Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (168)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui mimitete Ah, si era sa uit inghetata a volonte[:D] care o sa-mi dea mie dieta peste cap. Lasa ca nici un coktail pe malul marii nu strica. Mihaela "Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."
Da' de crepe/clatite meseriase cu inghetata/ciocolata/flambate ce zici? Alea m-au omorit pe mine la Catalonia. Nu te saturai niciodata. F. bine ai punctat totul Mihaela [pk] se vede ce experienta ai. La liceul copiilor mei a venit un doctor (banuiesc ca ginecolog) sa le vorbeasca cite ceva despre sex.Asa am aflat si eu[bang] aseara ca exista condoame de fete, ba Denisa chiar mi-a dat si detalii. (ca e pe invers ca cel normal si e fata care face "operatia de introducere") Nah...am trait sa-mi povesteasca fii-mea asa ceva. Nelia te-am suparat cu ceva de nu mai postezi? Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neata! Nasuk nu am apucat sa citesc ce ti-au zis fetele. Pt noi Cuba a fost super. Tony a fost atat de fericit ca si acum dupa 2 ani imi cere sa mergem in Cuba. A fost mare frumoasa, mancare buna, oameni calzi si extrem de plini de bunavointza. Am mers la 5 stele, Varadero, resort Iberostar Playa Alameda(fiind international are anumite criterii fixe pe care trebuie sa le respecte). O sa vezi saracie multa, o sa-ti para rau pt bastinasi dar chiar mergand acolo ii ajuti. Cadouri am dat bani, cosmetice, ciorapi, pixuri, calculatoare. In ultima zi i-am dat cameristei o rochie de a mea si nu mai putea de fericire. Ne-a imbratisat si plangea. [bang][bang][bang]In resort totul a fost curat, sigur. Am avut frigider, filtru de cafea, calcator, seif in camera. Au fost foarte multa activitati pt copii. Deci uita-te sa fie child friendly. Noi si anul asta daca scapam cu bine din cacat mergem in Cuba. Sotul vrea Mexic, o sa vedem. Singura chestie care nu mi-a placut a fost fumul incredibil din aeroport, dar asta se intampla acum 2 ani. De anul asta nu se mai fumeaza in aeroport. Deci repet noi nu am fost in Mexic sau Dominicana, Jamaica sau altele. Dar din moment ce ne-am simtit atat de bine cu bani putini o sa repetam experienta, nu are sens sa platim mai mult si sa fie la fel (ca se poate sa fie si mai rau. Un prieten a zis ca merge in Mexic si a venit foarte dezamacit. Bine ca prbabil si de Hawaii poti fi nemultumit) Depinde ce vrei, noi am vrut sa ne relaxam, sa stam ca placintele la soare sa ne reincarcam bateriile, sa ascultam valurile si sa ne odihnim. (sa mai spun ca toate pozele sunt intr-o dunga de la prea multe coctailuri pe plaja? [:D]) Olga Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta. Albert Schweitzer
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DanaPodeanu, Mimitete, Donia, DanaMario multumesc tare mult! O sa va mai intreb pe masura ce aprofundez "problema". Deocamdata am gasit o oferta la Royal Solaris Los Cabos. Pentru mine ar fi 2200CAD si vreo 450CAD pentru copil. E pentru 2 saptamani, ca mi-e teama ca dupa NUMAI o saptamana o sa fac ca si Donia[pup], o sa vreau sa ma intorc. Dana, mi-a placut mult faza cu aplicatul pentru loteria vizelor dupa prima "iesire" in sud. [:)] Cum zic, ma tenteaza oferta asta. Doar ca e derutant: la oferta, hotelul respectiv e cotat la 5 stele, iar pe tripadviser e la 3 si jumatate. Adevarul e pe la mijloc? Daca sun la numarul lor de contact de pe site, sau chiar la o agentie de voiaj pot sa negociez cu ei? sau ce-mi ofera, asta e! Voi m-ati sfatui sa cumpar mai bine printr-o agentie decat de pe internet, sau nu conteaza? Am vazut pe reviews nu stiu ce complain despre "time share". Ce-i asta? Ma duc sa mai caut si revin.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OLGA-LA MULTZI ANI CU SANATATE SI NOROC! SA AI PARTE NUMAI DE BUCURII ALATURI DE FAMILIA TA FRUMOASA! Nasuc-fara suparare-2200 pt Cuba e cam multmstiu ca sunt 2 saptamini dar zau ca am luat pt Mexic si RD sub 1900cad pt 2 sapt si la 4,5 sau 5 stele ca si noi doar la astea mergem-bafta in laurea deciziei- oricum retelele cel emai bune sunt Riu,Iberostar,etc.. Dar ca mi-am adus aminte,noua in Jamaica la Negril ne-a palcut f. mult pt cei cu copiii mai mici, e un golf protejat de valuri si superba plaja si apa[:D] Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nasuc- cocktailuri se gasesc la baruri,fiecare resort are cel putin vreo 4-5 baruri, sunt la discretie,bei cate vrei, le poti incerca pe toate,cu sau fara alcool-pe plaja nu prea aduc astia linag sezlong,decat dc mergi doar la resort de adulti si le dai tip-iar clatitele alea de care zice Dana sunt la bufet, el fac ei zilnic dimineata la micul dejun,iti alegi tu umplutura:) Noi nu am carat de aici suveniruri de care zic fetele,ca RD sta putin mai bine ca cuba,dar le lasam zilnci al cameriste 2 usd si dadeam la masa, la bar,unde mai era cazul[:D] Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, trebuie sa ma duc si eu la scoala la Denisa ca nici eu nu stiu ce sint alea condoame de fete[bang], batrinetile maica... Nu mai vorbi de clatite[:D] ca sint o mare slabiciune, eu le maninc si la breakfast in resort... sa vezi ce burtica umflata am pe drumul de costise ce duce la plaja. Ah, si recomand calduros lanturile spaniole (Riu, Iberostar). Ange, incercati si o croaziera[olala] si impusti mai multe insule dintr-o data. Spre oftica lui fii-mea noi nu o sa-i luam pe copii la vara pt ca imi e frica ca-l pierd pe David pe vapor si nu pot sa traiesc cu teroarea ca se apleaca pe balustrada.., stiu sint dusa cu capul dar imi cunosc odrasla care m-a anuntat ca e vrea sa faca Extreme Sports[bang]. Oana, unde ati fost la ski? Noi semnam condica duminica la Mont Habitant si alternam ski cu snowboard, adica ei, ca eu nu ma urc pe o scindura nici batuta, imi folosesc ambele picioare. Mihaela "Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela- ce cruise recomanzi tu- ca mie mi se pare putin peste mina cu copiii,sa conduci ins tate si de acolo sa te imbarci,etc...stiu ca nu e rau,doar ca nu ai asa multe avantaje cala AI, si e adeavrat ca cu fii-miu nu m-as incumeta[:D]-la noi si din cauza de varsta[bang] Ca tot vb de vacante-in afara de SUD,adica plaje,ce alte destinatii mai aveti in vizor-pe mine ma macina rau HAWAII- si dc nu iese anul asta as vrea LA dar doar cu sotul,normal[:D] Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nasuc, la unele resorturi iti aduc cocktailurile pe plaja, mare greseala ca bei mai multe[bang]. La Club Med treceau cu o tava de fructe taiate mai tot timpul si noua ne placea tare mult asta. Dar nu toaet au astea, sint mofturi in fond. Stelele hotelurilor sint mai "umflate" la agentie, stelele adevarate sint alea date de clienti in reviewuri, de unde si diferenta de stele pe tripadvisor. In RD erau f. fericiti cind primeau orice de la clienti dar de vreo 10 ani incoace ne-au spus clar ca prefera banii ca acum se gasesc si la ei asa ca am incetat sa ne mai caram cu valizele umplute. Dar lasa intotdeauna o bun aparte din hainele/sandalele copiilor caci oricum nu le mai vine pina la vara. Mihaela "Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...