Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen extraplat (53)


Recommended Posts

Io la Insanity ma uitam ashea...ca la masini straine, necum sa mi se para ca as putea sa-l fac. Il aveam pe laptopul care mi s-a stricat..Enieui, am decis ca imi iau si 1 bucata coarda...deci 2 ori/sapt sala de forta..si coarda cat de des.

 

Daca manac carbs din aia de calitate, si aia se transforma in colacei...si daca fac sport???

 

Pearl

 

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

 

Elena + bb Stefan

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 305
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nicole, de cand faci tu oil pulling, si ce efecte ai observat?faci contiincios si cu regularitate?

 

Eu am fost la sala, am abonament de luni de zile, dar merg mai mult cu copiii sa se joace ei, si eu la sauna si piscina doar.Ínsa de sapt viitoare s-ar putea sa-i pun pe astia micii la sport:-)sa vedem daca ii accepta , daca au ceva organizat ptr varsta lor, si daca da profit de ora aia si merg la sala, insa...am fost acolo si am vb cu tipa , instructoarea si mi-a zis ca-mi trebuie scrisoare de la cardiolog! asa ca tot uit sa-mi fac o programare...mi-a mai zis, ca sportul intens, la aparate poate face mai mult rau decat bine, poate accentua anumite probleme de sanatate si e bine sa vb cu un medic innainte de a ma apuca de facut ceva atat de intens cum ar fi sportul localizat, in cazu-mi ...la aparate!

 

Acum...nu stiu ce sa mai zic, e drept ca eu m-am apucat de cateva ori dar nu am forta, obosesc f repede si mi se face rau...am inteles din cautarile mele si discutii diverse ca oboseala asta si epuizarea fizica se poate datora dereglarilor glandelor suprarenale, si degeaba iti dai silinta ca mai rau iti faci...asa ca ...eu una nu mai inteleg nimic, de asta nu scriu, ca nu am ce...dar ma bucur ca ati revenit, si eu va citesc...

 

Nikole, mami de Albastrelid="blue"> si Albastricaid="blue">

 

 

And I saw the river

Over which every soul must pass

To reach the kingdom of heaven

And the name of the river was suffering –

And I saw the boat

Which carries souls across the river

And the name of that boat was

Love.

 

---Saint John of the Cross

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, ma intrebai de spanac...eu il maninc si crud si gatit, cum imi vine la indemina. Teoretic nici broccoli nu ar trebui mincat crud...Eh.. prea multe reguli!

 

Pearl, axeaza-te pe verzituri mai degraba decit carbohidrati (broccoli, conopida, salate verzi, bok choi, kale, sprouts, dovlecei, castraveti, etc) Astea nu ingrasa cu siguranta.

 

Nikole, efectele de la oil pulling nu se vad dar eu cred ca exista [:D] Mi s-au albit dintii, asta pot sa spun.

Lipsa de energie fizica vine de la epuizarea prin stres a glandelor adrenale si nu numai. Mergi la un control. Esti cumva anemica? Tu ai o constitutie foarte fragila am observat...

 

 

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

allure, cred ca ai mai explicat, dar nu mai stiu unde sa caut, cum faci oil pulling?

 

Eu n-am facut nimic zilele astea, de abia mi-am revenit din raceala, in week-end avem program cu copiii, asa ca doar de luni o sa ma reapuc de alergat si abdomene. Noroc ca va citesc pe voi si ma tineti motivata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai, ca nu s-a inteles: vrea sa ma ingras! Si ma gandeam..daca mananc ceva carbs de buna calitate...aia tot asa nocivi sa fie? Sa imi fac eu paine cu seminte&stuff like that.

 

Pearl

 

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

 

Elena + bb Stefan

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!!! Ma bucur sa vad ca nu a murit topicul. :) Ce fete sportive!! Vin si eu cu un raport de sport bunicel zic eu... in fiecare seara de vreo saptamana alerg... o ora se stie... pe racoare eu mi-s prezenta chiar daca ma dooooor picioarele de mor... asta este... sufera baba la frumusete. [:D]

va [pup]

 

Only me

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulix, aloha girl[flo]!! Si eu azi am bagat cardio la sala pana m-au durut tamplele, apoi si niste dragute de abdomene.

 

Una peste alta, va citesc si am spor sa fac mai mult sport[:)]

 

Pearl

 

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

 

Elena + bb Stefan

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pearl, chiar daca esti slaba, caloriile in exces, bune/rele se pun pe burta daca nu faci sport.

Daca vrei sa te "ingrasi", in cazul tau (banuiesc ca esti genul ectomorf, slaba de fel) e necesar training intens pt marirea masei musculare si dieta calorica potrivita.

 

Turturica, citeste la www.oilpulling.com

 

Iulix, bine ai venit! [pup] Te mai tii de treaba?

 

Caldura mare, monser! Nu-mi vine sa ma misc deloc...

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...