Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen extraplat (53)


Recommended Posts

azi dimineata am facut "Back & Biceps" with uncle Tony, spre seara m-as mai baga la un cardio micut sa fiu sigura ca tin suncile departe.

de mincat la prinz n-am avut timp ca a trebuit sa ajung la coafor de urgenta sa ma tund ca hairstilistul meu are o treaba si nu va fi disponibil miercuri cind aveam eu nevoie...asa ca m-am dus la singurul appointment disponibil azi. a picat la tzanc tocmai dupa ce terminasem sportul si aveam parul naclait [:D]

Acum sint frezata frumos si stau pe canapea la televizor [bang] Am mincat de seara o salata cu mix greens, vlastari de floarea soarelui (o bunatate) rosii, castravete, o ceapa verde, masline negre, avocado si un cubuletz mic mic de brinza organica.

 

Dimineata mi-am facut un smoothie cu banana, juma de mango, citeva boabe de zmeura congelate si un ou crud plus citeva frunze de menta. Apa si gheata. Yam.

 

Care nu stiti cu ce se maninca Asylum, uite aici o "artista" in domeniu cu demo la Vertical Plyo, unul din cele mai grele workouts. Imi place ca presteaza foarte "clean" si e strong tipa. Si are si tupeu sa se afiseze in chilotii lu' barba-su [:-)))]

Eu zic ca sa faci asa tot exercitiul e GREU. Pauzele sa-ti tragi sufletul sint foarte scurte sau deloc. Asta e Shaun. Nu glumeste.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Boh8JhrCipM&feature=relmfu

 

Ele, cum te descurci cu echipamentul: elasticele si scara, de unde le-ai procurat? Banuiesc ca nu ai program original...

 

 

ps. - Eunice, mersi, esti draguta. Daca toata lumea ar participa la astfel de evenimente s-ar indragosti de sport [:D] E o atmosfera mortala si o energie positiva nemaipomenita. De aici imi iau energia pentru un an de sport. Competitie! [pk]

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

 

"Alkalize or Die!"id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 305
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata!

Aseara am prestat speedagility cu Shaun.

Allure in toate antrenamentele din asylum este o tipa care face modificat. Fara coarda , benzi elastice , etc. Eu scara de jos o am pictata si mai am ceva similar cu banda elastica dar o folosesc doar la brate. La picioare nu o pot pune.Normal ca nu am kitul original. :)

 

Preferatul meu din Asylum e Strenght. Are mai putina topaiala. [:D]

http://www.youtube.com/watch?v=YbMQFMBEK94

 

P.S. tare tipa cu boxerii...dar la cum lucreaza ne facem ca nu ii vedem.[pk]

 

 

Elena & Denisa

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce v-am citit vreo 2 zile si dupa ce m-am rusinat in tacere ,azi brusc mi-a venit cheful de sport si bune obiceiuri alimentare.Allure a reusit sa ma scoata din starea de amorteala,asta dupa ce m-a trecv prin cea de invidie.Bravo,[asia]si sincere felicitari pt. stilul de viata sanatos .[flo] Azi am reusit si m-am tavalit si eu putin pe jos.Mai mult nu pot dupa un an de dezmat si lene cronica.Acum am iesit de la supermarket cu doua sacose de buruieni si fructe.

 

Wish me good luck,please.[:D]

************************************

Whatever happens don`t let go of my hand!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmm...tocmai era sa zic ca-mi iau jucariile si plec fiindca nu misca nimeni nimic in front (sau prea slabutz..)

Bine ai revenit Hannen, spor la dieta si tavalit! [pup]

 

Ele, stiu ca la fiecare video exista "modifier", tu ce crezi ca eu tin pasul cu Shaun? [bang] Mai ales ca nu fac constant cu el, alternez cu diversi traineri, sint ca gaina in gramada...azi cu Tony, miine cu Brett, poimiine cu Leandro si tot asa.

Ideea e ca atunci cind modifici ti se pare mai usor [:D] E corect sa modifici, e chiar indicat ca sa evitam accidente nedorite.

Ideea e ca trebuie sa progresezi in timp, ca daca ramii la acelasi stadiu, nu ai rezultate. Intervine plafonarea.

 

Rezistenta cardiovasculara necesitata in Insanity se construieste in timp. In afara de cazul ca ai probleme cardiace, ar trebui cu timpul sa devii capabil sa tii pasul cit de cit fara sa dai ortul popii. Pe mine sincer nu ma tin picioarele la atitea topaieli si squats, inca trebuie sa modific spre sfirsit [:I]

 

Treaba cu scara "pictata"...hmm...umbli cu cioara vopsita [:)] Just kidding! De ce nu improvizezi una din cabluri/sfoara/betze/ whatever? Obiectul real face miscarile de n ori mai greu. E ca si cum ai sari coarda fara coarda [:)] E usor sa nu te impiedici atunci.

Ai incercat? Eu am facut cu si fara si am vazut diferentza. Enorma! Daca vrei ii dau dimensiunile exacte...

 

Si mie imi place Strength. E usurel. Speed & Agility e fun, imi place jocul de picioare... Ala e fitness si pt brain nu numai body.

 

Azi cred ca fac Rev Abs cu Brett. Imi place foarte tare programul lui. "Rev it Up Cardio" - 30 min numai.

Mi-am baut deja cocktailul de proteine/vitamine. Pe cai!

Cine mai face sport in weekend? Cine vrea sa spuna ca n-are juma de ora libera? [:-@]

 

 

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

 

"Alkalize or Die!"id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inotul e super! [olala] Vreau si eu dar la ocean... [:)]

 

Am terminat treaba cu Brett. Ba am facut si Mercy Abs, 15 min de abdominali tot cu el.

 

Va doresc sa stati departe de poftele culinare de weekend in ideea ca slabitul provine 70% din dieta. Sportul e pentru tonifiere. Una fara alta nu se poate.

 

Altcineva?!?

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

 

"Alkalize or Die!"id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Innot la atlantic si 20 de ture de piscina

Berea o trec la capitolul musai cu innotul in atlantic:)

De mancat dimineatza fructe, pranz humus cu legume, morcovi si castravezi cruzi si masline si seara acum ma decid eu cumva.

Inca am in plan cele 30 min de coarda si abdomene.

 

Momentan le trag bbeilor o mamaliga romaneasca cu branza, dupa ce ii culc coarda ma mananca:)

 

 

 

Marinaid="Arial">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello

Am reusit si aseara sa ma "tavalesc" putin.Coarda,abdomene,greutati pt. brate si alte bosoleli si cracaneli.E ceva ,tinind cont de faptul ca ajung acasa abia mergind.Citeodata imi vine sa merg in 4 labe nu in 2 picioare,sau ne sprijinim unul de altul (eu si soata) de parca venim de la crasma.

dimineata n-am avut timp de sport (ca m-am trezit la 7:00,spre groaza tuturor) si pina am pregatit pachetelele pt fete,pina le-am dat sa manince si am intins rufele abia am reusit sa le duc la timp la scoala.Insa am prestat un suc la intoarcere (si am intirziat la munca juma de ora [:D])si mi-am adus aminte de vremurile bune.

Am mincat si o salata imensa cu branza cu buruieni si usturoi(numai doua cubulete[8D] ca organica n-am,am doar telemea turceasca[:D]).

Acum am ajuns acasa in pauza si asa obosita si cu febra musculara ,mi-am luat revansa.Acelasi program lent, coarda ,abdomene&tavaleli.

 

Eu vreau sa rog pe fetele care au prestat constiincioase in tot acest timp sa faca un update la ce noutati mai sunt pe piata[:D] ce programe si ce nume noi au aparut in domeniu.Please,si pt. puturoasele care au stat pe tusa incit au expirat .[:D]

 

************************************

Whatever happens don`t let go of my hand!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...