Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen extraplat (53)


Recommended Posts

Salutare! Dark_sun ma bucur ca te tii te treaba. Restul gastii pe unde umbla? Eu nu prea am ce raporta doar mancat si bine si rau, sport deloc ca am un mester pe cap si singurul sport a fost curatenia si de abia astept sa termine azi ca sa am timp de mine si de ultimul examen din anii astia de facultate (e marti asa ca sa imi tine-ti pumnii). Pearluta cum mai e bebe Stefanut? Dar tu? [pup] va [pup] si aveti grija de voi. Only me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 305
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut![flo] Si eu sunt inca pe baricade, ma tin de bootcampul meu cel putin de 3 ori pe saptamana a cate o ora fiecare si ma simt tare bine. Mi-am luat si 2 rochii scurte pe care intentionez sa le port vara asta, ca doar acum imi permit dupa atata sport [:D] Nu am mai purtat fuste scurte de pe la 17 ani, si atunci imi tot zicea mama, ca daca nu o fac la vremea potrivita mai incolo nu mai pot. Ehee, acuma ii dau dreptate.. la batranete trebuie sa depun efort serios sa port mini, pe atunci nu faceam nimic sa arat bine si tot lalai ma imbracam [alcool] Iulix, succes la examen!! Pearl, cum e viata de mamica? Georgia, mai faci sport? cum te mai simti? [flo] Va pup pe toate si spor la sport [pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor - va citesc de mult dar din pacate nu prea am ce sa scriu ca eu mai mult ma abat de la dieta decit ma tine de ea. Si cu sportul sunt cam in urma. ma ajutati si pe mine cu linkul de unde pot sa downloadez P90X? Am cautat pe internet dar nu gasesc. merci mult, [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Salut! Se mai tine cineva de treaba aici? Eu trec cu raportul anual [:D] Sportul si dieta sint in continuare la mare pret la mine in casa. Am eliminat complet adictia de dulciuri...de zahar nici nu se discuta (zaharul si faina alba sint cancerigene! da?) l-am inlocuit cu fructe uscate sau proaspete pe care le combin cu diverse nuci. Dieta e compusa din mincare cit mai putin procesata, salatele sint de baza, foarte putin pui organic si somon salbatic, fara paine; dimineata beau un shake minune (shakeology de la Beachbody la care adaug diverse minuni - maca, chia seeds, turmeric, spirulina/ chlorella, hemp seeds, acai, mesquite) De cind beau acest mix digestia mea s-a reglat complet, toate problemele ce le-am avut si de care ma vaitam cu anii au disparut. Yay! Ca si programe, fac o combinatie de P90X, Insanity, RevAbs, Turbo Fire, Brazil Butt Lift, P90X Plus, Yoga, running, rope jumping. N-am mai facut prea multe poze ca sa-mi vad progresul dar cred ca s-a mai schimbat cite ceva pe ici pe colo (in bine). Nici pe cintar nu m-am mai suit ca nu ma intereseaza. Ma simt bine, arat cum trebuie in hainele mele, sint ok :-) Telul meu primar este acum sanatatea, nu mai disper sa scap de nu stiu ce kilograme. GEORGIA2, daca esti hotarita sa faci o schimbare prin a incepe sa exersezi, iti sugerez sa cumperi programul direct de la sursa pentru urmatoarele motive: nimic nu se compara cu "the real deal"...programul vine cu niste instructiuni si un booklet/ calendar pe care altminteri nu le ai si sint cruciale, e foarte frumos sa ai discurile originale comparativ cu o copie amarita dar mai ales, daca dai banii pe el vei avea o motivatie in plus, zic eu, sa te tii de treaba. Nu costa o avere daca stai sa te gindesti ca il ai pe vecie si (sa speram) il vei folosi ani la rind. Recunosc ca si eu am inceput cu o copie pentru ca nu stiam despre ce e vorba dar acum toate programele le-am cumparat in original si pot sa spun cu mina pe inima ca este cea mai buna investitie din viata mea. Programele sint de exceptie si furnizeaza rezultate pe masura cu conditia sa te tii de ele. Sint super incintata de aparitia in curind a lui P90X2!!! Am avut ocazia sa vad un preview si sa il ascult pe Tony vorbind despre program la Summit-ul de anul acesta. Nu m-am lasat si m-am dus [:D] Se pare ca va fi mult mai greu decit originalul si necesita o groaza de echipament dar I AM READY!!! BRING IT! Din ce-am vazut seamana foarte mult cu Insanity/Asylum ca intensitate cel putin pe ici pe colo...Oooh, mommy! La Summit am intilnit absolut toti trainerii de la Beachbody si am facut sport cu ei, separat si cu toti odata [olala] Shaun m-a killerit cu Insanity al lui si cu miscari din Asylum pe care inca nu l-am facut ca mai am de terminat altele pina acolo...Dar a fost durere cu placere [pk] Am facut si poze cu ei...Leandro Carvalho e simpatic foc, Debbie Siebers e o frumoasa si arata mortal la 51 de ani, Brett Hoebel e un scump mititel si very humble, Uncle Tony a reusit sa-si rupa bicepsul drept (complete tear!) si avea operatie deja...din cauza de neexersat bratul respectiv era atrofiat vizibil :-( Oh, well...isi revine el! Shaun este...impressive looking in person... shredded...freakin machine! A fost superb la summit dar asa de multe seminarii si training ca n-am avut timp sa vad nimic din LA [q] Oricum nu-mi pare rau, m-am dus acolo sa particip la actiuni nu sa ma distrez. M-am bucurat sa aud ca se lucreaza la un program nou de Tai-Chi [olala] Abia astept! Va las acum ca ma duc sa fac yoga 45 min cu madam Chalene. Pearl, felicitari pentru bebe! Sa ne pui poze cu voi! cind o sa am timp poate o sa postez si eu citeva... Sa auzim de bine! Spor la miscare si la hrana VIE! p.s. - recomand o carte pe care o citesc acum: "The Hormone Diet"...nu este o dieta ci explica influenta pe care o au hormonii in procesul de slabit. Foarte detaliata si clara, veti gasi raspuns lamulte intrebari, acum inteleg de ce unele persoane nu pot slabi desi maninca putin si fac miscare. Pe scurt: daca hormonii sint vraiste, nici o sansa de slabit (Everybody says "If you want to get healthy, lose weight"...I say "If you want to lose weight, get healthy" - extras ce mi-a placut din carte!) Te ingrozesti cite chestii au influenta asupra hormonilor nostri, incepind cu stresul si terminind cu cremele chimicale, sampoane, parfumuri, tigai de teflon, etc "*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"* “Today I will do what others won’t, so tomorrow I can accomplish what others can’t.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vaai, Allure![olala] Ma simt de parca am intalnit un prieten vechi[olala][flo] deoarece eu v-am citit constant inca de pe la inceputurile subiectului si imi erau tare de folos experienta/sugestiile tale/voastre. Bine ai revenit!Ce progrese ai facut:), mai ales in privinta mancarii si a renuntarii la dulciuri. Bravo. Eu nu reusesc sa renunt la cafea:(, dar nici nu am facut eforturi in aceasta privinta. O zi buna tuturor.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

citesc si eu pe aici de ceva vreme. intrebare pentru Allure: am o banca de abdomene Ketler ; as vrea sa stiu cate serii de abdomene trebuie sa fac zilnic? cat sa fie o serie? si de fapt frecventa trebuie sa fie zilnica pentru rezultate bune? eu fac cate 4 serii de 50/zi; e putin? am inceput de vreo saptamana; citisem ca rezultate se vad cam dupa 8 saptamani minim. Ce exercitii ar trebui sa fac pentru abdomenul inferior? inainte de sarcina aveam abodomen plat; dupa, am ramas cu un strat de grasime de care nu scap. Ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dark Sun, o dragoste mare nu se uita niciodata. Topicul asta a fost prilej de bucurie zilnica mai mult de un an de zile cind erau toate fetele si ne ajutam una pe alta cu sfaturi si idei. Dar ca orice lucru bun mai trebuie sa iei si o pauza...Vad ca toata lumea s-a retras si subiectul aproape a murit. Poate ca s-a spus cam tot ce era de spus in materie de "abdomen extraplat" ori s-a plictisit lumea de DC, respectiv de userii DC. Nu stiu. Personal am simtit nevoia de pauza, de detox forumistic. M-am intors...dar voi fi mai succinta. Succesul in dieta vine gradual prin schimbari mici si mai ales din intelegerea si acceptarea faptului ca alimentatia este sursa de energie pentru viata, nu sursa de placere constanta. Nivelul de serotonina trebuie ridicat nu prin inghetata si prajituri ci prin alte metode folositoare corpului (sport favorit, hobby, meditatie, plimbari, etc. Ella 74, pentru tine am o zicala care circula pe aici de mult: "Abs are built in the kitchen!". Mincarea este cea care face sau "desface" aspectul unui abdomen. Exercitiile oricare ar fi ele sint bune cita vreme mincarea este corecta dpdv caloric si nutritiv valoric. Eu fac pentru abdomen o data pe saptamina cca 15 min, daca imi aduc aminte. Daca nu, nici o problema. Cind lucrezi constant pentru "full body" abdominalii intra si ei in calcul automat. Cheia succesului in sport a zis-o bine Tony Horton: "Intensity, Variety, Consistency!". Nu stiu ce numere sa-ti sugerez, poate vine Deus sa te ghideze. Pe mine ma instruiesc programele pe care le urmaresc. Sint sfinte, fara ele as fi moarta. Nu merg la sala, nu am banca...am un set de greutati, benzi elastice, minge de fitness si coarda. [:)] Ma apuc de treaba, upper body ca picioarele sint in pioneze de ieri :-(( Hello, restul fetelor? [flo] "*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"* “Today I will do what others won’t, so tomorrow I can accomplish what others can’t.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mai bantui din cand in cand cand am vreme..in curand o sa am mare nevoie de voi, pt ca dupa controlul din 27 luna asta sper sa ma lase dr sa ma apuc de inot. Abdomenul meu..au mama lui saracu'...piele lasata, burtica si toate cele care vin la pachet cu un bebel. Va pup, trebuie sa plec la datorie[olala] Pearl Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata. Elena + bb Stefan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allure, multumesc ca mi-ai raspuns. Cred ca ai dreptate. Sport nu fac intensiv, joc tenis 1 data pe saptamana ; stiu ca e putin dar mai bine decat deloc. Cu alimentatia stau asa si asa, nu indes nici ciocolate si prajeli dar nici nu mananc doar salate si peste. N-am incercat pana acum diete fiindca n-am avut nevoie; am 1,71 si vreo 55 kg, dar in mod cert tonusul la 37 de ani e diferit de cel de acum 10 ani, cand abdomenul meu si nu numai aratau frumos fara sa fac mare lucru. Ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allure!!!! Ce bine imi pare sa te citesc din nou!!! Bine ai revenit[pk] [flo] imi era dor de sfaturile tale bune si felul cum povestesti. Poate cu tine aici ne mobilizam iar sa tinem subiectul activ. Eu m-am tinut constiincios de bootcampul meu de 3 ori/sapt pana acum 2 sapt cand mi-am gasit de lucru si acum am un program infernal :( asta am vrut, asta am gasit [:)] cred ca ma intorc si eu la DVD-uri ca mi-e un dor de sport, sunt ca si dependentii aia ce nu si-au mai luat drogul de mult :)) gata, maine nu ma mai las, dupa 11 ore de stat pe scaun la servici cred ca e cazul sa fac un pic de miscare ca simt ca ma anchilozez de tot :((
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...