Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

nasterea la arcadia - iasi (6)


Recommended Posts

Bai fierbinti fac de la icneputul sarcinii..deci nu cred ca mai are efect metoda asta.Cu sexul cam greu..nu imi vine cu burtoiul asta, o sa ma plimb pe la pranz,si poate beau niste ulei de ricin..cred ca e nasol la gust.Am o prietena care la 39 sapt si 6 zile s-a dus la cuza la dr mihalceanue( ea a monitorizat-o toata sarcina), si i-a dat sa bea o pastilutza care cica in 48 de ore treb sa ii declanseze nasterea, dar la ea s-a declansat in cateva ore si a nscut fara probleme si fara epiziotomie..de asta ma gandesc si la posibilitatea declansarii, nu as vrea sa ajung nici prea departe cu sarcina, cum a fost la oiyoy, ca sigur ma baga la cezariana si nu vreau![alcool] DPN 15-22 mai, fetita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria
madline, stii ce ma gandeam zilele astea? ca tu imi pari foarte determinata sa nasti natural... si sincer imi doresc tare mult sa-ti si iasa ca sa pot alunga eu piticii proprii cum ca prea multe fete ajung la cezarina, indiferent de ce motivatie primesc, ceva imi pare suspect. E clar ca si eu daca as fi pusa in situatiua sa semnez ca-mi asum consecintele , mai ales aflata in travaliu, este extrem de posibil sa accept cezariana....si mi-e groaza ca se exagereaza... Daca tu ai naste natural as fi convinsa ca nu imi cauta nod in papura[:D] Una peste alta , nu vrei tu sa nasti pana miercuri[:D]? ca eu miercuri am consultatie si vreau sa vb cu dr pe tema asta: "prea multe cezariene pentru gustul meu... de ce? si ce-mi garanteaza ca pe mine ma lasa sa nasc si nu ma "ajuta"sa nasc"[alcool] Am si eu probleme existentiale, dupa cum remarcati
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"]17+[/url]
Inteleg f bine ce spui, pt ca pe forumul nsotru maj mamicilor au facut cezariene, cu toate ca sunt si nasteri naturale la arcadia( de ex prietena mea care a nacut acolo acum o sapt), si poate sunt si altele de care sigur nu stim noi.Din ce am vazut la asistente cel putin, si uneori la dr cacicovschi vad ca ei prefera mai mult sa nu se chinuie mama si bebe in travaliu si de asta rec mai usor cezariana.Eu ma duc luni la dr,si vad cum se prezinta situatia, ii spun si de declansarea nasterii, desi sincer as vrea sa vina totul natural, asa o sa vina si lapticul mai repede, dar poate fetita mea e mai puturoasa si nu coboara destul de jos...
DPN 15-22 mai, fetita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg f bine ce spui, pt ca pe forumul nsotru maj mamicilor au facut cezariene, cu toate ca sunt si nasteri naturale la arcadia( de ex prietena mea care a nacut acolo acum o sapt), si poate sunt si altele de care sigur nu stim noi.Din ce am vazut la asistente cel putin, si uneori la dr cacicovschi vad ca ei prefera mai mult sa nu se chinuie mama si bebe in travaliu si de asta rec mai usor cezariana.Eu ma duc luni la dr,si vad cum se prezinta situatia, ii spun si de declansarea nasterii, desi sincer as vrea sa vina totul natural, asa o sa vina si lapticul mai repede, dar poate fetita mea e mai puturoasa si nu coboara destul de jos... DPN 15-22 mai, fetita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madline te inteleg perfect si eu vreau f f f mult sa nu se ajunga la cezariana si m-am gandit si la posibilitatea declansarii "fortate"ca sa zic asa daca depaseste 40 sapt. Ionela si mie a inceput sa mi se para suspect ca atatea fete doresc sa nasca natural si din diverse motive tot la operatie ajung....dar na, cezariana e cu 1000 ron mai mult asa ca....ma gandesc la toate alea.Asteptam sa ne scrie oiyoy despre experienta ei si de ce a ajuns si ea la cezariana Va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe scurt:luni dimi la ora 5 am ajuns la arcadia cu dilatalie 4.pe la 6-7 aveam 5.pe la 8 aveam 5-6 si mi-au rupt membranele (interventie deloc dureroasa) doar ca bebe nu voia sa coboare.pana la 10 abia am ajuns la 7-8 cu dureri destul de mari si bebe nu voia sa coboare deloc si colul era situat posterior iar bataile inimioarei erau constante in loc sa varieze.asa ca am hotarat cu medicul sa facem ceza cu rahianestezie iar la 10.22 a venit Claudita[bibe] 41 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camelia, eu cred ca ei nu vor sa riste nimic, sa nu aiba ncii un fel de probleme, ca nu isi permit sa se inatmple ceva "rau", ca sa isi strcie reputatia, de asta prefera de multe ori sa nu se riste.De ex verisoara mea a nascut la 41 sapt, la arcadia, voia sa nasca natural, nu i se declansaze deloc travaliul, asa ca i-au stimulat declansarea travaliului cu perfuzii cu oxitocina, dar se pare ca la ea nu a functioant.Avea conbtarctii, dar nu se dilata deloc...bebelusa era mare.3800 si s-a ajuns tot la cezariana.Probabil daca ai fi la cuza acolo te-ar mai lasa vreo 2 zile in travaliu si in cele din urma sa nasti, dar nu cred ca asta e politica la arcadia, ei vor sa nasti cat ami usor posibil. DPN 15-22 mai, fetita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oiyoy
pe scurt:luni dimi la ora 5 am ajuns la arcadia cu dilatalie 4.pe la 6-7 aveam 5.pe la 8 aveam 5-6 si mi-au rupt membranele (interventie deloc dureroasa) doar ca bebe nu voia sa coboare.pana la 10 abia am ajuns la 7-8 cu dureri destul de mari si bebe nu voia sa coboare deloc si colul era situat posterior iar bataile inimioarei erau constante in loc sa varieze.asa ca am hotarat cu medicul sa facem ceza cu rahianestezie iar la 10.22 a venit Claudita[bibe] 41 saptamani
Micuta se pare ca nu a ajutat deloc sa poti naste natural...e greu in astfel de cazuri...ce sa faci? Sa stai asa in travaliu o zi sau 2? De asta ma tem si eu, ca dupa cate imi cunosc gaza, e cam puturosica, si la mine e colul posterior..mama lui de col.Duminica seara ma apuc de sex in cazul asta, FIE CE-O FI![:D] DPN 15-22 mai, fetita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...