Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (168)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Denisam, Disney cruise e bine pt toata lumea, Carnival iarasi nu e scump si are multe programe pt copii. Pai nu conduci, zbori pina la Miami sau Port Canaveral si de acolo iei taxiul pina la peer si te imbarci. Bineinteles ca e mai complicat cind ai copii si eu am gindit la fel ca si tine cind ii aveam mici si alergam dupa ei. Dezavantajul cruiselui este ca mai scoti bani frumusei din buzunar pt toata bauturile alcoolice si o buna parte din celelalte [bang] inclusiv apa si pt toate excursiile la fiecare stop al vaporului. Bineinteles ca poti sa ramii pe vapor dar atunci n-ai vazut nimic. Cruise-ul ofera insa o variatie de zi cu zi caci te opresti in diferite porturi, distractia seara este cu foarte mult peste AI caci angajeaza actori/dansatori de meserie. Piscina e mica si urita si n-ai loc in ea, ai in schimb glisade cu apa si e distractie mare. Erau f multi copii care pareau sa se distreze f bine. Sint multe cluburi de copii pe transe de virste din 2 in 2 ani, aia mai mari se impuscau cu laser pe vapor, se catarau pe tot felul, distractie mare. Aia mai mici se bateau cu inghetata[:D], bataie organizata si in grup. Deci in concluzie eu tot nu m-as duce cu copii mici pt ca eu sint puturoasa si foarte comoda, alerg tot anul ca un iepure, eu la mare zac pe plaja si trebuie sa-i am in raza de privire ca sa nu consum prea multe calorii cautindu-i[:D]. Mihaela "Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va multumesc tare mult! Ma ajuta orice informatie! Pentru mine, fiind prima data, nu cred ca o sa mofturesc cine stie ce, dar o sa ma asigur ca hotelul e unul cum ati zis voi, de la 4* in sus. Plus reviews-urile. O sa mai vin la voi cand o sa am o oferta mai serioasa. Ah, uitam! Eu as vrea sa plec pe la sfarsitul lui martie, oare or fi oferte mai bune daca mai astept, ori de-mi pica ceva bun acum, sa nu-l ratez. Voi ce ziceti? Donia, am gasit la Cayo-Coco cu 670$/ sapt. dar cu plecare la sf. lui ianuarie. Cand dau de Cayo Coco, ma gandesc la tine....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Donia am uitat sa te felicit ptr carnet.[pup] Denisa, resortul e in Los Cabos de aia si pretul mare. Nasuc, la time share faci un contract (pe termen lung) in care platesti anual, ptr un anumit tip de cazare o suma ptr intretinere. Apoi ti se spune cit ai dreptul la vacanta in acea unitate si trebuie sa programezi dinainte. Cind decizi sa pleci in vacanta platesti doar biletele de avion. Ai priceput ceva? Cel putin astea erau conditiile acum citiva ani cind nu s-au propus si noua. Clatitele de care vorbeam eu nu erau facute la mic dejun ci era o adevarata Creperie in Resort deschisa doar seara. Adica acolo te duceai la desert. (Catalonia Bavaro) Nasuc revin la tine...Inacanada a fost in Los cabos. Poate te mai indruma ea...Eu am vazut doar pozele ei de la Riu si taaare mi-au placut. Zavalita felicitari. Mai adu-ne aminte,unde vrei sa te stabilesti? Cum te putem ajuta? Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, daca stii sa schiezi snowboard-ul e mult mai usor de invatat. Asta au spus copiii mei, chiar simbata trecuta i-am dat si eu la curs. Dupa o ora de curs (apropo la St Bruno au oferta curs sky/snow 36$ care include si inchiriatul echipamentului-pe care insa il tii 4 ore) Edi mergea extraordinar. Nici nu ne-a venit sa credem ca e el care vine asa bine pe pista si nu cade absolut deloc[:D] Lor le place la nebunie asa ca continuam si simbata asta la cursul mai avansat. Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, vai, ce frumos povestiti voi aici de soare si mare, de concedii si distractii, de clatite si plaja! Si mie imi creste burta vazand cu ochii asa ca visand cu ochii deschisi la ce ziceti voi aici raman.... Da mai ziceti ca e fain[:D] Donia, felicitari pentru carnet! Nasuc, spor in planificarea concediului. Da' de ce nu il asteptati si pe tati....? Zavalita, felicitari!! Te asteptam, cand vii? Ati vazut ca e Bucurestiu' "inundat" de zapada pe cand aici.... O seara faina tuturor Ioana, [comoara]Philip 6ani, [cavaler]Yann 6ani, [8**]Sabina 25+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne chinuim cu viroza stomacala care ne-a lovit simbata![bang] Si nu mai am timp nici sa citesc, nici sa scriu... mai ales ca eu nu pot citi si raspunde decit asa, pe toata lumea si la toata lumea... pe cit posibil. Si daca discutati despre soare, plaje, cocktailuri... nu sint intr-o stare de citit, iar ca informatii nu am ce sa spun... dar promit sa citesc cind ne-o veni rindul.[:)]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nasuc, eu am fost in Los Cabos la Riu Santa Fe. A fost foaaaaaaarte frumos. Numai ca, trebuie sa fac aici cateva precizari: 1. In Los Cabos este EXCLUS sa lasi copii la malul apei...fluxul si refluxul oceanului sunt foarte puternice, apa l-a daramat pe sotul meu, din picioare, si sotul meu nu e tocmai mic ( are 186cm si vreo 100 kg [:D]). Apa in schimb este cea mai curata pe care am vazut-o eu vreodata: adica NICI un fel de alga, meduza, si alte cele. Nisipul are o granulatie putin mai mare si apa este cristal. Daca reusesti sa treci de locul unde se sparg valurile, putin mai incolo este foarte frumos de innotat, oceanul este calm...nu mai ai nici o problema. 2. daca mergi pentru distractie (nu stiu daca ai copii, ca am citit , in ultima vreme mai pe...sarite... ) este mai bun Los Cabosul decat Cancunul, de ex (unde am fost in decembrie). Si asta pentru ca preturile sunt mult mai mici la intrarile in disco-baruri. Pentru ca, in Mexic, multi merg pentru distractie. Noi ne ducem intotdeauna la inceputul lui decembrie, fara copii ca sa "gustam" din plin vacanta. in RD si in Cuba...nu prea cred ca te poti incumeta sa iesi din resort seara [:D] si chiar daca te incumeti nu prea stiu unde ai putea sa te duci. 3. Ca sa poti sa te bazezi pe o opinie a cuiva trebuie sa si cunosti persoana respectiva ca sa stii ce inseamna la ea "foarte bine, foarte frumos, etc". Eu merg,de vreo 10 ani, numai in resorturi all-inclusive ( si numai de 5*)si deja asteptarile mele au stacheta foarte sus. De aceea s-ar putea ca parerea mea sa fie putin deformata...si nu as vrea sa te induc in eroare. Dar, daca esti o persoana mai pretentioasa, daca iti place luxul si toate lucrurile puse la punct la mare arta, daca iti palce sa mananci si sa bei chestii de calitate , daca esti dispusa sa platesti ceva mai mult pentru o vacanta si, mai ales, daca vrei sa primesti sfatul meu, du-te intr-un resort de la Mexic in sus. (din punctul meu de vedere exclud total RD si Cuba...). Si, cand cauti, bazeaza-te pe tripadvisor. Alege hotelul dupa procentajul de recomandari ( de ex ultimul hotel la care am fost are acest procentaj de 83%) . Nu te sfatuiesc sa te duci si sa cheltui de la 3000$ in sus pe un bilet, dar, un pret rezonabil pentru un hotel bun, in Mexic, intr-o perioada nu foarte aglomerata( noiembrie-decembrie si aprilie-iunie)se situeaza undeva in jur la 1500$ pe saptamana per adult. Dar, daca, cauti "cu inversunare" poti gasi dealuri super bune ( eu am platit ,la inceputul lui decembrie 2008, la Riu Santa Fe, Los Cabos, 1500 $ pentru 2 persoane ). Depinde si ce conteaza pentru tine mai mult intr-o vacanta. Iti urez bafta in cautari!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...