Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

m-am uitat acum la termometru-sunt 16 grade si ploua marunt

deci nu iesim nici azi[bang]

daca e asa si maine le pun pelerinele si cizmele de cauciuc(lui Daria) si Miru cu papuceii pe care ii are si iesim ca o luam razna toate trei

vreau o reteta de biscuiti de casa.Am incercat ceva de pe net dar au iesit f uscati.Vreau ceva probat de voi,care iese bine.Am luat forme de alea de prajituri(steluta,inimioara....) si Daria dar mai ales Miruna[:D] sunt mari amatoare de mototolit aluatul

am facut si variantasarata cu aluat de saratele si a iesit bine dar vreau si crantanele dulci

 

Mihaela si frumoasele ei Daria-Stefaniaid="red"> -16.11.2006 si Miruna-Elena id="red"> -18.01.2010

cresc fetele

 

povestea Mirunei

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna dimineata

si o [cafea] aveti de la mine

la noi ploua si iar ploua.Acum pe de o parte prinde bine la ce seceta a fost dar indraznesc sa zic-gata ajunge mai vrem si soare

aseara mi-am facut curaj si am iesit cu fetele.A tot picurat cat am stat noi afara dar ne-a prins bine iesirea.Nu cred ca vreti sa va spun cum arata Miruna cand am intrat in casa

 

Roxanaaaa...unde disparusesi?

 

Mihaela si frumoasele ei Daria-Stefaniaid="red"> -16.11.2006 si Miruna-Elena id="red"> -18.01.2010

cresc fetele

 

povestea Mirunei

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dastefa multumim pentru cafea. Hai ca azi ploua si la noi.

Mi-o imaginez pe Miruna[:D]

Noi tot la gradi, trezit tare greu (amandoua), culcat tarziu, dar asta e. Sa vad cat mai pot sa o duc la gradi. S-a plictisit, da nu am ce sa-i fac[q]

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ank dar parca mai statea cu mama ta,acum nu mai poate?

azi e mama la mine asa ca respir un pic

dar acum cand am eu timp de aruncat un ochi pe forum ati disparut voi[:D]

 

Dbunny ce mai face burtica ?o poza ceva nu ne arati sa te vedem cum iti sta?

 

Mihaela si frumoasele ei Daria-Stefaniaid="red"> -16.11.2006 si Miruna-Elena id="red"> -18.01.2010

cresc fetele

 

povestea Mirunei

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

[s] La multi ani celor ce-si serbeaza azi onomastica![s]

 

Noi teoretic suntem prin zona ...practic...[:D]

 

Numai bine va doresc[pup][flo]all

 

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

 

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!id="purple">

Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.id="brown">

Bazar id="blue">,1 ,2id="size1">
id="right">

id="size3">id="Script MT Bold">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele, eu am niste portii de puturosenie groasa[:D]adica fac doar strictul necesar(mentin casa igienica, imprastiata mai tot timpul)si o mancare pe zi...

 

Dani e in vacanta de luni, suntem ok, desene, bicilceta, parc si udat casa cu pistoalele de apa[alcool]). La gradinita din fata casei este ´scoala de vara´, dar deocamdata ne suportam fara alte ajutoare[:D]. De obicei dupamesele mergem la plaja, sau similar.

 

burta e ok, creste frumos, am pus 6,5kg deja, Dani n-o dragaleste prea mult, doar strictul necesar. Mai urla cateodata la mine in buric: trezeste-te surioaro!!

 

ankid="red"> m-ai intrebat de marimea rotilor: 18´´.

 

mayaid="red"> doamne ajuta c-ati scaat, urate episoade

 

roxanaid="red"> pana la urma ati facut party acolo unde-ai pus link¿ ce m-as duce si eu...

 

dastefaid="red">, biscuiti tip fursecuri¿ eu de craciun fac biscotti Canestrelli italienesti:

180 gr de faina

100 gr de margarina sau unt RECE

60 gr de zahar

un galbenus de ou

putin praf de copt, zahar vanilat 1-2 plicuri

praf sare, zahar tos

Amesteci faina cu sarea, praful de copt, vanilia si zaharul. Adaugi galbenusu, margarina taiata in cuburi si framanti repede sa nu se incalzeasca aluatul.Il invalui in celofan sau film si bagi la rece juma de ora.

Intinzi aluatul cu sucitorul de 1/2 cm. Tai cu formele, Le pui in cuptor incalzit in prealabil la 18oº cam 10 min. Nu trebuie sa se aureasca. le scoti le pui pe un grilaj la racit apoi le presari cu zahar praf.

Din cantitatile astea ies cam 2 tavi. Is asa bune, de eu fac minim portie dubla. poti adauga scortisoara sau alte arome ce va lace in aluatul rece.Sau poti picura glazura de ciocolata pe ele.

 

CIMG3266

 

 

[pup]

[gravired]23+

 

 

Dbunny si [copil] Daniel (23.11.2006)

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.

azi dau eu [cafea]

La noi plou ade ieri si w asa de urat...

Dastefa mama o ia de la gradi, dar ea face mancare (de pranz mancam la ea cand ne ducem dupa copil), o are in grija si pe bunica mea de 90 ani si se tot plange ca nu mai poate. Asta este!

Dodo ma bucur ca mai bagi cate un ochi si pe aici. Despre voi nu mai spui nimic?

Dbunny ce repede trece timpul si ce mare s-a facut burtica. 23 de saprtamani zici?

Multumesc pt raspunsul cu rotile. Nu cred ca ma mai descurc sa-i cumpar anul asta, dar daca reusesc iau si eu tot de 18'' Super reteta de biscuiti[pofta]

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata

si o [cafea] pt amatoare

Dbunny mersi pt reteta,o sa o incerc in w/e ca acum am prajiturele facute mama.In link-ul ala pe care l-ai pus am vazut si un tort cu fondant ceva alb,roz,verde.Arata f. bine si zic eu ca poate ar fi cat de cat realizabil(saau nu?[:D]) de novici ca mine

stiu ca ai povestit cum ai facut tortul lui dani la 4 ani.Dar ala ma depasea cu totul.Asta e mai simplu?

Daca te mai tin nervii si ai timp da-mi si mie detalii despre realizarea respectivului invelis de tort(cu interiorul ma descurc eu cumva dar ornatul...[batcap])

 

Ank te inteleg cu mama care e obosita.la mine e cazul soacrei.Ea sta langa noi deci ar trebui sa fie ajutorul principal cu fetele:si totusi nu e asa.Si nu e o fire rautacioasa,din contra ti-ar da si sufletul din ea dar oboseste repede si mai mult decat atat nu are deloc rabdare cu fetele si atunci evit cat pot sa o las cu ele.cand era Daria mica era ceva mai bine si m-a ajutat mult dar acum...asta e[q]

 

fetelor,unde ati disparut?

[pup]

 

Mihaela si frumoasele ei Daria-Stefaniaid="red"> -16.11.2006 si Miruna-Elena id="red"> -18.01.2010

cresc fetele

 

povestea Mirunei

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor,

la noi e inourat....

Huni dorm ....si eu va citesc.

La noi nimic nou sub soare ...

munca,munca si iar munca Bogdi....dar cel putin sunt multumita ca se vede ceva...

Asteptam telefonul invatatoarei...sa vad cand avem urmatoare sedinta....

Isabella e plina de viata si-i rezervorul nostru de energie.

 

[pup]-all si numai bine

 

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

 

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!id="purple">

Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.id="brown">

Bazar id="blue">,1 ,2id="size1">
id="right">

id="size3">id="Script MT Bold">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...