Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

nasterea la arcadia - iasi (6)


Recommended Posts

buna mamici, pare rau ca nu am mai intrat pe la voi ... nu prea eram hotarata cu nasterea. vineri vreau sa ma duc si eu sa semnez ctr., m-am hotarat sa nasc cu dc. Mihalceanu. adica, eu optez clar pentru nasterea naturala, asa voi semna si ctr, dar in caz ca nu se poate prefer sa fac cezariana cu ea, decat sa nasc natural cu cine-o-fi de garda. asa sunt eu ... mai fixista, am incredere in ea, am mai nascut un copil cu ea, stiu cum se poarte, deci mai bine asa. dar, poate ne ajuta DD sa pot naste natural. am fost si eu si am vb la arcadia si de la consiliere mi s-a spus acelasi lucru, ca avansul este de 30% din pretul integral. o sa vad vineri cat trebuie sa platesc exact. nu mai stiu ce sa va zic, tin pumnii fetelor care au intrat pe ultima suta de metrii, sa va dea DD nastere usoara si bb sanatosi. Laura [mamica] lui [copil] Daniel - 14.11.2006 si [gravi] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Laura&year=2011&month=7&day=9&babycount=1"]prichindel[/url] [baietel] [url="http://community.webshots.com/user/lpetres13"]Poze Daniel[/url] [url="http://community.webshots.com/album/558718316pZDbiH"]Mamici din Iasi[/url] Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui sanda_baby
fetelor eu pe toata sarcina m-am dat cu ulei de migdale..auzisem ca e bun si chiar m-am convins...eu sunt slabuta sau de fapt eram [:D] inainte sa raman insarcinata si m-am ingrasat cam 22 de kg din care sa zicem ca vreo 5-7 erau pe fund si pe spate ca m-am latit putin in spate, iar restul de vreo 15 erau pe burta...nu vreti sa stiti cum aratam [bang] un mic elefantel si cu toate astea am vreo 3 vergeturi mici chiar in partea de jos a burtii. Deci chiar a dat roade uleiul. vi-l recomand
Buna dimineata! Ce vreme fumoasa! Numai buna de o plimbare. Acusi plecam. Sanda, eu m-am dat de pe la 14 saptmani, ZI DE ZI cu ulei de masline pe burtica si pe sani. Si am fost foarte mandra pana aproape de sfarsit ca nu aveam nici o vergetura. Iar in ultimele doua saptamani mi-au aparut 3, iar dupa nastere am mai gasit 4, jos, sub burtica, pe care nu le vedeam. SI nut-i pot spune cate am pe sani, care au cresct cnsiderabil dupa nastere si astfel au explodat si vergeturile. Nu vreau sa ma gandesc cum o sa arate dupa ce termin cu alaptatul [q] Si eu aveam maaare incredere in uleiul de masline si iata... Dar nici intr-un caz sa nu va dati cu nimic. Mai bine va dati cu orice, decat deloc. [pup] EDIT: si n-am luat decat 13 kg in sarcina. Stef si bebu Tudor Stefan (24.03.2011) It's nice to be important, but it's more important to be nice.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi permit eu (adica sotul) sa postez in numele nevestei..:P sotia e bine pana la urma a facut cezariana.si micuta Claudia Diana e extraordinara (3.950kg 52cm).. mai multe o sa o las pe sotia mea sa va explice (nu vreau sa-i rapesc placerea) [url]http://postimage.org/image/2rw5se51g/[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca e bine deci pana la urma a ajuns si ea la cezariana.... Vad ca , cam toate maicile care au vrut natural au ajuns la cezariana... eu sper sa reusesc natural ca nu vreau deloc sa ma taie ca e f grea recuperarea si nu o pot tine pe bebelica in brate vre-o 2 luni:( Asteptam vesti de la tine oiyoy!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui camelia33
Ma bucur ca e bine deci pana la urma a ajuns si ea la cezariana.... Vad ca , cam toate maicile care au vrut natural au ajuns la cezariana... eu sper sa reusesc natural ca nu vreau deloc sa ma taie ca e f grea recuperarea si nu o pot tine pe bebelica in brate vre-o 2 luni:( Asteptam vesti de la tine oiyoy!!!
Camelia, sut sigura ca daca s-a recurs la cezariana au fost ceva probleme..acuam sa asteptam sa ne pov oiyoy.Si eu ma rog la Dumnezeu sa pot naste natural.Maine dim avem progr la dr vieriu sa ne verifice asa ep ultima sujat de metri si luni pe 23 la dr cacicovschi, eu o astept sa vina de la bucuresti, niic nu ma agndesc sa nasc in weekend! Hahaha DPN 15-22 mai, fetita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stai linistita mada, ca am observat pe aici ca 'cireselele de mai' vin dupa 40 saptamani ,deci e f probabil sa nasti cu doctorita ta asa cum iti doresti,saptamana viitoare.[:)],si sa poti naste natural asa cum ti-e dorinta. oiyoy multe felicitari pt bebita,te asteptam cu drag sa ne ijmpartasesti experienta,mult laptic si refacere rapida ! eu stiu ca la apr 4kg e destul de greu sa nasti natural sau cine stie ce motive or fi sot de s- a terminat cu cezariana,important e sa fie ele bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicit din toata inima ^^familia oiyoy^^!!![flo] E absolut minunata fetita! Sa fie sanatoasa, sa va bucurati de ea! Laura, eu sunt tot la dr. Mihalceanu, la prima sarcina. Si vreau sa nasc tot cu dumneaei. Daca nu ma insel, te-am vazut printre mamicile de iulie-august, pe care le mai urmaresc si eu, dar unde nu am postat inca. Asadar, cred ca o sa nastem in aceeasi perioada.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...