Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

nasterea la arcadia - iasi (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu ma simt mai bine cu burtiera, sta burta f adunata si daca o dau jos nu se lasa.Numai ca a mea nue cu scai, e dintr-o bucata si o dau f greu jos, cami, de unde ai cump burtiera cu 40 si daca e cu scai?? Ca al arcaddia?? Please spune-mi si mie!

 

DPN 15-22 mai, fetita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor [pup],am intrat putin pana nu se trezeste mogaldeata.ce mai faceti,am vazut ca ati fost active si am de citit ceva pagini

va povestesc pe scurt,pt ca am intrat cu alta problema.duminica la amiaza ne-am externat si noi, suntem f bine ,totul a decurs f bine,fata a avut 3 kg,51cm si nota 10.prb mea e ca de duminica de cand am ajuns acasa mandra mea nu mai vrea san,eu avand lapte destul,imi curg sanii,si ma storc si i-am dat pana acum doar la bibe lapte stors.la spital a stat si ora odata la san ,dar de cand suntem acasa numai vrea,plange tare,se enerveaza e toata apa si tot la bibe ajung si la pompa.as vrea ff mult sa o alptez la san pt ca mi se pare ca s-a invatat la bibe si e cam stresant pt mine..nu stiu cati ml sa-i dau ,la ce ore ,daca s-a saturat .

va pup si astept o solutie daca aveti

povestea nasterii si experienta arcadia in curand,[pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, felciitari inca o data si ma bucur ca sunteti bine![pup]

Incearca sa pui fata la san cand e linistita, are pampersul curat, eventual ii pui o melodie linistitoare.A mea nu prea voia la san, dar am lasat-o sa stea inati pe burtica mea( contact piele -piele), apoi ii dadeam cate un sfarc in gura, ca sa o tina ca pe suzeta si in 2 zile s-a obisnuit nuami cu sanul.Acum imi scuipa biberonul, nu il mai vrea.Eu zic sa insisti. O sa iti dea si Ionela multe sfaturi ca ea are multa experienta, dar sa nu te lasi.La noi nopatea e un pic mai dificil ca e cam somnoroasa si pana isi gasesste ea pozitai la mamelon mai dureaza.Si tre sa fii si tu linistita, sa nu te stresezi, sa stai comod la alaptat, ca fata simte daca esti agitata.Sper sa reusesti!

 

DPN 15-22 mai, fetita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madlene, burtiera am cumparat-o de la Indrafarm din Pacurari si e cu scai, aia de 40 ron.Nu e diferenta mare intre asta si cea de la ei.

 

Cat despre alaptat ne confruntam si noi cu problema asta.Incetul cu incetul trebuie sa reusim.La inceput nu voia sa suga la san,mai ales ca nu aveam mameloanele formate si n-avea de ce sa prinda mititica, in primele zile o puneam la san, dupa care ii dadeam completare cu ce aveam stors de la san cu biberonul, asta ca sa fiu eu sigura ca s-a saturat.De astazi am renuntat complet la biberon si vad ca de dimineata tot suge...la 2 ore cere sanul.Sper sa mergem tot asa..tare mult imi doresc s-o alaptez doar la san.Am stat si eu cu frica sa o tin flamanda, dar din ce spune Ionela vad ca e normal sa o alaptez doar cand cere ea.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Cori si Irina![majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] Sanatate multa va doresc! Sa va traiasca printesele, sa creasca frumoase si sanatoase! Asteptam sa ne relatati povestile voastre.

 

Stefana, am fost astazi si m-am inscris la dna dr Bunescu. Ai avut dreptate, parca are nume predestinat, e atat de draguta si asa profesionist lucreaza! Mi-a placut f mult, iti multumesc pt recomandare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...