Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

North America: Moarte Kilogramelor (3)


Recommended Posts

Deci eu cred ca e o neintelegere aci. Fiecare tinem diferite regimuri, deci ce se mananca la unul nu se mananca la celalalt si viceversa. Daca nu tii Montignac sau South Beach, se poate totusi slabi si mancand fructe, chiar si banane. O banana mica are 70 de calorii. Una mai mare cam 100. Deci "multe", dar dc mananci la micul dejun o banana plus inca altceva mic, sigur nu te ingrasi. Eu tin regim cu numaratul caloriilor si poti manca orice atata vreme cat nu treci de 1300-1500 pe zi si dupa cum am vazut la fetele de pe spark, asta functioneaza f bine, ele au slabit f. mult. Eu inca nu:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

maru, felicitari[flo], esti premianta saptaminii! Eu nu m-am mai cintarit dar am niste pantaloni care atirna pe mine cum o sa-mi vina rusii azi-miine, o sa ma umflu ca un pepene[bang]. Eu am inteles perfect ce a zis Ica, Montignac incurajeaza fructele dar asa cum a zis si conchita inainte cu o ora inainte de o masa sau dupa la citeva ore ca sa nu fermenteze. Descurajeaza fructele cu aport caloric mare si cu zahar:pepene rosu, banana,struguri,stafide... Mie imi place tare mult Montignac dar pina la urma s-a dovedit foarte clar ca este tot un mod de viata hipocaloric caci prin combinatiile respective ajungi sa te mentii la un numar de calorii car eeste sub ceea ce corpul consuma pe zi si in timp slabesti. pitilache, ti-ai dat duhul la zumba? Primele ore sint durere mai ales cind le vezi pe retul topaind de zor si tu nu iti reglezi respiratia si esti rosie ca racul. Noroc ca trece repede si e tare fun. Mihaela "Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, da mimitete! Chiar ca mi-am dat duhul! Dupa jumatate de ora de Zumba, cautam un ceas pe pereti sa vad cat mai este si cand am dat de unul si am vazut ca eram doar la jumatate era sa ma ia plansu' pe acolo. Pana la urma am rezistat. Noroc ca majoritatea eram incepatoare (e program nou la noi pe insula). Iar cand am ajuns acasa m-am pravalit pe canapea! Ma gandeam cu groaza ca azi nu o sa ma pot misca dar nu a fost asa deloc. Mai vedem, mai tarziu! Acum imi pare doar rau ca nu este de doua ori pe saptamana. Dar poate reusesc sa mai fac acasa cate ceva de pe youtube desi stiu ca nu-i aceeasi motiatie. Cu regimul si eu inteleg ce zice Ica. Si eu am eliminat zaharul. Pentru moment da rezultate, saptamana trecut am mai dat jos cam 1.3kg ca am avut parte si de vizita rusilor si atunci stiu ca retin apa mai mult. Desi am zis ca ma cantaresc doar o data pe saptamana, nu rezist sa nu o fac macar o data la 2 zile... Azi dimineata iar m-am cantarit si aveam -4kg in aproape 3 saptamani. Dar stiu ca asa e la inceput, se duc mai usor...
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ica, panko sunt, imi vine sa zic farmituri de paine, nu imi vine cuvintul acum si gata, de paine japoneza, pesmet mai, pesmet macinat, din paine japoneza, macinat mai mare. Fetelor, eu nu mananc nici ciocolata, nici paine, nici dulceata...Rar mananc un pate cu branza, ca fac la trupa si miros de te scoala din mormant. N-am timp sa ma uit pe spark acum, dar cine imi calculeaza si mie: o banana potrivita, o portocala, medie, o grefa mica, un mar mediu? Astea sunt fructele mele, acu mi-am luat si kiwi, mai alternez cu ananas... Oricum este extrem de putin in comparatie cu ce reuseam sa mananc pana acum, si ma bucur ca am redus. Acu vine weekendu, si vin si tentatiile![:D] Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pitilache, tu ma complexezi, 4kg in 3 saptamini! Felicitari! De ce nu te muti la mine in cartier [pup]ca e zumba de 3 ori pe saptamina, eu ma duc de doua ca vinerea e dimineata si eu servecs servici atunci. Hi hi, asa a fost si la mine, ma uitam la ceasul ala de pe perete si imi ziceam ca eu o sa ma preling. Cind mai erau 5 minute si incepuse muzica mai relax de streching au fost citeva premiante studioase, din alea care stiu toate miscarile la perfectie, sint slabe moarte, au echipament de iti pica fata si stau acolo in fata sa le vada tovarasa[:D], ei bine, au zis ele ca mai vor niste samba ca e prea devreme pt streching[bang]. Am crezut ca le string de git ca eu eram deja o epava. Mihaela "Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai, voi ma complexati: eu si cu Laurajr stam in fata ca paduchile in frunte, si incercam, eu ca maimuta, Laura mai cu gratie, sa o imitam! Clasa e plina de alte noi, adica alde mine, mai trecute de prima batranete, si tanti se misca in draci, ne pune sa ne miscam pana ne iese sufletul, dar eu, sincer, as mai sta o ora! Ne-a promis ca data aviatoare ne lasa lesinate pi acolo...astept s-o vad si pe asta! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Donia, multumesc pentru reteta. In seara asta m-a scos din impas, ca ramasesem cam in pana de calorii. Eu am folosit o conserva intreaga si tot mi s-a parut destul de "sters" gustul de peste. N-am avut dressing de caesar, am pus Newman's Own Olive Oil and Vinegar. Numai juma' de portie, ca una intreaga era 150 de calorii. Oricum, a fost bun la gust si excelent la calorii. Folosesc si eu panko, imi place. Nu mai ziceti mai o masa cu fruct, aia-i gustare.[:D] Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sint super multumita, in 3 saptamini am scapat de 3 Kg [pk]. Media pe saptamina a fost cam 2 kg date jos si unul pus la loc in weekend [bang]. Dar tot este bine, pentru ca ma apropii de greutatea pe care am avut-o ani de zile (68kg). Din pacate in octombrie am facut un salt de 2 kg (cu ocazia unui voiaj), plus inca doua la Craciun [bang]. Abia dupa aceea pot spune ca incepe oficial cura mea de slabit...[:D] Oana, mama lui Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, fetelor, sint impresionata! Eu nu va spun cite am slabit ca mi-e ca le deochi si se pun la loc![:D] Si nici nu-s prea multe, sa fiu sincera! Dar incerc sa rezist eroic. Si dupa citeva saptamini de renuntat la dulce nici ca-mi mai trebuie. Dar stati asa, ca vinerea viitoare sintem invitati la o prietena, face 40 de ani, mare party, sper sa fiu la fel de viteaza! Am calculat, daca slabesc in ritmul asta, pina-n mai dispar cu totul! Poc! Pata aia de pe covor e mama![:D] I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simi, iti mai dau eu vreo 10 kg sa le slabesti pentru mine [:D] M-ati innebunit cu zumba, adica sunt tare curioasa de program, si as vrea sa incerc, poate mai incolo, eu sunt inca la faza low-impact, plus ca programul meu e super incarcat (imi vine sa rad, ca intr-o zi mi-a zis un tatic la gradi ca ce ma vait, dupa ce ca stau degeaba acasa si nu fac nimic/ asa e privit concediul de maternitate de partea masculina). Si eu raportez 3kg in minus, plus inceperea regimului Montignac de o saptamana. Productia de lapte e stabila, gym de patru ori pe saptamana, plus o data inot plus mers voiniceste cand apuc in weekend cate 30 de minute. Am citit ce ati scris de fructe, pentru mine bananele erau gustarea, cat am tinut regim hipocaloric, imi permiteam, in functie de "buget" sa mananca una pe zi. Acum cu Montignac, nu pot sa le mananc pe alea verzi dar redescopar alte fructe. A si faza cu mancatul pe stomacul gol mi se pare super pentru tranzitul intestinal, parca ii da un burst ! Cu grasimile nu prea ma incadrez in dieta asta ca nu pot sa mananc totul degresat, am inceput cu semi, dar de fainoase ma tin departe destul de bine. Bafta in continuare ! Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Life's a journey, not a destination"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...