Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

North America: Moarte Kilogramelor (3)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Denisam
Yep,super info pe aici, si Buflea zau asa ca cu meniul tau sigur dai jos maica- acu' intrebare de baraj, cate calorii are o salata mare greek cu some griled chicken?[q] Ruxi-tu esti cu calculatoru', ia salveaza-ma si fa aici un total- 1 mar - medium size 81.4 calorii, 1 para - medium size 97.9 calorii, 1 oatmeal cu blueberry(150cal) si salata de rigoare - am gasit de la Panera Bread 440 calorii - oare mai merge 1 castronel(200ml) de ciorba de pui - 130 calorii/cupsi nu depasesc 1200? Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Am editat nr de calorii acum do the math [:D] There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Merci de felicitari!!! Io-s campioana la kilograme pierdute dar din pacate am si cele mai multe de dat jos, asa ca se compenseaza... nelia cum am facut? fara paine, fainoase, zahar. Si oarece miscare. Am facut ordine la CD-uri am descoperit si eu seria CORE... nici nu mai stiam ce mai am in casa. Mey sunteti de groaza cu chilotii vostrii in NY!!! mimitete ar trebui sa-ti faci timp sa te vezi si cu buflea, macar sa merite deplasarea! Asa faceati comparatie live la desuuri!
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu pe aici, am mincat dinner si am burta plina si ma relaxez pe forum. felicitari fetelor care au pierdut kg, la cit mai multe pierdute. cintarul meu arata 68 azi dimi dar nu il cred pt ca pantalonii ma string la fel ca inainte. azi am mincat o latte la 8, la 10 un pumn de amande, inca o cafea la 11, cu lapte si la prinz cam 10-15 cherry tomatoes cu hummus de la costco si vreo 10 mini crackers. bomba am dat-o acum vreo ora, juma de castron de supa chioara cu 2 morcovi, juma de castron de tocanita de ceapa cu piept de pui (soacra gateste [bang]) cu doi castraveti murati in saramura si cam 20 boabe de strugure ca n-am putut sa rezist. nici nu ma mai agit cu caloriile, am depasit sigur portia. am putut insa sa rezist pina acum fara ciocolata mai bine de o saptamina. sper sa ma tina tot asa. buflea, mimitete, sinteti mortale, eu citesc de la servici si rid pe infundate sa nu ma dea astia afara. nelia, si eu la fel eram, aveam 51 kg, 165 si 20 de ani si mi se parea ca sint grasa. acum am 30% mai multe kg si 50% mai multi ani si ma multumesc daca pierd vreo citeva kg. si ma multumesc si mai tare daca nu le pun la loc. vestea buna e ca de la 1 feb am membership la gym [pk]. am fost ieri la orientation si mi-a placut. tipa care m-a orientat a incercat sa imi vinda un package care sa includa si trainer, am ezitat eu dar am lasat-o sa vorbeasca, convinsa ca nu vreau sa platesc extra. apoi, mi-a aratat colegii care fac personal training si nu va zic cum arata. billy e mic copil. putea sa nu imi zica nimic, sa ii arate numai cu degetul, eram sold. ce mi-a placut e ca a mentionat ca au numai male personal trainers la facility, o fi oare cineva care sa vrea o femeie trainer cind exista "nenea ciocolata" si fratii lui, vorba lui maru? am luat 6 sedinte cu nenea, sa vedem ce ii poate pielea, daca ma satisface mai iau 6. o seara buna tuturor, eu imi pregatesc un ceai, just in case ca mi se face foame pina la culcare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la ZUMBA azi! A fost super: belly dance si alte miscari lascive, mambo, twist, etc, muzica pe ritmuri latinos, ne-am distrat si am transpirat mult [:D]. Sa vedem ce rezultate voi obtine simbata pe cintar [alcool]. Avem si 2 barbati in grup, dar au lipsit azi, vor avea un soc data viitoare, cred se va face coada la usa sa se inscrie si altii [:-)))] Profa este super, gen sud americanca, plina de draci si cu o mobilitate impresionanta.[pk] Oana, mama lui Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelai, la mine e invers, cintarul arata tot 68 kg (acum ma bate gindul ca am trisat nitel la prima cintarire- m-am balansat pe el cum spunea Mihaela, pina a scazut unde vroiam eu:)) pentru ca pantalonii ii simt mai lejer, si am imbracat la job unii ce nici nu se punea problema sa-i inchei in preajma Craciunului. am cumparat centura de la Wallmart, mimitete- e la raionul de sport (mai e un raion de yoga/slabire la intrare dar nu am gasit-o acolo); am mai cumparat niste elastice pe care ma fortez sa le intind. la pantaloni ma mai gindesc, pareau gen budigaii lui buflea [:)] pina-n git si nu stiu daca-i suport. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am trisat cu o jumate de bol de ciorba de perisoare (yummy, e lunch-ul de maine) si 3 placintele mici cu feta[bang] Ma duc sa imi fac dus, poate daca dau jos raia de pe mine, mai scad ceva la pounds acolo[:D] Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Walmart[bang], n-am gasit nimic dar cred ca e cel mai prost Walmart care exista, haine aruncate pe jos si clienti dintr-o anumita categorie pe masura. Am iesit un pumn de draci. Ana si Cristina, la ce Wal-Mart ati fost? Eu m-as intilni cu placere cu buflea ca sa impartim tovaraseste un morcov, o frunza de salata si un paharel de singe precum vampirii din venele proaspat taiate dar n-am timp de data asta, nici nu ies din meeting [bang] si am meeting cu din astia[asia]. Dar lasa ca data aviatoare ne intilnim si ne facem poze la poponeata si va lasam sa ghiciti care e care? Lorelai, am ris cu lacrimi la faza cu "daca ma satisface antrenorul"[:D], eu am inteles ce vrei tu sa spui dar nu ma pot abtine ca tot aberez la greu in loc sa va spun ce am mincat. Daca te satisface, spune-ne si noua ca batem un drum pina la Ottawa, facem excursii cu autocarul[:D]. Oana, unde faci zumba, tot acolo unde faci si aerobic? Mihaela "Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...