Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ColonHelp


Recommended Posts

  • Răspunsuri 59
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna. Consum Colon Help de 2 luni si ma simt foarte bine. Trei masuri pe zi, in special amestecat cu iaurt are gustul cerealelor si da senzatie de satietate. Da pentru constipatie este bun. La mine are efect. Gustul pregnant de chimen al amestecului te obliga sa bei mai multa apa. Daca alaturi de acesta consumi si cereale pe parcursul zilei efectul este si mai bun. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama mea a luat 2 cutii de colon help( adica 3 luni) si nu a mai fost constipata in aceasta perioada. Dar dupa ce a terminat tratamentul constipatia a revenit ( e drept ca de obicei bea f putina apa iar pe perioada tratamentului cu CH a baut chiar si 2l de apa pe zi ). Si eu am luat o luna dar pt slabit- nu am vazut nici un rezultat [:(!] Cred totusi ca fiecare organism reactioneaza altfel , asa ca multa bafta! Andreea, mamica de Anastasia http://community.webshots.com/user/Siutaa?vhost=community
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chiar atat de rau.Eu il luam cu apa dimineata.Il dadeam repede pe gat si gata.. Oricum mama mi-a spus ca dupa tratament s-a simtit mai bine per total (nu a mai avut prb cu durerile reumatice, nu a mai avut stari de ameteala).Ar mai repeta cura la un moment dat . Succes Andreea, mamica de Anastasia http://community.webshots.com/user/Siutaa?vhost=community
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Siuta, eu am luat aseara si azi dimineata si deja a avut rezultat in constipatie. Nu mi-a venit sa cred. Insa ca gust nu imi place deloc. Aseara am si vomitat. (scuze) Eu il iau cu iaurt si iese destul de mult, poate cu apa ar fi mai repede. Insa am observat ca tine de foame, daca e consumat cu iaurt. Mai vedem. Chiquitita, mami de Livia (8 iunie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Buna Chiquitita Cum mai merge cu CH? te simti ok? Ma gandeam sa mai incerc si eu o tura ( dar pentru slabit ...). Eu luam de 2 ori pe zi dimineata si seara, dar nu m-am gandit sa-l iau cu iaurt... Spor si bafta Andreea, mamica de Anastasia http://community.webshots.com/user/Siutaa?vhost=community
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
Buna! Daca nu bea apa si nu manaca legume si fructe proaspete nu are cum sa scape de constipatie. In timp ce lua Colon Help tranzitul s-a reglat datorita fibrelor. In lipsa lor, constipatia revine. E normal. Iar intr-o luna nu ai cum sa slabesti. Nici eu nu am slabit deloc in prima lua de ColonHelp, dar l-am luat trei luni. In cele trei luni am slabit 4 kilograme, iar apoi inca doua. Am ajuns de la 58 la 52 kg si m-am mentinut acolo desi a trecut un an. Nu tin o dieta anume, dar nici nu exagerez cu mancatul. Incerc sa merg cat mai mult pe jos si fac exercitii de cel putin doua ori pe saptamana. O formula miracol de slabit nu exista, cred ca stim cu totii asta. Este vorba numai de diciplina :)
Citat:
citat din mesajul lui Siuta
Mama mea a luat 2 cutii de colon help( adica 3 luni) si nu a mai fost constipata in aceasta perioada. Dar dupa ce a terminat tratamentul constipatia a revenit ( e drept ca de obicei bea f putina apa iar pe perioada tratamentului cu CH a baut chiar si 2l de apa pe zi ). Si eu am luat o luna dar pt slabit- nu am vazut nici un rezultat [:(!] Cred totusi ca fiecare organism reactioneaza altfel , asa ca multa bafta! Andreea, mamica de Anastasia http://community.webshots.com/user/Siutaa?vhost=community
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui chiquitita
Siuta, eu am luat aseara si azi dimineata si deja a avut rezultat in constipatie. Nu mi-a venit sa cred. Insa ca gust nu imi place deloc. Aseara am si vomitat. (scuze) Eu il iau cu iaurt si iese destul de mult, poate cu apa ar fi mai repede. Insa am observat ca tine de foame, daca e consumat cu iaurt. Mai vedem. Chiquitita, mami de Livia (8 iunie 2007)
Si eu am luat si nu-mi placea, asa ca puneam masura aia in niste apa rece si o dadeam pe gat din 2-3 inghitituri, ca pe orice medicament nasol;) Apoi beam un pahar cu apa si gata! Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...