Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

nasterea la arcadia - iasi (6)


Recommended Posts

buna fetelor!

mada ce surpriza,deci nasti zilele astea..ce frumos, sa ne tii la curent cu noautatile !

Azi trebuie sa imi fac si eu bagajelul ,pt ca numai maine nu-i poimaine,vb aceea,si joi imi voi pupa si eu printesa.[pup].astazi implinim 39sapt, ma mir cum a trecut timpul si ca am ajuns pana aici[:)] slava domnului! ma rog sa fie fetita sanatoasa,eu la fel, si sa decurga operatia perfect!

fetelor ,nu stiu ce hainute sa pun pt bebita,subtiri,groase,costumas sau ce anume?ca vad ca afara e ff cald.

dada si oiyoy,ce va mai fac comorile?cred ca sunteti asa fericite

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui gravidacori
buna fetelor! Azi trebuie sa imi fac si eu bagajelul ,pt ca numai maine nu-i poimaine,vb aceea,si joi imi voi pupa si eu printesa.[pup].astazi implinim 39sapt, ma mir cum a trecut timpul si ca am ajuns pana aici[:)] slava domnului! ma rog sa fie fetita sanatoasa,eu la fel, si sa decurga operatia perfect!fetelor ,nu stiu ce hainute sa pun pt bebita,subtiri,groase,costumas sau ce anume?ca vad ca afara e ff cald.dada si oiyoy,ce va mai fac comorile?cred ca sunteti asa fericite
align="right" id="quote2">Fiind foarte cald, dar si bebe foarte mic eu cred ca merge un body cu manecuta scurta si pete o bluzita subtirica si un pantalon ( eventual un colantel) subtiri din bunbac, mai mult pentru a retine transpiratia si a proteja de raze solare. Pe cap o palariuta de soare . Sa ai o paturica subtirica de bunbac la tine ca s-ar putea sa transpire pana acasa si sa nu o scoti uda ii pui pe spate paturica.... nu cred eu ca ai sa ai rabdare atunci, in fata casei sa o schimbi in masina de hainutele ude de transpiratie cum e cel mai ok sa facem cu piticii mici.[pup]
Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] 17+id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, va scriu unpic pescurt ca sunt rupta deoboseala...am nascut azi dimla 3;45 dupa un travaliu de 5 ore.Amreusit natural,cu epiziotomie.Am facut si epidurala dar va spun ca nu ajuta la nimic!!Apa deplaoie..ori nu stiu ei sa o faca,ori lamine nu a prins!nicimacar cand m-acusut nu a avut efect anestezia, a treb sa imifaca alta locala.Lapte nu am,desi nu mi-au bagat oxi pevena, am avut contractii f puternice, frecvente si f lungi si nu afost nvoie.Nasterea afost f grea desuportat,ii multumesc lui Dumnezeu si sotului ca mi-au fost alaturi,sotul astat pana lacapat,panace m-a term de cusut,m-a sustinut enorm,nu am cuvinte!Fetita a luat apgar 8,nu a tipat decat laaproape 2 min dupa,acum e bine.A avut 49 cm si 3230gr!Mai sunt in afara de mine 9 mamici internate, si 8 sigur cu cezariana.La oora dup cusut m-am dat jos,am fost labaie, azi am mancat numai bunataturi..sunt radfatata..ce mai!Nici acumnu imi vine sa cred ca amtrecut prin nasterea nat...au fost momente f dureroase..cum nici n-am gandit..cand mi-a scos-o din burtica,am simtit ca sunt in rai,nu ma mai durea absolut nimic!E o scumpa..imi vine s-o pap tOATA.

 

DPN 15-22 mai, fetita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

waw mada felicitari[flo] ! mi -sa facut pielea gaina cat ti-am citit mesajul,mi-ai dat emotii[:)]

ma bucur ca sunteti bine si ati trecut cu bine de experienta aceasta,stai linistita ca sunt sigura ca va veni si laptele si iti vei alapta curand bebita

te mai asteptm cu detalii cand vei fi odihnita

felicitari inca o data[flo][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai citit si eu postarile voastre legate de cezarienele de la Arcadia si eu am parerea mea pe care o sustin. doctorii de la ei cred ca intai de toate se gandesc la mamici sa nu treaca printr-o suferinta asemanatoare Alynei, la mine una asa a fost.eu am facut tratament de mentinere toata sarcina si ne rugam sa ajunga bebe la 38 de saptamani si pana la urma ajunsesem la 41 si de acum bebe nu mai venea.La ultimul control doctorita mi-a spus ca daca insist sa nasc natural ea o sa ma asiste dar e cel mai probabil sa ajung la cezariana si o sa fie traumatizant pentru bebe.si normal ca nu am vrut

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada felicitari ! Sa-ti traiasca bebelina!!!!!!

Ma bucur din suflet pt tine ca ai reusit sa nasti natural... si eu mi-am dorit atat de mult... Este dureros atunci, mom alea, dar pe urma te refaci f repede. Iti doresc sa ai mult laptic pt bebita, sa creasca mare si frumoasa!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, felicitari! Nu-ti fa deloc griji pentru laptic, fii calma si sigura pe tine ca va veni. Pune bebita la san. Cat despre dureri... sunt mari, asa e , dar dupa ce ai ajuns in salon cred ca numai daca iti propuneai iti aminteai prin ce ai trecut.... vreau sa spun ca e foarte greu dar tot ce e greu se lasa in sala de nasteri[:)]

Nu stii cat de fericita sunt ca ai nascut natural! Stii tu de ce... Mi-a ridicat moralul

Despre nota fetei sa nu-ti faci probleme copii perfect sanatosi iau de la 7 in sus.[pup]

Felicitari, refacere rapida si laptic din belsug![pup][flo][flo][flo]

 


Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] 17+id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Mada!Sa-ti traiasca gagalicea si sa ai laptic mult!Recuperare rapida iti doresc!Ma bucur enorm pentru tine mai ales ca ai reusit sa nasti natural!Cred ca esti o mamica super fericita!Asteptam sa te recuperezi repede sa ne povestesti cum e in rolul de mami :)

Alyna multumesc pentru urari!Tu ce mai faci?

Noi azi am mers sa facem certificatul de nastere al fetei, a mers foarte repede si joi deja il scot.

sanda_baby stii ca si eu ma gandeam ca fac asa de aiurea cezariene ca prea batea la ochi cat de multe ne doream natural si se ajungea la cutit insa mi-am dat seama ca ei cantaresc situatia foarte bine si stiu cand sa actioneze.Si eu am trecut aproape prin ambele nasteri.Daca era rea vointa nici nu isi mai pierdeau timpul sa ne chinuim si natural.Cred ca iau deciziile cele mai bune.[:D]

gravidacori eu sunt o mami implinita ca am o bubulina tare cumincioara si papacioasa.[:D][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...