Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sunt geloasa pe copiii prietenului meu


Recommended Posts

Citindu-ti mesajele nu pot zice decit: relax..! Esti prea suparata pe cei copii.. My God..! Viata e frumoasa dear:)! Si lasa-l si pe el sa-si iubeasca copii asa cum simte. Nu-ti place sa speli vasele dupa ei, no problem, pune-l pe el, poti sa-i iei o costumatie inventiva de la sex shop si cine stie se termina chiar in si mai bine;) Intr-o relatie trebuie mult simt al umorului, destindere si lejeritate ca doar nu e o lupta. Din femeie frumoasa, sexy si iubareata nu te transforma in dadaca cu coc si cu reguli citite pe net ca fiind carte de capatii. Ca e pacat. Maternitatea schimba f mult o femeie, modul ei de a percepe o astfel de situatia ca a ta. Cind o sa ai copii tai, cind o sa-ti amintesti povestea asta ai sa intelegi ca ai fost nedreapta. Pur si simplu nu ai dreptate, si nu e corect ce faci, chiar daca gasesti argumente care pe moment ti se par ok. Dar de judecat nu esti. Pur si simplu tre sa treaca anii si experienta vietii peste tine ca sa vezi ca alte probleme sunt mai importante in viata asta, nu citeva mofturi de tineri. Toti am fost asa si uite ca nu a cazut cerul peste noi. Reciteste raspunsul dat de Denizel, a punctat f bine tot ce trebuia. Ai sa intelegi cu timpul. Vikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ba eu cred ca si copiii lui vor fi la fel de gelosi pe tine atunci cand te vei muta cu tatal lor. Te-ai gandit si la asta? In plus, eu nu vad de ce trebuie voi sa va petreceti concediul cu ei, nu sint week-end-urile de ajuns? Cum vrea el sa construiasca si sa intareasca relatia cu tine sub lupa copiilor?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru fetele care spun ca fac totul pentru copii: eu una sunt de acord si cu maniera asta. Dar cred ca in timp ce le dai si ultima tzoala de pe tine, incerci sa-i faci sa inteleaga cum vine treaba asta, de ce o faci, ce inseamna. In asa fel incat sa pretzuiasca si sa transmita mai departe. Asa cum spunea Adina Iulia. Nu le torni doar in gusa. Tot banul + bunul simtz, masura, respectul fatza de oameni in general si alte kestii de genul asta. NU le umpli doar buzunarul. Una ma mana. (Cred ca si eu as face oarecum la fel, dar nu cred ca as renunta sa-mi traiesc viatza pt ca nu cred ca iegzista copil care ma va respecta pentru asta. Si cred ca kupilul are mai multa nevoie sa ma respecte pe mine si sa ma aiba ca model decat sa aiba totzi banii mei). A doua la mana ... cred ca nici io si nici altcineva de pe aici nu se compara cu Lordul John, asa k broblema se pune altfel (daca se compara cineva ... sa ma adopte si pe mine k spal si vasele [:D]). Cand ai atat de multi bani tb atentie marita ce mesaje transmiti copilului. Daca va curge banul si atat ... sigur ca grija lor e testamentul. Un parinte care are enorm de multi bani tb sa stea cu ochii in 6 pt ca banii cu galeata deterioreaza caractere. Aniela este minunat de-a dreptul ca el a recunoscut atat cat a recunoscut. Asa cum spui tu, cred ca stie in sufletul lui. Paseste oricum cu atentie pentru ca daca te lansezi prea tare pentru ca el a recunoscut ... se va revolta. Negarea ramane in zona. Fa-l sa inteleaga ca atunci cand copiii lor ii vor intoarce spatele ... doar tu vei mai ramane ... Si vorba fetelor ... mai relaxeaza-te intre timp. Nu te inversuna prea tare ca risti sa nu mai vezi padurea din cauza copacilor si sa pierzi. Daca incerci sa-l intelegi (chiar daca nu il aprobi) - eu zic ca asta e o premisa buna sa ajungi la rezultate bune. Never say NEVER.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

interesant. deci voi cand va imprieteniti cu un barbat considerati ca aveti dreptul sa decideti ce tip de relatie trebuie sa aiba cu familia lui? ca asa vreti voi. iar ca sa va impuneti punctul de vedere, considerati ca e musai s-o faceti de pe pozitii beligerante? in cazul asta, fericit cel care, ca ulisse... [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=101404"]Ajutati-o pe Diana[/url] ************ Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil! ************ [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97022"]Alaptatul Help-Line[/url] ************ mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca tu esti cea care nu te potrivesti in ecuatia asta. nici eu n-as suporta usor un barbat care are copii din casnicia anterioara si s-ar comporta asa cum zici tu. nu esti de vina cu nimic ca esti asa. unele persoane sunt mai tolerante, nu isi pun asemenea probleme, tu iti pui in schimb. asta e. eu zic sa nu te bagi singura in gura lupului.
Ramonika [amoras] si pisicile [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=/88c5"]Vladutz[/url][pis] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=1b96&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/my_photos"]Bubulina[/url][pis] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=/62de"]Maritza[/url][pis] [url="http://new.photos.yahoo.com/fram11/album/576460762322546381"]Fulgushor[/url][pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by aniela23
da, denizel, ai si tu dreptate.O sa mai am cateva ''conversatii'' cu mine insumi, o sa incerc sa ma mai inmoi si eu, pacat sa stric relatia cu el :(.
O fi pacat sau nu o fi pacat, eu nu cred ca tu esti fericita in relatia asta, decat unilateral poate, colateralele insa iti mananca nervii... Mai stai, mai gandeste-te si nu te muta cu cineva care nu e pregatit sa recunoasca public ca te muti la el si ca aveti o relatie serioasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nope ce relatie avem noi cu el [:D] sau mnealui cu noi si mai avem si dreptul sa incercam sa aflam daca ceea ce vrem este more or less exagerat. ba e chiar sanatos. sanatate [;)] iti doresc aniela
quote:
Originally posted by conchita
interesant. deci voi cand va imprieteniti cu un barbat considerati ca aveti dreptul sa decideti ce tip de relatie trebuie sa aiba cu familia lui? ca asa vreti voi. iar ca sa va impuneti punctul de vedere, considerati ca e musai s-o faceti de pe pozitii beligerante? in cazul asta, fericit cel care, ca ulisse... [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=101404"]Ajutati-o pe Diana[/url] ************ Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil! ************ [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97022"]Alaptatul Help-Line[/url] ************ mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)
Never say NEVER.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
si mai avem si dreptul sa incercam sa aflam daca ceea ce vrem este more or less exagerat. ba e chiar sanatos.
Ileanna, desigur ca trebuie sa verifici cumva daca ceea ce-ti doresti de la un 'el' este 'more or less exagerat'. Totul insa pana la relatia lui cu cc copiii lui. Relatia lui cu ai sai copii nu poate fi evaluata de nimeni in afara de el insusi [;)]. Cand vei avea copii vei intelege mai bine despre ce vorbesc. Nu are nimeni dreptul sa se bage intre tine si ei. A, Ileanna, ia gandeste-te ce ai fi zis in sinea ta de o tipa care se cam oftica de faptul ca tatal tau strange prin bucatarie dupa ce ai mancat/gatit tu. Sau, sotul tau nu strange niciodata dupa tine? [:D] Stiu ca este ridicat in slavile-slavilor un barbat care ajuta o femeie la treburile casnice, nu? E ridicat in slavi, dar cu o singura exceptie: sa nu fie tata [:D]. ------------------------- Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! ! ------------------------- Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. nu ii evaluezi relatia cu copiii, ci pe el. automat intra tot ce e legat de el. decizi daca vrei sa schimbi, daca poti sa schimbi sau daca vrei sa treci peste. 2. eu nu l-as lasa pe tata sa stranga dupa mine. si nici pe mama care nu e barbat [:D]. dc las pe vreunul, ca nu's vreo sfanta - stiu macar ca nu dau sms-uri de ziua lor. chiar daca, prin absurd - ar sti sa le citeasca. 3. sotul meu strange dupa mine ... multumesc lui Dumnezeu care mi l-a scos in cale k yo nu eram destul de pragmatica sa ma uit si la asemenea ... "mercantilisme" [:D] (deh, sunt o romantica) 4. tatal meu este recasatorit si cand ma duc in casa in care am crescut o consider si casa ei si incerc sa ma comport absolut civilizat si cu respect fata de ea (imi place si sa am in mana o atentie mica). asta in conditiile in care nu e o tipa pe care o respect. dar il respect pe el si decizia pe care a luat-o si dreptul lui la fericire. dar deh ... tata IA decizii. Dar tata nu m-a obisnuit sa-mi bage si pe gura si pe fund si in concluzie - nu am asteptat asta nici de la parinti si nici de la altii. Consider ca a fost o educatie f buna, care mi-a folosit sa ma fac mare si jmechera [;)], sa stiu ca nimeni nu imi datoreaza nimic in plus decat sa se poarte corect. Restul - dupa placere. Never say NEVER.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc, sunt o scorpie insensibila la toate nevoile tatalui meu !!!! I-am raspuns pana acum anielei,oarecum, in cunostinta de cauza. Foarte pe scurt: parintii mei sunt divortati de cand eram mica. In cei 15 ani de cand sunt divortati l-am vazut pe tata cu mai multe femei... cu unele a si locuit impreuna.Tata a fost insa TATA intotdeauna cu mine si sora-mea. Era o vreme in care avea foarte multi bani. Si ne dadea si noua. Peste pesia de intretinere la care era obligat de stat. peste cadourile de craciun, paste, zile de nastere etc... Si nu cred ca a permis vreuneia dintre femei sa comenteze ce face cu banii lui si de ce ne da noua.... Acum 5 ani a patit un necaz. A ramas fara serviciu. Si femeile din viata lor i-au spus la revedere. Pana acum 3 luni nu a avut nici macar pensie. Oare cine a avut grija de el ????? Femeile ? Nu eu si sora-mea. Cu bani, cu atentie, cu mancare etc. E adevarat ca erau week-enduri in care nu mergeam la el... si nici nu-l sunam dar stiam ca este in regula la el. Daca ar fi avut nevoie de el ne-am fi dus.... Asta este viata... parintii raman acasa si le este dor de copii... asta o sa patesc si eu cu copii mei. Sunt o insensibila. O las pe mama sa stranga dupa mine... si am 34 de ani iar ea 57. Iar cand ma duc la tata, el pregateste masa iar eu plec fara sa spal vasele..... Pe cuvantul meu daca m-am gandit ca procedez gresit.... Si eu strang acasa dupa al meu barbat (care are alte calitati d'a p'asta cu ordinea si curatenia nu o are !( si dupa copilul atomic de 4 ani... Asa ca sunt satula!!!! Si sunt convinsa ca ai mei o fac cu placere !! Of, of, a nu se intelege ca o condam intr-un fel - Doamne Fereste! - pe Aniela... Mi se pare ca cel mai bine a concluzionat Ramonika !! Laura [gravi] 8+ si Dimitrakis 25.04.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...