Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Micul Dejun!


Recommended Posts

Mihaela,multumesc! Eu nu am abandonat,dar nu am timp deloc acum.Sunt in tara...cu diverse probleme. Acum prepar multe sucuri din morcovi,mere,grefe,sfecla rosie la care adaug citeodata pudra de orz verde...nelipsita apa cu lamaie si papam broccoli,morcovi,spanac..la abur.Compoturi cu miere cruda(cica,asa o fi nu stiu)orez brun fiert,peste alb(salau sau stiuca). Sincer,nu prea imi sta mintea numai la diete sanatoase si mic dejun ca la carte.Dorm 2-3 ore pe noapte si daca inghit ceva,orice..numai ca sa supravietuiesc,e ok. ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

intru si eu in joc azi - ora 8-zeama de la un gref rosu -2 piersici -ora 11-6 linguri de cereale low carb+200 ml de lapte degresat ____________________________________________________ 3 sarcini extrauterine FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A 3 FIV-uri nereusite 2 FET-uri nereusite urmeaza FIV4... in toamna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un smoothie verde din tulpina de telina, ghimbir, marar, frunze de papadie, de vita de vie, banana, piersica, pruna Apoi lapte de migdale cu granola din nuci, migdale, seminte de dovleac si de floarea soarelui, hidratate peste noapte, cu goji, stafide si alte fructe uscate, cu miere si scortisoara, Ioana, [zana]Rebeca (16.05.2004), [copil] Sara (17.04.2009) si [bebic] Tudor Andrei (16.02.2011)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihai33
Bebe Beca de unde cumperi lapte de migdale?
O varianta http://www.shopmania.ro/bauturi-non-alcoolice/p-lapte-de-migdale-ecologic-7299350 sau poti sa-l faci ca aici http://www.petitchef.ro/retete/lapte-de-migdale-fid-440562 . Eu mi-am luat de la plafar dar este lapte de migdale demachiant [:D] . Sau intreaba aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=163528 , este la sectiunea femina intim dar….sigur vei primi un raspuns mai exact.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La micul dejun am trecut de la painea cu Finetti (care era tare buna), la cealalta extrema... un bol cu cereale integrale pe care le pun seara intr-un bol impreuna cu putin lapte cu cacao (nu imi place laptele simplu), o lingurita de seminte de in si niste fructe deshidratate. Dimineata mai adaoug putin lapte cu cacao, gem sau fructe proaspete, depinde de chef. Cand sunt de garda la spital primim 2 oua ochiuri cu paine prajita, ceai si daca bucataresele sunt intr-o stare de buzurie sufleteasca. si niste gem. [:D] **Fur is for petting*** http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini www.adoptiipisici.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

granola(cereale) cu lapte sau ovaz cu lapte si quinoa unde adaug si seminte de in, ori iuart cu miere,oua fiert,shake(papaya,mar, avocado, banana , de obicei fac din doua fructe in fct. de ce am in casa si de chef), paine integrala cu unt de arahide,pancake cu miere si unt,cafea cu lapte.Rar daca ma trezesc cu o maaaare foame si am timp si chef, omleta cu bacon, ceapa verde,un pic de crema de lapte...da asta se intampla odat'/luna...cam astea..prin rotatie, in fct de chef Nikole, mami de Albastrel si Albastrica And I saw the river Over which every soul must pass To reach the kingdom of heaven And the name of the river was suffering – And I saw the boat Which carries souls across the river And the name of that boat was Love. ---Saint John of the Cross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In timpul saptamanii micul dejun standard = fructe taiate (de un fel sau mai multe feluri, depinde ce e in sezon si ce am pofta sa cumpar in saptamana respectiva: capsuni, kiwi, afine, piersici, ananas, mango, papaya, pepene rosu, pepene galben) + iaurt simplu (cel mai mult imi place cel grecesc, cremos) + seminte de in macinate (uneori inlocuim semintele de in in cu migdale si un pic de miere). In plus, in functie de cat timp avem si de chef, o cafe cu lapte (latte) si/sau suc de fructe. Uneori mai variem cu paine integrala prajita cu miere sau gem; daca avem chec facut in casa, o felie-doua de chec; un smoothie facut din diverse fructe si iaurt sau lapte sau suc de portocale; cereale integrale cu lapte (in varianta rece sau calda; in varianta calda si cu ceva fructe deasupra). In weekend de obicei micul dejun e mai consistent si se poate transforma in micu-dejuno-pranz. Cele mai frecvente variante sunt: 1) omleta cu juma' de frigider in ea; 2) clatite americane pufoase cu afine sau alte fructe, oua taranesti, salata de fructe. Off-topic: Nikole, nu te-am mai vazut pe forum. Ce mai faceti voi? Lai [gravi] 31+ cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...