Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

nasterea la arcadia - iasi (6)


Recommended Posts

Merci Mada!! Am notat!

 

Mai am o dilema cu hainutele... Nu stiu cate trebuie sa cumpar... Mi-e ori sa nu cumpar suficiente ori sa cumpar lucruri pe care sa nu le foloseasca... Eu ma gandeam sa ii iau pt inceput 4 salopete, 3 body-uri cu maneca lunga, 3 cu maneca scurta, 3 caciulite si 3 perechi de manusi, si pe parcurs sa mai vad ce imi mai trebuie. Dar pt prima saptamana pana intram in normal sunt prea putine oare? ... Ar trebui sa nasc la sfarsitul lunii august.

 

Masa de infasat de unde ai cumparat-o ?

 

Lori [gravi] 29+ fericita cu [fetita] Mara

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui loredanar
Merci Mada!! Am notat!Mai am o dilema cu hainutele... Nu stiu cate trebuie sa cumpar... Mi-e ori sa nu cumpar suficiente ori sa cumpar lucruri pe care sa nu le foloseasca... Eu ma gandeam sa ii iau pt inceput 4 salopete, 3 body-uri cu maneca lunga, 3 cu maneca scurta, 3 caciulite si 3 perechi de manusi, si pe parcurs sa mai vad ce imi mai trebuie. Dar pt prima saptamana pana intram in normal sunt prea putine oare? ... Ar trebui sa nasc la sfarsitul lunii august.Masa de infasat de unde ai cumparat-o ?Lori [gravi] 29+ fericita cu [fetita] Mara
align="right" id="quote2">DAr cu siguranta vei mai primi pana ce nasti. DAca ti-ai cump bodyuri cu manecuta lunga ia si niste pantalonasi lungi, si sosetele.Lasa ca iti pregatesc eu un pachet cu haine, cel putin de stat prin casa sunt f ok!Masuta de infasat inca nu am cump, caut pe okazii, am vazut si in carefour dar erau cu defect, rupte la colturi.In carefour erau 90 lei, pe net am vazut mai ieftine,numai sa fii atenta la dimensiuni!!!Uite adresa mea de mess, daca vrei sa vb mai multe, maddalinna_c@yahoo.com[pup]DPN 15-22 mai, fetita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Pentru gravidute: va fi o intalnire pentru gravide la Arcadia martea viitoare, in scop informativ. Vor vorbi un ginecolog legat de nasterea acolo(cred ca dr.Cacicovschi), cineva de la relatii clienti despre contracte, un reprezentant Stemsure, si mai era ceva parca...

Nu e sigur dk se va putea face si un tur al maternitatii atunci. Puteti intreba orice, asta e si rolul acestor intalniri (s-ar parea ca se vor face frecvent de acum incolo).

Participarea e gratuita, dar trebuie sa anuntati participarea d. Adina Casapu care e implicata in organizare, gasiti nr. ei pe site (e nevoie sa stie un nr estimativ de persoane,pentru a nu se depasi nr optim de partcipante, ca sa zic asa-- by the way, e pentru gravidute only, deci fara soti)

 

[gravi] 30+ cu [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Salut, Pentru gravidute: va fi o intalnire pentru gravide la Arcadia martea viitoare, in scop informativ. Vor vorbi un ginecolog legat de nasterea acolo(cred ca dr.Cacicovschi), cineva de la relatii clienti despre contracte, un reprezentant Stemsure, si mai era ceva parca... Nu e sigur dk se va putea face si un tur al maternitatii atunci. Puteti intreba orice, asta e si rolul acestor intalniri (s-ar parea ca se vor face frecvent de acum incolo). Participarea e gratuita, dar trebuie sa anuntati participarea d. Adina Casapu care e implicata in organizare, gasiti nr. ei pe site (e nevoie sa stie un nr estimativ de persoane,pentru a nu se depasi nr optim de partcipante, ca sa zic asa-- by the way, e pentru gravidute only, deci fara soti)
align="right" id="quote2">

Martea viitoare, adica maine? Sau cealalta, pe 21?


Mada, este foarte utila lista ta. Sunt atatea lucruri de care nu stiam ca am nevoie. Tre sa ma pun pe cumparat, cat mai am timp, ca dupa ce nasc, imi inchipui ce ``usor `` imi va fi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eska
Salut, Pentru gravidute: va fi o intalnire pentru gravide la Arcadia martea viitoare, in scop informativ. Vor vorbi un ginecolog legat de nasterea acolo(cred ca dr.Cacicovschi), cineva de la relatii clienti despre contracte, un reprezentant Stemsure, si mai era ceva parca... Nu e sigur dk se va putea face si un tur al maternitatii atunci. Puteti intreba orice, asta e si rolul acestor intalniri (s-ar parea ca se vor face frecvent de acum incolo).Participarea e gratuita, dar trebuie sa anuntati participarea d. Adina Casapu care e implicata in organizare, gasiti nr. ei pe site (e nevoie sa stie un nr estimativ de persoane,pentru a nu se depasi nr optim de partcipante, ca sa zic asa-- by the way, e pentru gravidute only, deci fara soti)[gravi] 30+ cu [baietel]
align="right" id="quote2">eu am sunat la receptie Arcadia si cei de acolo habar nu au despre un astfel de eveniment, iar dna Adina Casapu nu mi-a raspuns inca la telefon.Lori [gravi] 29+ fericita cu [fetita] Mara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

Fetelor, voi de care carucioare ati luat? Stiti vreun magazin in Iasi de unde sa pot alege? Eu nu am cautat, decat pe net, dar parca nu l-as cumpara asa fara sa-l vad in realitate. Si nici nu prea stiu cum ar trebui sa fie un carut bun asta inafara de design si pret.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oana.irinaid="blue"> , si noi am avut aceeasi dilema, si am vazut ca uneori ce vezi pe site nu e chiar ca in realitate. Eu ti-as recomanda ca magazine miniblu din felicia si premaman de la iulius mall, poate varietatea de modele si preturi e mai mare la miniblu, dar la premaman vanzatoarele sunt mult mai in tema cu toate detaliile au si un catalog pt acasa cu toate produsele si specificatiile lor (disponibil si pe siteul premaman) sa vezi ce mai pot oferi.

Cat despre model depinde ce va intereseaza la un carut, cum il vei folosi mai mult. De ex noi am vrut un 3 in 1 (sau macar 2 in 1), de importanta majora era sa fie f usor, dimens mici dupa pliere. a, si nu ne-am dorit roti mari (am vazut inclusiv modele cu roti cu camera, aveai pompa inclusa...) Stiu, e o alegere personala, multa lume spunand ca rotile aleg varianta asta din cauza gropilor de la noi din Romanica, pt confort... Dar cum eu nu cred ca ma voi plimba prin jurul blocului cu el, sau sa ma duc la piata pe jos prefer sa fie usor de pus in portbagaj sau de ce nu in avion la bagaj de mana.

Depinde desigur si ce buget vrei sa aloci.

Ca o concluzie: nu va pripiti, dati o tura prin magazine, va ganditi, comparati si cand v-ati decis nu va pare rau.

 

[gravi] 30+ cu [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici si burtici.CE mai faceti azi? Vreo noutate camelia? Azi e 15 stiu ca aveai pe 15 DNP-ul.

 

Ionela, crezi ca poate fata mea sa aiba crampe daca eu consum cirese? Imi plac la nebunie, dar din pacate ma balonez la greu si mi-e frica sa nu faca ea colici de la cirese.Am obs, cand nu am mai mancat 2 zile cirese, mititica mea a fost un pic mai linistita? Crezi ca e vreo leg?

 

DPN 15-22 mai, fetita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...