Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

nasterea la arcadia - iasi (6)


Recommended Posts

buna fetelor,am nascut marti la 1.50 noaptea din pacate prin cezariana .am incercat natural am ajuns la dil. 7 dar nu am mai suportat durerea. Maine ne externam si o sa va pov mai multe de acasa ca acum va scriu de pe telefon si mi-e greu.fetita a avut 3420 kg, 53 cm e saatoasa si frumusica foc. Eu nu am lapte deloc si mi-e ciuda ca vreau sa o alaptez doar la san.... Va pup

 

DPN 15 iunie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui camelia33
buna fetelor,am nascut marti la 1.50 noaptea din pacate prin cezariana .am incercat natural am ajuns la dil. 7 dar nu am mai suportat durerea. Maine ne externam si o sa va pov mai multe de acasa ca acum va scriu de pe telefon si mi-e greu.fetita a avut 3420 kg, 53 cm e saatoasa si frumusica foc. Eu nu am lapte deloc si mi-e ciuda ca vreau sa o alaptez doar la san.... Va pupDPN 15 iunie
align="right" id="quote2">Camelia, felicitari..astept povestea ta!Cat despre laptic, ai mare grija, eu tot intr-o zi de marti am nascut si abia joi mi-a venit laptele, furia laptelui mai bine zis! Maseaza sanii la baza lor, cu o mana sub san si una deasupra, si o sa vina, iti garantez eu...nu folosi delco pompa, ca nu e buna acuma, eu am pus-o 10 min la piept si am ramas fara piele, de asta iti zic, cel mai imp e masajul...Si dupa masaj inceraca sa storic un pic din mamelon, nu e nev sa apesi f tare, c ao sa iasa, primul strop e mai greu! Curaj!Ps: ai facut si tu epidurala?DPN 15-22 mai, fetita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,ce mai faceti?NOI suntem bine,am fost la plimbare ,ii place la aer, am fost chiar si in mall dar cam facea nazuri...a iesit sotul cu ea afara si a plimbat-o nitel pana a adormit si apoi au intrat si ei in mall,dar nu pt mult timp,am papat o prajitura in graba si fugi acasa ca fetei iar nu-i mai convenea.

Camelia,felicitari [flo],mult laptic si sa iti revii repede!stai fara grija ca iti va veni si laptele,pune fata la san,maseaza-te si fa cum te-a sfatuit Mada.

Am si eu aceeasi intrebare ca si Mada,daca pap cirese,favorizez colicii ?

Fetele cu cezariana,va dati sau v-ati dat cu vreun unguent la operatie dupa ce ati scos pansamentul?

dada,irinuk,oiyoy ce mai faceti,ce va fac bebeii?

Controlul acela de 40 zile se plateste sau e inclus in contract?noi mai avem pana atunci intreb de curiozitate,pana atunci il avem de facut pe cel de 2-4sapt pt printesa,cam la sf sapt.sau sapt viitoare.

va pup,o zi frumoasa[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gravidacori
buna fetelor,ce mai faceti?NOI suntem bine,am fost la plimbare ,ii place la aer, am fost chiar si in mall dar cam facea nazuri...a iesit sotul cu ea afara si a plimbat-o nitel pana a adormit si apoi au intrat si ei in mall,dar nu pt mult timp,am papat o prajitura in graba si fugi acasa ca fetei iar nu-i mai convenea.Camelia,felicitari [flo],mult laptic si sa iti revii repede!stai fara grija ca iti va veni si laptele,pune fata la san,maseaza-te si fa cum te-a sfatuit Mada.Am si eu aceeasi intrebare ca si Mada,daca pap cirese,favorizez colicii ?Fetele cu cezariana,va dati sau v-ati dat cu vreun unguent la operatie dupa ce ati scos pansamentul?dada,irinuk,oiyoy ce mai faceti,ce va fac bebeii?Controlul acela de 40 zile se plateste sau e inclus in contract?noi mai avem pana atunci intreb de curiozitate,pana atunci il avem de facut pe cel de 2-4sapt pt printesa,cam la sf sapt.sau sapt viitoare.va pup,o zi frumoasa[pup]
align="right" id="quote2">Buan Corina, e fain ca ati reusim sa iesiti la mall..chair daca pe fuga, e bun si asa[:D].Eu as ficurioasa daca luam dupa cirese un carbune medicinal, ca sa absoarba gazele, oare ar fi ok?Cat despre cosnultul dupa 40 ziel ma gandesc ca sigur se palteste.90 lei daca nu afce si eco, dar banueisc ca nu e nev de eco, cel putin la naturala, la cez stiu ca se mai face eco.DAr cred ca putem veni iar cu trimitere zic eu, numai sa ne-o da doctorii astia..cu scandalul lor..Va pup si astept sa mai scrieti, eu intru de cateva ori pe zi sa verific dac amai posteaza cineva..se pare ca au intrat fetele in vacanta[pup]DPN 15-22 mai, fetita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gravidacori
fetelor cu fetite,ati facut eco de sold?daca da,unde,la ce pret?
align="right" id="quote2">cori, se poate face de la 2 sapt si la arcadia , costa 120 lei.Noi nu am facut pt ca am isncris fata la pediatru de familie, si a zis ca fetita nu are nevoie. Plus ca ne-a pov si de veccinurile astea care se gasesc de cump si cele care sunt gratuite de stat si practic nu e nici o diferenta in ce priveste tulpinile .Din cate am inteles vaccinul care se cump la 2 luni costa 270 lei , si mi se pare extraordinar de scump!Noi o sa il facem pe cel de la stat.DPN 15-22 mai, fetita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FELICITARI CAMELIA!Sa-ti traiasca bubulina!O sa vina si lapticul[:D]

La scos firele nu se plateste!

Noi am fost azi la o plimbare prin Copou si cand am ajuns acasa cam dupa jumate de ora a inceput sa ii apara fetei niste pete rosii pe fata cu niste besicute asa ca m-am speriat.Cel mai multe avea pe urechiuse, gat si barbita.Pana la urma depistasem ca sunt bubite de la caldura "Miliaria" Cam dupa 1 h de stat in casa la racoare se diminuase roseata, acum nici nu se mai vede.E dubios ca nu avea haine multe pe ea sa se incinga.

Pana la urma unde se depun dosarele ptr alocatie si indemnizatie?

Noi ptr.eco de sold mergem tot la Arcadia.Am facut programare peste 2 sapt.Am inscris si eu bubulina la medicul meu de familie care a avut grija si de mine cat eram mica.E batran si tare de treaba.Trebuie sa il chem la prima vizita acasa insa daca am avut gratuit la Arcadia am amanat momentul.

La lista Madalinei as adauga si o pompita pentru mucisori si un pieptanut, perie pentru bebe[pup].Eu aspiratorul nazal nu il folosesc des insa ne impacam f. bine cu Apa de mare spray de la Humex.Imediat stranuta cu tot cu mucisori (daca are) si nu o mai torturez des cu aspiratorul nazal ca urla saraca de mama focului cand trag mucisorii [:)]Am luat un aspirator de la Vibrocil si trag eu la un capat cu gura.Batista bebelusului care se ataseaza la aspiratorul mare mi se pare mult prea brutala.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna tuturor!

camelia felicitari si crestere usoara pentru bebe!eu am explicat medicului ca nu puteam ajunge intr-o saptamana la iasi la scos firele ca nu aveam cu cine lasa fata si nici sa o iau cu mine nu puteam, asa ca l-am scos la meddicul de familie(asa a luat si bebe in evidenta)

si eu cred ca se plateste consultul de la 40 de zile.acum insa am aflat ca s-ar face si ecco, deci sa ma pregatesc. si eu vreau sa fac programare pt eco la sold, dar aveam nedumerire...oare 120 ron costa eco pt un piciorus sau pt ambele?

pe Claudita mea o doare burtica si am zis sa-i iau Infacol crezand ca va rezolva mai usor ceea ce alinanul si espumisanul nu alinau in totalitate, dar parca mai tare o chinuie cand trebuie sa faca cacuta;zici ca ar avea grenade in fundulet.azi a implinit o luna si i-am facut tort sa o sarbatorim.e drept ca mi-a luat o zi intreaga sa-l fac ca ibita mea vrea doar in brate dar r gata.maine il savuram

[pup]

 

familia oiyoy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...