Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

North America: Moarte Kilogramelor (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

codritu, nu dispera, da-i timp organismului sa se obisnuiasca noului stil de viata. ca tu nu tii dieta, tu ti-ai schimbat viata, corect? [flo] uite aici, iti recomand callanectis, sunt pe gratis, alaturi de alte programe de slabit, gen pilates, aerobic, yoga: http://www.youtube.com/user/slabute0ro#p/u/26/qVomZXryHro [url="http://madeinromanika.wordpress.com/"]made in romanika[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu raportez inca 1kg plecat !! Uraaa.. Codritu, si eu tin tot Monti, de 3 sapt. Monti in sus, Monti in jos. Zice sotu' ca n-am vorbit de nici un alt barbat asa mult.[:D] Dar ma ajut si cu pastile PGX, sunt prin Wallmart si Costco. De astea care iti regleaza glicemia. Incearca si asa. O sapt. buna si fara abateri, Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok, deci azi de Blue monday[url]http://en.wikipedia.org/wiki/Blue_Monday_%28date%29[/url]... si eu am dat bir cu fugitii we de a trecut. Bir cu fugitii e un fel de a spune, la mine we se traduce prin balamuc total si definitiv. Mai ales de cnad nu mai am loc la computer de maimutele mai mici sau mai mari (a se citii copiii). Nu ma intrebati ce am mancat: peste la cuptor, salate, cereale cu flax seed, iaurt low fat.... dar am mai dat iama si in alte celea (gen un pic de ciocolata, panettone.....plus vreo 3 shot-uri de brandy ....). Alergatura de rigoare (adica copilu' la innot, grocery shopping, calcat, gatit....nimic special). Azi la gym iarasi. Ma tooot uit lung la P90X-ul pe care l-am downlodad acu' vre-un an de pe net si trebuie sa gasesc timp sa-mi fac loc in basement. Numai daca sa avea pe careva sa-mi dea un branci! PS: no Monti for me. Mi se pare foarte complicat. WW care nu are restrictii (altele decat de portie) si tot e complicat pentru mine care trebuie sa gatesc pentru un teenager care face sport de performanta, pentru un pusti de 6 ani super mofturos si pentru un sot care are ideea ca daca sari o masa, slabesti..... Azi, pana la ora asta am mancat un oatmeal. Urmeaza banana de dinainte de gym... ne vedem dupa prinz, byyye! Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004) http://community.webshots.com/user/lidia67
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ieri....am inceput sa alerg o ora zilnic...si tare multumita as fi...daca mi-as face un obicei dintr-asta[pk].Binenteles ca m-am trezit azi cu o febra musculara de zile mari...dar am fugit si azi....asa mai babeste,dar nu m-am lasat.Inainte de craciun aveam 60 exact de kile(sa mentionez ca in ziua de dinante de a-l naste pe Rudy aveam 64[:I])...m-am abtinut tare de la mancare pe perioada sarbaorilor si ieri aveam 56.Deci e de bine!!!Si targetu...ar fi 50...deci ar mai fi 6 kile de ...alergat[:D].Da...si tot asa sa mentionez ca pe 1 martie 2006 cand am ajuns cu junioru aveam 52 de kile...si eram asa de mandra de mine[ispita].Nu-i bai...in cel mult 2 luni....eu zic ca ajung la 50,maxim 52[:D].Ca papica am asa albus cu castraveti murati si brocoli,pierpt de pui fara piele,peste la gratar,conopida fiarta pe abur,afine,mere..pe saturate,in timpul zilei,la 2 zile cate o cana mare de lapte degresat,adica dintr-ala cu zero grasime...si seara dupa 8 nimic decat ceai ceiut!Mancat pe saturate...caci am scoala si nu-mi functioneaza creierii daca flamanzesc.Eh...si normal...ca aproape zilnic o sa mai trisez cu cate o curmala,....sau ceva mic si dulce[olala].Suna bine? noi aici http://community.webshots.com/user/lela3321
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok am facut rost de P90X. Aseara am facut prima data legs and back si Ab ripper. Concluzia. Abs e ca lumea. E si scurt (15 min) dar in care faci 349 de crunch-uri. Lucreaza pe calitate nu cantitate. Acuma ala de legs am fost foarte dezamagita. Dupa 55 de minute simteam doar putin ca ma dor genunchii. Merge pe fandari in draci, lucreaza foarte bine partea din fata a picioarelor nicidecum aripioarele si partea din spate a picioarelor unde am eu de fapt oful. La picioare dupa ce termin pilates sau aerobicul meu care se cheama buns of steel simt frate. Azi incerc core si plyometrics. Va spun maine concluziile [:D] So far so good. Sunt foarte fericita cu felul in care imi regasesc identitatea corporala, imi place ca am muschii, imi place ca pot face miscari pe care nu le-am mai facut de 1 an si ceva si incep sa nu-mi mai doresc sa sparg oglinda. Mancat si eu gatesc cum v-am zis in draci pt un sot care are nevoi uriase de calorii, un pici mofturos si o domnisoara mica si pofticioasa. Dar ex aseara am avut pui la cuptor. Da? Restul familiei pui cu pireu de cartofi si salata eu pui cu salata. Si ma abtin ca stiu pt ce. Am fost la birthday party, a fost pizza, arata bine. Ei am putut sa nu mananc in timp ca toata lumea din jur manca. Eu zic ca e o chestie de autodisciplinare. Caro sa nu te superi dar am 2 prietene care sunt cu WW de multisr si nu am vazut rezultate spectaculoase. Amandoua trebuie sa piarda serios si au dat foarte putin jos. Probabil si pt ca nu se misca destul. Codritu nu te descuraja. Incepe miscarea. Delphinutzo ma uitam la pozele tale si sincer eu nu vad burta. Te vad chiar slabutza si tanara. Eu cred ca intuneca DD mintile fetelor. Esti intr-o conditie fizica de invidiat si arati bine. Ai formulat bine cu "ma vad" pentru ca probabil esti singura care te vezi asa. Sincer asta spuneam cu impingerea la extreme cand ajungi sa aluneci in probleme serioase de alimentatie. Acuma daca crezi ca slab inseamna si frumos...Acum esti bine, probabil daca mergi mai jos vei fi mult prea slaba ca sa mai ai o forma feminina, de ce nu apetisanta[:D] Constatare pt mine... Oare de ce toti barbatii care inseala (ca sunt categoria asta) au neveste slabe dar amantele gen Eva Mendez? Va mai amintiti filmul? Cu Meg Ryan (The women daca nu sa-l vedeti ca-i fain). Oare de ce e asa mare contradictia? Spun nevestei "apoi stii ce draga nu te ingrasa, sau mai slabeste, slabeste si mai mult" si apoi isi fac de cap cu Jennifer Lopez. [:D][:D][:D]Hai ca nu am baut nimic azi. [alcool]Sotilor nu le plac femeile cu complexe si cu self esteem scazut. Problema e prea complicata pt ei. Deci oricum sunteti spuneti sotilor cat de frumoase si implinite va simtiti, cat de frumoase va fac ei sa va simtiti, faceti dragoste, iubiti-va viata si corpul. Astept rosiile. Stiu ca-s scumpe ca nu-s in sezon dar stiu ca le voi lua. Olga Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta. Albert Schweitzer
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hei conchita, aruncam momeala poate a lipesc, ca eu sunt antitalent in ale burnuitului si descarcatului de pe internet...
Citat:
citat din mesajul lui conchita
Citat:
citat din mesajul lui maru
caro, hm, m-ai facut curioasa cu PX90[asia]
e din seria beach body. vezi ca la Abdomen extra-plat de la Femina intim numai despre asta se discuta, sunt fete care lucreaza cu PX90 de ceva vreme, cu succes. [url="http://madeinromanika.wordpress.com/"]made in romanika[/url]
Olga, tu de ce ceri rosii? tot ce scrii e cu bun simt, e normal. Sa iti zic ca si eu am procedat la fel sambata? baietii au mancat peste cu cartofi fierti, eu peste cu...zeama ieri: baietii au mancat gratar de porc cu legume amestecate, eu doar un piculet de gratar, ca mai mancasem jumate de bol de supa. Si imi e sufiecient, nu imi trebuie mai mult. Ieri am fost la avatar, ai mei erau full, n-a vrut unul popcorn, dar eu simteam ca daca isi iau ei, eu am sa dau la peste din cauza ca nu puteam sa imi imaginez ca mai pot baga ceva in gura! din pacate, nivelul meu de miscare, exercitii e redus. Aici am de lucrat. Stiu ca daca incep, o sa imi ceara organismul. Imi aduc aminte de o colega educatoare de o frumusete rara. Cat timp a pregatit gradul I a acumulat ceva kg. Sotul ei i-a zis cu dispret: uita-te cat esti de grasa[bang]. N-a zis nimic ci s-a dus la stadion, (locuiau langa) si a alergat o tura de teren. A doua zi, la fel si tot asa. Incet a simtitit ca poate mai mult si a marit nr de ture. Dupa o luna, slabise considerabil si facea 14 ture de stadion. Antrenorul de la atletism a urmarit-o si i-a propus sa intre in echipa lui. N-a vrut sa creada cu nici un chip ca are 41 de ani, ii zicea ca nu arata o zi peste 27-28 de ani. eu nu am rezistenta f mare, si prefer sa joc tenis, pentru ca alterneaza perioadele de efort cu cele de pauza. Sa vina primavara! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...