca el este ferm pe pozitie si tie iti ingaduie acest comportament in speranta ca vreodata te vei maturiza. Eu iti dorec noroc si fericirea pe care o cauti, dar nu in detrimentul legaturii lui cu copii. Este nedrept. Anamaria
"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power."

Unde ai citit, Anamaria, una ca asta ? [wow] Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...