Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (58)


Recommended Posts

Uite cam asa vb Rares http://www.dropshots.com/marchplayer2#date/2009-11-04/22:26:04, filmuletul asta-i facut acum vreo 3 luni. Acum vorbeste doar un pic mai bine. Cu el trebuie lucrat pe fiecare cuvant sa il pronunte mai bine, lucrez si zic ca a invatat si cand se grabeste tot ca el este. Nu-mi bat capul

Denisa eu nu mi-as face atatea griji, o sa vorbeasca A cat de curand. Tu ziceai ca mai obtii ceva bani de la stat in legatura cu A. In baza a ce??

Ingrid imi pare tare rau pentru Diana ca sufera atat. Mititica de ea s-a capacit rau de tot. Hemoroizi la varsta asta n-am mai auzit nici eu.

 

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)

filmulete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daniela vezi ca ai pus o virgula in plus la link

Asta e cel bun:

http://www.dropshots.com/marchplayer2#date/2009-11-04/22:26:04

Ce figurina e Rares ca de obicei [:D]! la fel facea si Diana pe vremea aia: daca o puneam sa repete dupa mine unele cuvinte le pronunta corect,dar cand se apuca sa vorbeasca in viteza ,de obicei le zicea tot pe jumate sau stalcite cum se obisnuise sa le pronunte cand era mai mica ...

 

MONI cu DIANAid="red"> (01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

[cit]

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Beeeey ... am citit in arhiva cat manca Diana intr-o zi la 5 luni jumate cam cat are Tudor acum deci! Citez:

"Noi cam acelasi meniu pe zi:un mar,o banana,o piersica,2-3 caise - la capitolul fructe.O portie de piure de legume cu carnitza (azi a bagat 2 portii odata (de s-a intzepenit matusa-mea care a venit in vizita cand a vazut-o cat baga odata)Si evident o portie de branzica si ceva fulgi pe acolo prin piureuri. Mi se pare ca a facut gusha Ar trebui s-o cantaresc iar in We,desi nu cred sa aiba 6 kg inca ,doar n-a pus 300 de g in 2 saptamani"

[soc][soc][soc] Plus ca bea si lapte! Acum la 4 ani nu mananca atat [bang]

Dar la ea am inceput mai devreme si in forta diversificarea.Cred ca daca i-as da ... si Tudor ar manca la fel de mult!

 

Noapte buna [pup]

 

MONI cu DIANAid="red"> (01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

[cit]

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! haideti la o cafea!

INGRID cum e Diana?

 

Eu am dormit tare prost azi-noapte,mai mult n-am dormit.Intai ca se facuse 2 si nu eram chiar adormita de tot (m-a servit husbandu' cu un pahar de cola pe la ora 20 [bang]).Pe la 3 a scancit Diana ca o doare piciorul,dar a adormit imediat la loc,pe la 4 la fel dar ne-am si dus amandoua si pana la baie,la 5 iar m-am trezit si m-am uitat la ceas,iar la 7,25 a marait Tudor - era deja ora de [alap] Iar la 8 fix scularea,echipat si dus Diana la gradi.Deci azi trebuie sa cam dorm la amiaza sa imi revin.

 

Tudor ma seaca.Numai ce l-am schimbat si i-am dat pe el o salopeta curata ca deja e ud leoarca pe ea de saliva.Vorbeste cu scuipat [bang] "DA DA DA ADI ADA ADAI ... " cam asta e refrenul de azi.

 

La Diana la gradi joi au liber ca au educatoarele nu stiu ce consiliu.Si saptamana viitoare au vacanta,stiati? Macar de-ar ninge si la noi sa o scot si pe Diana la zapada,asa mai pe la amiaza cand nu e atat de frig.

 

MONI cu DIANAid="red"> (01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

[cit]

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Ger nenica, ger... ger de-ngheata tevile[bang]. De la 2 jumate pana la 7 nu am mai mers la baie sa dau drumul la apa calda deci la 7 iar era inghetata teava. Mai naspa ca au inghetat si cele din camera centralei desi centrala a mers toata noaptea pe caldura. E clar ca la noapte bag un calorifer electric acolo sa mai incalzeasca mai bine camaruta.Nu-mi vine sa cred... e prima data de 3 ani cand ni se intampla asa ceva. Ba mai mult anii trecuti aveam o centrala pe motorina care nu degaja caldura in camera aia si nu s-au intamplat asa evenimente[q].

 

uff nu reusesc sa scriu ca lui Nicolas i s-a pus pata sa ma antreneze in ale lui jocuri.. sa coloreze[bang].

 

Pe mine ma sacaie putin burta... ca la ciclu si un pic spatele[:D]... sper sa nu-i fac "surpriza" lui Robert taman maine cand are de mers cu mama sa semneze actele pt apartament[:I].

 

Moni, da ai intuit bine... eu caut ceva pt Turcia... fac comparatii de pret ca deja locatia am ales-o[pk].

 

piua ca nu ma lasa puradelul

 

LILIANA [gravi]38+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, ca dimineata nu mai este.

Deci scoatem prafuiteleeee pentru Liliana:

[majoreta] [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

Tinem pumnii, sa fie bine!

 

Ingrid [q], am citit si eu mai demult cand ai scris de hemoroizi la Diana, fereasca cel de sus... cred ca-i de groaza. O fi racit de la gradi? Sanatate multa sa se vindece repede si fara suferinta.

 

Moni, intotdeauna m-am mirat de unde ai atata rabdare sa cauti in arhiva [:I]. Bine, cred ca te orientezi dupa data, insa chiar si asa... Tudor e nastrusnic, ai un baiat pe cinste, pe langa sfarleaza de Diana, sunteti completi, ca sa zic asa.

 

Denisa, frumoase poze ati facut la ski, Emma pare foarte matura, mult mai mare decat este, iar Alex... ei bine, Alex ma face sa zambesc de fiecare data cand il privesc: are acel zambet intiparit pe fata, incat nu ma pot abtine, cred ca debordeaza de veselie permanent. Asta este o sursa gratuita de fericire pt. orice parinte, in special pt. cei mai stresati de diverse probleme.

 

Daniela, deci ne vei vizita [olala].

Eu acum sunt destul de concentrata pe ziua lui RAzvan, dar... in rest numai la vacanta la amre ma gandesc, zici ca plec ori la Paris [:D], ori... cine stie pe unde [:D]. Cert este ca astept cu mare nerabdare, sa ma balacesc, prajesc la soare, distrat si odihnit.

 

Trimit si revin.

 

 

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)

"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)id="red">

id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

MY HERO id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, am revenit, m-au chinuit talentele: am transformat un ceas de perete cu Pooh si Tigrila intrunul cu Bucsa (Liliana, stii tu [:D]), Bucsa acesta fiind unul dintre amicii lui Fulger, mare dragoste de-a lui Razvan. Mi-a iesit ceva dragut, la final, de mult ma batea gandul sa fac aceasta transformare.

 

N-o sa credeti, dar... iar am pb la baie. Baba iar a venit la mine la usa, inca de sapt. trecuta, astfel ca ma asteapta spart de gresie in baie [q], nici nu vreau sa ma gandesc, + ca nu mai facem nici macar dus [q].

 

Moni, stiu si eu ca de luni este o sapt. de vacanta, eu ma bucur, mai greu de mamicile cu serviciu. Daca va ninge conform prognozei, trec la sanie - cal de povara ma fac, si precis ca primesc vreo doo medalii [:D], v-am zis ca am un sanioi greu, + Razvan [:I]. Lasa ca fac miscare, nu-i chiar rau, sanatosi sa fim.

 

Ma bagarati la idei cu tortul [alcool]. Problema era ca vom avea costuri suplimentare [:I], ei, gasim o solutie sa fie toata lumea multumita.

Vor fi 11 copii [olala], si minim 30 de adulti, asa ca... trebuie un super-mega tort, sau doua, unul pt. copii, si altul pt. adulti, abia exersam extra si suflatul in lumanarele [:I].

Mai revin.

Ah, apropos, Moni, mi-a placut cum ai scris la subiectul acela despre alaptat.

 

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)

"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)id="red">

id="size1">

(1),(2),(3),(4),(5)id="size1">,(6)id="size1">

MY HERO id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai stati asa cu galeria... nu inca ... ma impusca barbata-miu. I-am si zis ca burta mi-e cam tare si s-a cam tras in jos[:D] in plus merg f des la pipi[:D]... alte amanunte nu va mai zic ca ma[:I]... nu prea stiu eu exact ce inseamna doar banuiesc...

Mi-a trimis si dr mesaj sa-i confirm daca ma duc joi la control sa vada cate kg are bebe.. pai nici nu stiu daca sa ma hazardez sa ma mai duc pana acolo joi... daca m-o apuca joi[:I]... asa mai bine stau acasa ca poate apuc marti[:D] ca oricum tot cu cezariana nasc, mai conteaza greutatea?

 

Cristina pai ce de adulti aveti voi bai nene... fa si tu un tort acolo de o dimensiune rezonabila si tai feliute mici, subtirele rau pt copii si in rest... pt doamne ... domnii sa bea o bere [:D]daca nu se ajunge tortul.De obicei chiar si barbatii mai refuza tort... nu al meu[:D]... care e anti[alcool].

 

Despre mancarea bebelusilor ... am si eu o lista cu inceputul diversificarii pe care i-am facut-o lui Nicolas, desi oricum le-am tinut si minte... ma si mir[8D] dar ca si cantitati exacte... chiar nu mai stiu .

 

Sa stii Moni ca nici Nicolas nu mananca prea diferit cantitativ decat in anii anteriori. Am citit pe-aici pe la ce gatesc mamicile pt pici ... sau ce mananca picii... ceva de genul si m-am linistit ca e in limite ok de hrana al meu . Eu eram cam in dubii pt ca nu ii dau sa pape 2 feluri de mancare la o masa si apoi si desert. De exemplu duminica m-am mirat ca a mancat dimineata 2 felii de unt cu miere si o bucata de 150gr de mozzarela plus ceai. De regula baga o felie doar cu ceva... si lapte. Apoi mi-a mancat bine si peste zi. Recunosc la noi baza e ciorba/supa nene.. daca nu ii dau o zi ... a doua zi cere[:D]. In rest mananca peste zi iaurturi simple sau cu biscuiti, unt cu miere/sunca, fructe, Danonino de baut sau Actimel.Mai nou ii plac prajiturile facute in casa... tip Alba- ca- zapada , placinta cu branza dulce si stafide, chec si gogosile sunt preferatele lui de muuulta vreme.

Oricum la cat iaurt manca (cu paharele de 500gr[alcool]), cand era bebe... acum mananca max 2 iaurturi mici pe zi... deci cantitatea de iaurt s-a diminuat considerabil.

 

Piua... ca v-am plictisit destul cu meniul[:D].

 

LILIANA [gravi]38+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

INGRID sper sa fie mai ok Diana,ca vad ca nu apari [bang].

 

Acum si eu sunt tot mai prinsa de guturai imi curge nasul ca robinetul si stranut de zor.Dar si am lucrat de zor azi,nici n-am dormit cum aveam de gand.Nu de alta dar cand ma apuca asa chef de lucru trebuie sa profit din plin,ca dupa aia iar vine faza aia cand nu mai am chef neam si o lalaaaai iar cat cuprinde [:I]

 

Noa ... a sosit mami in zona,revin mai tarziu ,cand apuc ... plus ca am in plan si o cina cu clisa,ceapa si branza telemea [pofta]

 

 

MONI cu DIANAid="red"> (01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009)

POZE id="green">

 

[cit]

id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...