Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (58)


Recommended Posts

Hello si de la mine si o cafea-cam slaba activitatea, ce ati patit? Lili-bucura-te ca sotul e pregatit. Moni-mai ce gasca ai strins pt la mare,bravo[olala] Ingrid- ce ai patit de esti asa tacuta? Eu nu indraznesc inca sa visez la vacanta,desi sper sa ajungem,dc nu in HAWAII-macar pina la Los Angeles doar noi doi 1 sapt,sigur voi avea nevoie la vara.Deocamdata ma pregatesc psihic pt WE asta, tare plin e- maine cu Alex la romanca sa ii lucreze maxiliarul,diseara saracu' are 2 h dar doar 1,5 vor fi lectii-simbata ski cu Emma si apoi pregatiri pt duminica, ne vine si un prieten din state, deci va fi super aglomerat si in casa,dar asta e.. Revin mai incolo, am ceva de munca,plus etichete de facut pt pungutele cadou ce treb sa le duca E la gradi. Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui teolinda ALLITA - nu lasa pe nimeni sa se bage in casnicia ta atata vreme cat voi va iubiti si va intelegeti.Sa-si vada fiecare de treaba lui. E-adevarat ca nici eu nu i-am zis nimic verisoarei mele cand se baga ea si-si dadea cu parerea dar asta pt ca nu mi-a afectat cu nimic relatia cu sotul meu pt ca noi 2 chiar suntem pe aceeasi lungime de unda. Pe de alta parte am lasat-o in pace ca n-am vrut sa stric nici relatia cu ea pt ca eu oricum nu am frati/surori.... si ne-am ajutat destul de mult intre noi. In rest ... invat incet, incet sa ma detasez de toate[:-@] si sa nu imi mai pun mari sperante si suflet in relatii/prieteni si nici nu mai am nici asteptari de la nimeni Au fost vremuri in care m-am consumat ENORM din cauza ca puneam tot sufletul in relatiile cu oamenii.
Lucrurile s-ai linistit acum, sotul a inteles ca nu va rezolva nimic ascultand de prostiile rautacioase ale unor femei nemaritate, acrite si chiar invidioase pe viata noastra de familie. Dar aveam si eu un of...[:D] Multumesc ca m-ati primit sa vars sacul cu frustari. [asia] In rest, viata mea de familie este una normala, si, pt mine, foaaarte placuta, alaturi de barbatul care ma place si ma accepta cu defecte si calitati. allinta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, foarte buna ideea sa iti faci aprovizionarea pt vacanta din hypermarket. [olala] E minunat ca ai doi copilasi. [olala] Si eu mi-as fi dorit tare mult 2, dar nu se mai poate. Teo, eu am gatit azi piure de cartofi si un sos cu piept de pui, supa aveam de ieri. Si am bagat si 2 ture masina de spalat. Maine, urmeaza altele + curatenie in toata casa. Pupici pt toate fetele. [pup][flo] allinta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ho ho hop si noi, ma balbaiam si eu [:D]. Fiindca a adormit tarziu, a dormit pana la 19, si mai dormea domnisorul, daca nu-l trezeam eu. Acum facem cu randul la comp., eu aici si el la Pestisorul Rosu [:I]. Ardeii mei umpluti au iesit fff gustosi [pofta], a mancat si Razvan cu placere [pofta]. Moni, de ieri numai la mare visez [olala]... fiindca nici noi n-am fost anul trecut nicaieri... I-ar m-am baltocit in baie: uit sa pun furtunul de evacuare in wc, si trag cate o balta, noroc ca am sifon de scurgere, da' totusi! Sa ma vedeti ce sprintena am fost, am sarit din pat ca o atleta [:D]. Haha, la kilele mele. Allinta [pup]. Denisa, Hawaii? Asa da, sa te mai aud eu ca te plangi, auzi la ea. Ingrid, tot cu politica esti? Mai baga ochiu' si p'aici. Liliana, e de coma socrul tau. Sper sa nu va fi virusat. Mai revin, sper. "Acum e randul meu, la jocul frumos [:D]". Haha, auzi la el!
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006) "Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bu hu hu ... hop si eu la ora H.Eu cam asa apar la orele 12 AM si PM [alcool] Ce sa fac daca fiica-mea la ora 23 cerea de mancare? Ca la ore normale n-a prea servit ,adica a gustat niste supa pe la ora 19 parca.Si in rest biscuiti si d-astea. In sfarsit au atipit deci.Ca norocul ca a fost mami p-aci si a stat ea vreo 2 ore cu ei ca sa mai pot descalci ceva la hartoage. Diana a fost tot relativ cuminte,dar nici exagerat [:-@] sa nu ne obisnuim cu binele.Acum seara dupa baita lui Tudor in timp ce eram cu el la san,ii tot ziceam pe rand si eu si taica-su sa se echipeze in pijama si ea dansa prin casa aruncand in sus cu hainele,stand in fundul gol si chestii de genul asta [bang].Pana la urma s-a imbracat dar tot bodoganind. De exemplu zicea ca ea nu mai e prietena cu noi,ca ea cu Tudor cand or sa fie mari vor merge in parcul copiilor si raman acolo,nu mai vin acasa.Ca sa vezi [alcool] Si p-orma s-a trantit in patul ei zicand: " Ce caut eu aici? Asta nu-i casa mea! " Asta cam pare o replica din ceva film [8D] DENISA lasa naibii locatiile alea ieftine [:p]gen Hawaii,hai mai bine cu gasca pe litoralul romanesc sa mai spargi si tu niste CAD [:D] ALLINTA nu te mai scuza atat mai,scrie ce si cand ai chef, ai vazut ca p-aci nici macar niste rosii amarate n-avem ,adica nici pentru Denisa care le cerseste la greu de-o vreme incoace [:D] De ce ziceai ca e prea tarziu pentru alt copil? Te gandesti la diferenta de varsta? Si intre mine si frate-meu sunt 5 ani- el e mai mic - si a fost super ok asa.Daca iti doresti da-i bataie! Eu abia acum ma simt [olala] Asta fiindca asa imi doream dintotdeauna o fata si un baiat: fata s-a lasat asteptata cca 4-5 ani pe motiv de infertilitate masculina ,dar a functionat din fericire tratamentul naturist.Iar baiatul a aparut surprise cu protectie prin metoda calendarului [:D] Spre disperarea husbandului care nu mai voia alt copil in ruptul capului.Si acum e topit dupa el evident [:-@] LILI te-a apucat bucatareala? [:D][bang] CRISTINA tie chiar iti e dor de balaceala vad [bang] Deci chiar veniti,nu? INGRIIIID auzisi veste? [:D] Apropo azi m-am parlat cu Genu cica tu sustii ca-s departe Jupiter si Venus [bang] .... maaai tu citisi ce kilometraj bagam cu Pufulina?? Si asa bagam si cu husbandu! Pai 5-10 minute la pas lejer pe plaja ti se pare departe??? URSULINA,ANAMARIA voi cam demult n-ati mai dati raportul! Altceva ce sa va mai zic? Nu mai stiu ca-s cam ametita de cap de atata cifraraie si de ritualul de seara cu strumfii [bang] Noa ma duc ca mai am ceva treaba [striptis]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
[url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata [pup]. Una noctambula - Moni si una matinala - eu. Aseara ne-am culcat tarziu, dupa 12, Razvan fiind tare fresh, trezit la 19, cred si eu, dar nu-i bai. Azi la 8 cine era treaz? Baiatul meu. "Mami, uite, te mangaie Bruno [olala]... Mami, te rog frumos, vreau si eu lapticul [olala]". Refuza daca poti [:I]. Pt. azi nu prea am planuri, eventual vreo plimbarica scurta ceva, mancare este, curat ohoooo [:D], rufe spalate asemenea... Ingrid, da' tu chiar te pitisi de tot, bre? Restul fetelor? Aseara incepuse sa ninga aici, dar... s-a oprit repede.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006) "Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimiiii... Deci ieri bucatariram cu toatele[:D]. Mai putin Moni si Denisa care au muncit. MONI -deci ridicasi embargoul insa minunea nu tinu 2 zile[:D]... asa reprezentatii cu aruncat hainele pe sus si zbantzuieli goala pusca la domnisoara matale?[:I]Al meu e tare pudic[:I].. cica sa-l lasam ca se imbraca el cu pantaloni/chilotii sa nu il vada nimeni. ASTERY - moamaaa ce somnorosi[nani]. Pai si Nicolas daca prinde 2 ore de somn dupa ora 4... e jale apoi ca inainte de 1-2 noaptea nu mai adoarme[bang].Zici ca inundasi vecinii?[:D]Mai pateam si eu cand stateam la bloc... aveam o masina cu bule si uitam sa ii golesc chestia aia de scame... cand o apucau pandaliile arunca dopul si gata baltaul[:I]. Auzeam o baba de la 3 urland ca o inundaaaa .. dar eu stateam la 5[:D].. atunci fugeam la baie si vedeam balta[:D]. Haleala de-aseara a avut maxim succes[pofta]... n-a iesit ca si consistenta orezul ca la chinezi.. dar la gust a fost delicios[pofta]. A mancat pana si copilul[pk].Cu bananele caramel nu prea mi-a iesit treaba... dar ma rooog eu le-am mancat si-asa[:D]. Azi nu stiu ce sa aburesc... cred ca mamaliga cu branza/smantana/unt/ou...si sa vad mai ce...Maine astept supa de rosii cu galusti de la mama[pofta](comanda speciala data de Nicolas[:D] sapt trecuta) ... si placinta cu branza[pofta].Pt noi nu ma agit ca fin finii sa ne faca cinste ca luni e ziua lu' finu' iar duminica baietii mei merg la botez la prietenul[popa] asa ca am rezolvat problema. Maine trebuie sa-l bag si eu pe Robert in priza cu aspiratorul[:D] Cam atat... merg sa prepar un capuccino acum ca dadui raportul. INGRID - hai mai zi si tu ceva...[pup] cum e cu printeza razvratita i-au trecut toanele? URSULINOOOO - chiar asa nu zici si tu nic' ... nic'[q] LILIANA [gravi]36+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! Nu m-am pitit, citesc si pana imi zic ca trebuie sa raspund intervine ceva, ori Diana ma bazaie, ori la servici am treaba. Zilele astea am dus covoarele la spalat, acum stau in subsol ca sunt ude inca, draperiile de la living le-am spalat si calcat (o ora pentru fiecare calcatul), prostii din astea, na. Plus ca am cumparat o carte pentru clubul de lectura si citesc. La politic m-am ciondanit cu Rufus [:D], ma mancau degetele in loc sa stau cu voi de vorba. Azi mergem la Avatar, la 3D, asa ca tineti-mi pumnii sa nu fie naspa, ca e sunetul tare si cica iti obosesc ochii. Daca nu mai pot, iaca ies afara si il astept pe sotz. Ieri am tinut-o pe Diana acasa, asa am avut chef. Azi la gradinita cu ea. Ce e ciudat dupa atatea zile de gradinita, cand intra in sala sta pe margine pana o ia educatoarea, ceilalti copii alearga, se joaca, ea freaca dulapurile si merge foarte...ezitant. Uf. Moni, e lung drumul de la plaja din Venus pana la hotelul nostru. Chiar si 10 min e mult prin soare. Mai ales cand esti obosit. De cand cu Diana, hotelurile alese de noi erau foarte aproape de plaja. Nu la mine ma gandesc, la ea. Anul trecut m-am certat cu prietena mea deoarece vroia la o pensiune din Eforie (misto dealtfel) situata in mijlocul statiunii. Pai la ora 12 sa ma plimb jumate de ora cu Diana in soare, no way, thanks. Bine, oricum zarurile sunt aruncate si mergem, era o discutie de principiu, mai mult sa ma asigur ca sotiorul drag si scump o va cara pe Diana in spate daca e obosita. Astery, am citit bine? Veniti si voi? Ar fi super!![pk] Si daca la acelasi hotel, ce mai, va fi haios cu doua fete tabarate pe un baiat.[:D] Lili, tu cu bagajul pentru maternitate. Trona in mijlocul camerei copilului, sa fim siguri ca nu-l uitam. Nu mai luati si dati rosii, ca si asa fiecare face cum doreste, uite, mai bine a fost pentru Diana ca e in colectivitate, desi acasa putea absorbi mult mai mult de la mine, dar m-am plictisit. Stii, ajungi la saturatie, mai vrei o pauza. Dar daca e mai sensibil Nicolas si daca ti-au spus medicii sa-l tii acasa, atunci fa asa. Peste un an, il duci din nou, nu se face gaura in cer de la atata lucru. Denisa, tu cu concertele...te invidiez pentru Jon Bon Jovi, zilele astea ascultam la casti "It's my life" si "Always" in delir. Pentru mine e mai greu sa merg la Bucuresti, de regula acolo se tin concertele mari, in vara vor veni AC/DC, cred. Cu educatia, noi merem inainte cu engleza, miercuri a fost foarte bine si a acceptat sa invete si propozitii, pana acum baga doar cuvinte ca intr-un sac fara fund. [:D] Vreau sa ninga si aici ca sa merg la patinoar cu ea, mi se pare mult mai feeric sa ninga si ea cu patinele in picioare, decat asa, sec. Am fixuri, stiu.[8D] Am vazut-o pe Emma pe patine, lectie de lectie, ii punea sa aduca de pe gheata obiecte, nu? Iar cabana....si zapada.....[q] Allinta, bine ai venit![flo] te-am citit pe la multe subiecte, n-am apucat sa ne certam, nu?[:D] Fetita ta e mare deja, 6 ani, sa-ti traiasca![pup] E folositor cum spune Moni sa aflam de la tine cum e pe la varsta asta. Asa prietena mea o urmareste pe Diana si afla cum va fi si fetita ei (cu un an mai mica decat fiica-mea). Si zau ca pana acum n-a dat gres... Eu am doua cumnate si zau daca odata s-au bagat in viata mea. Mai mult se vara sora-mea, dar nu cu rautate, nu. Si ma inteleg bine cu ele, deoarece practic metoda ce nu da gres: nu fa altuia ceea ce tie nu-ti place. Ele am vazut ca sunt simpatica (da, da, pe cuvant, intreab-o pe Moni [:D]), ascult ce au de zis si nu dau sfaturi care sa jigneasca. Probabil ca ccc cumnatele tale nu cunosc aceste reguli, iar daca spui ca sunt si nemaritate, aoleu. Mai scrie, ai vazut ca vorbim despre orice. Pauza ca ma ia seful la rost. [:I] Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ooohohoooo lume noua... INGRID... Mai dar ce-ti veni pe bietele covoare/draperii sa le speli asa in miezul iernii? Si eu vroiam cand era zapada afara in curte sa scot covoarele sa le frec putin cu zapada... dar cum nu puteam sa fac EU asta... iar Robert m-ar fi dat de nebuna... am renuntat... poate la iarna "aviatoare". Asa... aseara am facut bagajul.. mai am de pus doar papucii si o sticla de juma si un pai... ca doar dupa cezariana bag doar ceai si supa cu paiul[alcool]. Nu va zic ce mare ajutor am avut ... NICOLAS care imi lua totul si mi le indesa in geanta.. plus ca mai statea si se benocla ce-i pe-acolo si imi tot punea intrebari. A vazut si pampersii ... ma intreba ce fac cu ei[:D]... i-am zis ca-s pt bebelush. piua LILIANA [gravi]36+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili, le-am spalat ca nu erau batute de mult, doar aspirate si stii cum e, nu se fac curate din senin. Plus ca altadata sotul le batea si curata cu otet, de ceva timp nu mai avea chef, so, i le-am su in brate si cu ele la spalatorie. (pe zapada se curata perfect, dar eu n-am vrut sa-mi stric frumusete de zapada din curte) Draperiile, am avut ghinion chiar inainte de Craciun cu masina de spalat asa ca au ramas restante. [:D] Ce dulce e Nicolas cu pampersul[olala], uite, dupa mult timp i-am dat Dianei suzeta, eram curioasa de reactia ei, imediat a scuipat-o si mi-a spus ca nu-i mai place. Vezi ce zice Nicolas de suzeta.[bibe] Cum ai facut bananele caramelizate? Sotul meu face multe meniuri chinezesti, dar la dulciuri nu s-a bagat. Nicolas a mancat creveti? Ii plac? Pauza iar. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...