Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (168)


Recommended Posts

Donia felicitari pt carnet,m-a luat valu' si am uitat sa te felicit. Dana, eu am vazut cum trebuie sa te ridici cu snowboardul dupa ce cazi, NUMAI din muschii abdomenului[:D] care la mine lipsesc cu desavirsire... La ski, mai te sprijini in bete, mai impingi dintr-un picior, hehe, eu as ramine pe munte pina la primavara la dezghet ca nu m-as mai ridica. Acum au tapis roulant la St Buno sau tot chestia aia care te trage si tu te tii de ea care mie mi se pare sinistra pt un debutat care deabia se tine pe picioare? Fii-mea a zis ca skiez ca pensionarii[bang][bang]. Incercati si lantul Paradisus, indiferent de tara, mare lux dar si pretul pe masura, cel putin in spring break cind ne storc de bani. Mihaela "Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mihaela, noi mergem la ski ca tiganul cu cortul, din statiune in statiune, din cauza de "passport de neiges" [:D]. Pentru cine are copii in clasa IV si a V, in fiecare an exista optiunea asta (costa 16$ si ai cite un bilet gratuit pentru copil in toate statiunile din Quebec si Ontario (si in alte provincii, depinde de domiciliu): http://www.passeportdesneiges.ca/index.cfm?dsp=PageView&PageL1ID=1 Pina acum am fost la Mont-Habitant, Mont-Rigaud (de 2 ori), mai avem toate statiunile din Laurantides, 2 bilete la Mont-Tremblant, Mont Blanc, etc. Pentru Sud, mai sint si hotelurile "Dreams". Anul trecut la am fost in cel de la La Romana, a fost superb, mai putin drumul la aeroport (cele 3 ore) [bang] M-ar tenta f.tare sa ma mai duc, dar zborurile sint tot la Punta Cana si pleaca la ore total imposibile. Deci ne uitam pentru Riviera Maya (dar in aprilie) Zavalita, felicitari si mult noroc pe noul drum! [flo][pk] Olga, La multi ani! Multa sanatate, cele rele sa se spele, cele bune sa se-adune Si sa ai numai bucurii de acum incolo de la cei dragi...[flo][pup] Donia, felicitari pentru carnet [pk] Oana, mama lui Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olga, La multi ani! Sa fii sanatoasa, frumoasa, trasa ca prin inel([;)] si sa va fereasca necazurile ca mult a-ti mai tras si voi in ultimul timp.[pup][pup] Mihaela DA, au tapis roulant. Stai sa ne intelegem, eu NU schiez, asa ca mi-as dori si asa ca pensionarii.[:D] Poate la anul, ca acum mi-e teama inca cu genunchiul. Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olga La multi ani!!! [s] Multa sanatate si sa ai parte numai de bucurii! Si pe Seba l-a apucat febra snowboard-ului anul asta. Asa ca a inceput cursuri la Mont Rigaud. Am fost si noi o data la ski dupa Craciun dar am prins un frig... brrr... erau -25. Noi de obicei mergem sambata. Oana avem si noi pasaportul si este intr-adevar handy! Zavalita felicitari! Cu ce informatii te putem ajuta?
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

parca imi aduc aminte de o mamaana pe la dieta...tu nu?
Citat:
citat din mesajul lui mamaana
mi-ati facut pofta de clatite. chiar daca nu ies ca alea din sud, eu tot ma duc sa fac. si am comanda si de cheese cake tot pentru in seara asta.
Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai, mai Maru, mamaAna e la dieta, dar de.. ingrasare. Eu retin chestiile astea importante.[:D][:D] Frumoase discutiile despre vacante la soare. Olga, si noi tot ca voi ne-am simtit in Cuba. Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olga, La Multi Ani, sa fii vesnic iubita de sot, slaba ca o silfida [:D] si sa te bucuri din plin de puiutii tai [flo] Donia, felicitari pt. carnet. Dai de baut? [berica] Inacanada, sper sa-i fie bine Theei la gradinita si sa se adapteze rapid la rutina de acolo. Eu am intrebat caci sper ca macar cel mic al meu sa beneficieze de asta, nu de alta dar nu ne-ar strica niste economii in buzunar [:D]. Denisa, mai precis Peel-ul implementeaza programul de full-day kindergarten in vreo 20 scoli pilot, 12 in Mississauga si vreo 8 in Brampton. Oricum, in vreo 2 ani de acum incolo daca au spatii disponibile suficiente vor sa aiba asta integrat in toata provincia. Din pacate momentan daca nu esti in respectivele boundaries, nu poti beneficia de program, ceea ce sucks big time, caci se pare ca sint inflexibili la capitolul asta. Eu una raman la parerea ca de la anul probabil daycare-urile isi vor reconsidera preturile, ca altfel va deveni business nerentabil in Ontario [:D] Nasuc, cred ca oriunde ai merge in Sud nu poti sa dai gres daca ai starea de spirit necesara. Noi am ales lantul Riu cand am fost in Dominicana, Cuba, Mexic si Bahamas si nu am fost dezamagiti, mai ales ca am mers cu pustoaica noastra dupa noi inca de cand avea un an jumate si nu am vrut sa riscam prea mult. Cum spuneau si fetele depinde foarte mult de pretentiile fiecaruia si cat esti de dispus sa platesti pt. asta. Daca mai gasesti si un resort child friendly, pt. copii e un adevarat paradis. Distractie maxima la soare. [flo] Cristina Yasmine et [copil]Chris Anthony The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...