Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (58)


Recommended Posts

Hello,

Bee- nu l-am pus pe A pe schiuri ca ma bodogane toti ca e prea mic si prefer sa o invat pe E acuma si la anul pe el- oricum E se comporta deja mai bien decat ma asteptam,speram simbata sta sa ii dam drumul singura de otto pe partia intermediara,desi simabat a stat fata de la 10:00am pina la 3:00pm pe partie[:D]ca una dult, adica de la 10-11.30 a avut lectie si apoi cu mien in special dar s-a dus si cu tasu de cateva ori pe partia cea mai mare...

Lili- ma bucur ca esti bine si mai sta ala mic la caldurica.

Moni-bravo Dianei si lasa ca invata ea si literele[pup]

Ursu-tinem pumnii sa vina si bb2

Ingrid-cum e Diana,asteptam vesti.

March-ce faceti,cum sut copiii, cred ca Rares o ajung epe Ioana la vb,asa-i?Doar al meu e tare incet[q]

 

Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

DENISA nu te mai necaji ca vine si vremea aia cand o sa vorbeasca mai multe Alex. [pup] Bravo Emmei am vazut-o ce fain ii statea in costumul ala de schi [olala]

BRANDUSA uite ca dovlecel eu nu i-am dat inca lui Tudor - ca n-am avut cumparat si-am uitat de el,dar o sa cumpar special pentru el.Noi mancam atat de mult dovlecei primavara-vara-toamna (are socru-meu in gradina) incat iarna nu prea mai dau ordin sa cumpere sotul.Mancam exclusiv cand il apuca pe el pofta si cumpara din proprie initiativa.In schimb se pare ca l-am diversificat mai tare pe Tudor: la legume pe langa morcov si cartof ii dau frecvent si telina,patrunjel si pastranac.Plus ca i-am dat si mazare - era din aia congelata Bonduelle.Si la fructe i-am dat deja mar,para,strugure,banana,kiwi,clementine si suc de la lamaie si portocala.Am niste brocolli in frigider si-o sa fac supa maine,asa ca o sa ii dau sa guste si din aia.Imi amintesc ce strambaturi a tras Diana la ea [:D] Dar si ea era mancacioasa,doar la ficatul de pui a cam facut mofturi ca era cam amar si inecacios.Dupa ce i l-am amestecat cu piure de cartofi a fost ok.

 

MONI cu DIANAid="red"> (01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

[cit]

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello din ger va spun si eu.

 

Copii mei sunt in vizita in partea cealalta a casei, la matusa. S-au plictisit in draci in casa dar nu am ce sa le fac, azi nu-i mai duc afara. Am fost eu un pic prin oras cu ceva treburi si mi-a inghetat esofagul, si asta in conditiile in care am mers pe jos doar vreo 10m ca in rest am fost cu masina.

Mei, eu vreau sa se mai incalzeazca. ce pana mea, doara nu suntem la Polul Nord.

Teolinda, aveti centrala afara de v-a inghetat teava??

Si la mine a inghetat o teava de apa rece de la baia de pe partea cealalta a casei. N-am mai putut s-o dezghetam pentru ca nu stiu pe unde naiba trece si unde-i inghetata. Dar acolo macar este instalatia veche si presupun ca nu-i izolata. mai nasol este ca acolo am si masina de spalat si n-am cum sa spal daca nu se dezgheata[bang] [alcool].

Lasa Teolindo, nu te grabi sa nasti pe frigul asta. dar cand o vrea sa vina...nika nu l-o mai opri[flo]. Nastere usoara!

Ingrid, sper ca-i bine Diana. Si eu cred ca iti va da antibiotic. Mai urat este ca nu mananca.

Denisa am vazut pozele voastre. Super misto la cabana. Am vazut-o si pe Emma la schi. Bravo ei.

Astery, felicitari pentru progresele lui Razvan[flo]. Auzi tu, citeste baiatul, felicitari inca odata, a mea nu citeste.

Si eu am fost in metro si am luat macrou proaspat cica, am mai luat si dorada si pastrav l-am bagat la congelator pentru cand ne-o fi pofta[pofta].

Monica, dar voi vad ca va faceti si programari. Cred ca s-a crucit cineva pe acolo cand a auzit de rezervari.

Ce bine ca-i place Dianei la gradi. Copila mea zice la toata lumea care o intreaba de ce nu-i la gradinita ca este bonlava, desi nu are nimic. Eu o tin acasa preventiv. Anul trecut am tras-o rau de tot desi nici atunci nu mai mergea la gradi cand s-a imbonlavit a doua oara. habar nu am. Sper sa se mai fi imunizat macar un picut copii astia si sa trecem cu bine si peste iarna asta.

Te intrebam de unde ia filmele, pentru ca eram tare curioasa sa vad daca mai exista centre de inchiriere. Eu n-am mai vazut de foarte multa vreme asa ceva si nici nu cred ca ar merge asa ceva pe aici la cat se pirateaza.

Bee, Rares vorbeste stalcit. Este peltic, o sa-l filmez vorbind sa vedeti cum vorbeste baiatul meu. Sa stii ca este genial Razvan al tau pe langa Rares. Pai Rares numara cum ii place lui, niciodata in ordine, puzzle doar daca stau langa el, poezii zice si le invata si repede dar inteleg doar eu si el ce zice, a si Ioana.

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pediatra a venit pe la 13, dar n-am putut sa intru din cauza Dianei. E cu puroi in gat, se aude si la plamani ceva (prima oara cand ma anunta asta, dar pentru orice trebuie sa fie o prima oara), bonus conjunctivita.

Ok, i-a dat antibiotic, era si cazul, nu-i mai scadea febra, de fapt si dupa prima doza de antibiotic nu i-a scazut. Acum o ora ii pun termometrul si surpriza, 39,7, asa ca urgent i-am pus supozitor cu Novocalmin. A urlat bietul copil deoarece avea si hemoroizi...nu mai povestesc ca e horror.

Am apucat sa fac un dush, de mancat tot nu mananca si doarme aproape continuu de la 12, cu mici pauze.

O dor ochii, ii tot curat si se umplu cu chestii galbene.....

Ei bine, v-am plictisit destul[:D], fug la ea, poate s-a trezit.

 

Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eh ca sa mai uit de gerul de-afara m-am mobilizat si am cerut oferte pt [beach][pool][:D].

 

BEE - pai la noi astazi cand a plecat Robert la 11 jumate la serviciu dupa ce a remediat problema... erau -14 grade(asa indica masina).

Verisoara-mea mi-a zis ca li s-a crapat parbrizul de la masina azi la ora 1 jumate[bang]deci ger nenica, ger... si erau la sp. Colentina nu la periferie ca noi.

Noroc ca micul Tavi e mancacios[pup]... tocmai ca te-asteptai sa fie mofturos ca fratii lui.

Si Nicolas se-invarteste pe-aici, nu l-am dat pe-afara nici azi[pup] pt ca pe gerul asta eu chiar nu rezistam sa stau cu el... si singur se plictisea... mai mult ma munceam io asa[grasa] sa-l echipez. Norocul meu ca e ff cuminte si isi face de lucru mult ... singur. De colorat n-are chef insa vine cu reviste cu tot felul de jocuri/activitati sa le faca in prezenta mea.Si cu puzzle e disperat si ma dispera si pe mine ca ma pune sa-l asist la alea cu piese mici de 54buc. Io-s[alcool] ma si mir cum naiba reuseste sa le faca si cata rabdare pe el.. cand il apuca face cate 5 unul dupa altul[alcool].

 

DANIELA - pai centrala o am intr-o camera speciala aflata in spatele casei... intre camera si casa e un spatiu de vreo 20cm[:D] si s-a deplasat manshonul care proteja tevile de ger[bang]... e prima data in cei 3 ani decand o avem... insa nici ger ca acum n-a mai fost.

 

DENISA - am vazut si eu pozele la ski si sanius[pk]. Frumuseii tai tare seamana intre ei[pup] iar Emma o adevarata domnisoara... ce sa mai. Lasa-l pe Alex pt la anul cu ski-ul.

 

CRIS- cu tortul... in general copii ling doar frisca daca exista sau fura decorul[:D]... tortul propriu zis... e cam pus degeaba. Cel putin al meu asa face... daca sunt copilasi mai mari aia mai mananca dar la gradi... am taiat felii mici si nu l-au mancat oricum[:D]... mai mult de jumate l-am dat la educatoare/ingrijitoare/directoare[:-@]. Noi cand faceam la locul de joaca... tot adultii mancau iar pe copii ii intrebam care vroiau sa linga ceva frisca pe care le-o dadeam din portiile noastre[:D]... nu mai sticam "orzul pe gaste".

 

INGRID - cum sunteti?

 

MONI - cand povestesti de Tudor mi-aduc aminte de Nicolas cand era mic ... nici al meu nu vroia in brate si ii placea sa bata din picioare non-stop... baga abdomene la greu[:D], nu mai zic ce-si baga picioarele in gura[:D].

 

piua!

 

LILIANA [gravi]38+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID -pai ce zici tu acolo... horror mai. Vai saracutza Diana si cu hemoroizi atat de micutza[q]. Pt ochisori nu ti-a dat nimic? Ceva Maxitol sau Tobrex sau Ophtamesone?Nici nu vreau sa ma gandesc cum e... sa nu manance si doar sa boleasca dormitand[q]. Ufff...[pup] sper sa reusiti sa va restabiliti cat mai repede.. ma gandesc sa nu se deshidrateze daca nici nu mananca[q].

 

 

LILIANA [gravi]38+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID of ce vesti proaste mai ai si tu [bang] Cum naiba s-a ales si cu conjunctivita? [q] Ma gandesc ca te-ai speriat cand ai vazut asa febra mare,cam asa avea Diana mea cand nu avea alte simptome,dar eu pe la 39,5 ii si scoteam termometrul ... imi era deajuns [bang] Tot mai are probleme cu hemoroizii? Stiu ca a avut de mica probleme cu constipatia si parca si ceva fisura anala,daca retin bine. Deci o sa ai distractie la noapte [bang] Nu-i bai daca nu mananca,important e sa bea ceva,lasa ca scapa ea si de-asta.Sa ne ti la curent [pup].

LILI m-as bucura sa semene Tudor pe Nicolas si cand mai creste! Cui nu i-ar placea un baiat asa frumusel,destept si cuminte precum Nicolas [olala]? Bravo ca are chef de puzzle,macar ai liniste.Diana mea s-a plictisit de ele,v-am zis ca nu s-a mai prins de asa ceva de cand le-a primit pe-alea doua de 100 bucati cadou.Le-a facut odata singura si basta - acolo zac [bang] Probabil o sa o mai apuce cheful candva,dar iar o tine cateva zile doar si tot asa.

Unde cauti oferte,in Turcia?

DANIELA crucit ne-crucit,avem rezervari si basta [:D]

Revin.

 

 

MONI cu DIANAid="red"> (01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

[cit]

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrid-off ca tare greu treb sa fie,sanatate multa si sa isi revina pina maine, sa scape de febra ca apoi incepe sa si pape..[pup]

Lili-mersi si voua numai bine.

Moni-salopeta aia a primit-o de la niste amici,sper sa ii fie buna si la anul, nu prea se mai gasesc din alea,dar asta e..

 

Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa si acum un mesaj pentru Denisa,Brandusa si Daniela.Mie mi se pare ca voi ati uitat cum vorbeau fetele pe la doi ani jumate! E foarte normal sa vorbeasca baietii pocit,stalcit,peltic sau mai neinteles de straini.Uitati,am cautat un film de cand avea Diana cam aceeasi varsta,ca sa vedeti ca fix asa vorbea si ea - care a vorbit printre primii din "secta" incepand de la un an jumate.

http://www.dropshots.com/DIA2#date/2008-01-07/18:17:35 - la doi ani

http://www.dropshots.com/DIA2#date/2008-05-02/15:20:50 - la aproape doi ani jumate

 

Merg la [alap]

 

MONI cu DIANAid="red"> (01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

[cit]

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...