Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

salutare fetelor ,

caldura mare ?:) Noi am fost plecati la Tusnad si acolo sa zicem mai racorica ... pe drum am adormit dar cand am ajuns in oras gata . Dl P la fel , a adormit si inca doarme ......cred ca are 4 ore de somn. la noapte ne jucam in loc sa dormim :) .

 

SA va povestesc o faza : soacra-mea ii da lui P de mancare la tv , la desene . De N ori am repetat sa nu ii mai dea la tv dar jeaba . Vineri am venit mai repede si era tocmai ora mesei . Cand m-a vazut , a tresarit si a stins rpd tv-ul . P a dat-o de gol:"de ce l-ai stins ?? spunee !! " . Eu m-am facut ca nu inteleg si mi-am facut de lucru prin baie . Pe viitor ......scoatem canalele de desene .... eee ? d-astea ati patit ?

 

va pup si va doresc sa va racoriti !

 

D

 

 

BeBelusca

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata fetele!

Danita si Erica mananca la Tv sau nu mananca. Mama a invatat-o asa, dar si eu am partea mea de vina, deoarece in garsoniera spatiu mic[bang], la masa nu e loc, altfel nu manca singura...sa vezi ce o sa ma chinui sa o dezvat cand ne-om muta[:D]

Dastefa problema cu genunchii o avem si noi.

Maya cum a fost nunta? Noi sambata avem botez la al meu cumnat, asa ca iar amanam mutatul, deoarece ziua de munca la apartament e sambata + fug niste bani din buzunar.

Dbunny pana la urma cum o cheama?

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele. Ce faceti? V-a toropit caldura sau sunteti in concediu?

Am si eu nevoie de niste idei. Vreau sa-i fac camera Ericai, peretii sunt roz si ma gandeam la mobila roz cu alb, o sa o fac pe comanda, am gasit cate ceva pe net , dar nu sunt sigura.

Habar nu am ce draperie si perdea sa-i pun. Eu cred ca ar trebui un contrast da nu stiu ce si cum.

[pup]

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele,

 

In fiecare zi incerc sa va scriu si de fiecare data intervine ceva urgent la servici si nu mai apuc sa scriu.

Multumesc pentru urari pentru sotul meu. [pup]

Noi suntem bine, cuminti, rasfatati... Iulia exerseaza in fiecare zi cu rolele si aseara deja incepuse sa faca miscarile care trebuie cu picioarele. Incet incet isi da drumul. In rest bicicleta, trotineta...

Ankid="red">, in primul rand cred ca trebuie Ericai sa-i placa culoarea roz. Am vazut pentru copii perdele cu personaje din desene animate, dar trebuie sa te gandesti ca ea o sa mai creasca, iar peste vreo 3-4 ani nu stiu cat de mult ii vor placea [:D]

Parerea mea ca daca te-ai hotarat sa mergi pe roz, poti sa variezi culorile chiar pana la mov ca sa creezi contraste. Dai o cautare pe google la mobila copii la imagini si o sa vezi o gramada de combinatii. Uite aici un exemplu [pup]

Dbunnyid="red">, unguentul de l-am folosit pentru Iulia se numeste Elocom. I-am dat cu el o singura zi, de 3 ori in ziua respectiva, iar a doua zi, deja muscatura era o amintire. Stiu ca exista si niste creme care se dau imediat dupa ce te musca insecta, insa nu era cazul la noi. [pup]

Bamboid="red">, [pup]

Mayaid="red">, spune-i Anei cand mai e suparata ca are pantalonasi, ca baietii sunt tunsi scurt, nu au parul asa frumos ca ea, ca pantalonii sunt si pentru baieti si pentru fete... Iulia crede ca daca o tund scurt va fi confundata cu un baiat. Atata timp cat are parul lung este OK [:D]

Dastefaid="red">, noi in fiecare zi facem cate o bubita cat de mica. Pantaloni 3 sferturi nu i-am mai dat de cand s-au pus caldurile mari. Poarta doar pantaloni scurti, fuste sau rochii, indiferent cate bube avem in genunchi [:D]

Danitaid="red">, Iulia de cele mai multe ori mananca in fata tv-ului [:(] Daca nu a fost mancacioasa de la inceput, am incercat sa bagam in ea distragandu-i atentia cu tv-ul, iar asa uita ca mananca. Acum ca trebuie sa bage ea singura in gura, trebuie sa ii mai amintim noi ca trebuie sa si manance [:D] [pup]

 

 


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"id="size1">

 

Angi poze

Iulia [copil] - 3 noiembrie 2006 - Jurnal

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Angi sa sti ca asta ma gandeam si eu, ca creste, asa ca perdeaua si covorul nu vor fi cu personaje de poveste ci simple. Erica este innebunita dupa roz, da mie culoarea asta imi topeste imaginatia[q]

Multumesc pentru sfaturi[flo]

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata.

Maya multumesc. Si mie mi se pare super, l-am vazut live la magazinul de mobila din carrefour acum ceva timp, da practic nu e si peste vreo 2 ani imi da cu el in cap ca ea nu mai e bb[:D].

Mai cuiere din alea pom in forma de creion ati vazut pe undeva?

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ankid="red"> faine exemple ti.au dat fetele. Eu n-as alege mobila in 2 culori..te limiteaza apoi la restul...peretilor, perdelelor. peretii ii vopsesti tot la 5-6 ani, o perdeluta poti coase oricand dar o mobila n-o schimbi asa usor...zic eu[alcool]Eu votez pt mobila alba(sau stejar deschis), perete mov deschis, si perdelute, perinute roz de printese of course

 

Si Dani mai mananca la tv, la mine nu, tocmai daia n-am pus tv in bucatarie, in schimb soacramea are tv si-n bucatarie si-n sufragerie si-n camera copiiilor[alcool]

 

aseara am stat pe plaja pana dupa 8.3o, asa ca Dani a adormit in masina si nu s-a mai trezit pana azi, prin urmare aseara am profitat si-am facut curatenie, am spalat pe jos, etc. Azi mancam la soacra, deci am toata dimineata pt mine...mi-ar mai trebui o rochita maternity, ca mai am inca 3 luni!!

 

[pup]

[gravired]26+

 

Dbunny si [copil] Daniel (23.11.2006)

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dbunny pereti mei sunt deja foarte roz[q]

M-am cam hotarat la culoarea mobilei: alba cu cate un mic accesoriu verde mar si o sa ma joc cu roz la pernute, lenjerie, poate chiar covor sau lustra.

Cred ca e super la plaja. Doar 3 luni? Ce repede trece timpul[pup]

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...