Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (168)


Recommended Posts

MQQM, vorbesc cu sotul si te tin la curent...precizez ca e schimb de casa pt. vacanta de vara 2011. Numai bine puiul vostru mic mai creste[:D] Daca ati mers de la Carcassonne la Toulouse pe N113 sigur ati trecut prin zona unde locuiesc. Nu-i asa ca e frumos?[:D] [alcool] La Biaritz, nu depatre de Bordeaux am fost in luna de miere. Statiune construita pt. Maria Antoaneta. Fain blogul! Nelia, merci de lienul cu scolile alternative. Flacaul cel mare studiaza acum la o scoala fr in strainatte, recunoscuta de academia franceza. Nu e o scoala cu programa internationala, insa face engleza si il intereseaza. Felicitari pt. puiuta ta! Am trecut si Outremont-ul pe lista, la viztat.CDN iese din schema de cand cu furtul la Ione[:D] Lorelaim...pt. cei mici e perfect, invata lucruri interesante, dar dupa cum spui, conteaza mult de educator si de ce programa aplica si daca e deschis spre nou, etc. Aici la Djibouti sunt multumita de cum evolueaza Seb la scoala, desi trebuie sa recunosc ca m-am ocupat de el. Problema e cand ne intoarcem in fr. Nu peste tot sunt scoli bune si cu profesori dedicati meseriei. Al doilea an de maternelle, Seb l-a somat grav, metresa nu se ocupa de ei, eu am facut cu el acasa materia de moyene section si mergea la scoala ca sa se joace cu copii. Ce nu-mi place la sistemul francez, ca se cam trece ca gasca prin apa, nu se pune accent pe mare lucru.Copii merg la scoala de la 9 dimi pana la 17h, cu pauza de doua ore de la 12 la 14. Pai cand vine copilul de la scoala la 17 credeti voi ca el mai are chef de lectii sau activitati sportive? Miercurea e pauza si cica activitatile se fac miercurea...insa realitatea e alta. Copii nu pot da randamentul necesar astfel. Cel putin asa vad eu. Aici la Djibouti, din cauza caldurii si a specificului tarii merg la scoala de la 7h30 la 12h45. PAi altfel decurge ziua. e timp de facut multe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lorelai, sa iti traiasca fetitele.[:D] Sa fie sanatoase si sa va aduca numai bucurii. Cum a fot petrecerea ? Sunt nascute de ziua mea.[:D] Lorelaim, ma bucur sa te citesc si mai ales ca ne dai vesti bune. Va tinem pumnii sa ajungeti "acasa" in Ca. O sapt. buna, Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lorelaim,servus[:D]spor la invatat.cand faci pauza sa treci sa ne "vezi"[pup] maru,pumnii stransi.va fi bine.ai sa vezi[pup] nelia,in tava,pe fundul tavii cum vrei.blatul este "legat",nu curge,ca cel de rulada.Eu il pun in tava de cuptor(normala) pe hartie de copt la 350 F. Apoi,in blat nu as pune mai multa nuca decat in reteta pt ca apoi foile vor iesi tari iar ele trebuie sa fie pufoase sa poata intra caramelul in ele.Ce as reduce eu,ar fi zaharul din crema.Mi se pare o bomba calorica dar atata timp cat nu o execut foarte des,merge![:D] am o intrebare pt fetele care frecventeaza Sud-ul: unde ma sfatuiti sa mergem,Cuba sau Dominicana? Ne-am hotarat sa mergem si noi macar odata in Sud si asta se va intampla pe 11 iunie,timp de 2 saptamani.Ce-mi recomandati? Ma ajutati cu situri? Am tot cautat pe ici,pe colo dar nu prea-mi dau seama care este diferenta intre resorturi.Stelutele alea ce stiu sa faca(cu ce diferentiaza un resort de altul)? Sunt aceleeasi stelute din Florida? merge cineva in perioada aia? poate ne cuplam[:D] denisa,sa-ti traiasca domnisoara!la multi ani frumosi si sanatosi![flo] ei,cristina!La multi ani!nu dai de baut?[flo][flo][flo] o saptamana faina tuturor[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cami, eu am fost odata in Cuba (tryp cayo coco) si odata in R.Dominicana; o prefer clar pe ultima ca si conditii, mincare, clasa, etc; in Cuba am nimerit intr-o adunatura de localnici de-ai nostri de souche cheflii, tot acasa m-am simtit [:D], iar personalul fiind obisnuit cu betivanii astia ne trata pe toti cam prea familiar- nu mi-a placut- in Dominicana erau mult mai respectuosi si de alta clasa; in Dominicana scoti insa mai multi $ din buzunar pentru cam acelasi nivel; am luat biletele de aici: http://www.selloffvacations.com/ in Cuba marea (la Cayo Coco) si plaja au fost mult mai frumoase, dar compar primavara (aprilie-Cuba) cu iarna cind de obicei sunt valuri (decembrie- Dominicana) plajele din Punta Cana intelg ca sunt cele mai frumoase din Dominicana; poate mai completeaza fetele ce merg mai des (Oana, Mihaela, Dana) http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc tuturor pt urari. nu imim vine sa cred ca fetele au facut 5 ani, parca ieri eram in labour pe vrmea asta si ma rugam la DD sa le mai tina in burtica macar o saptamina. uite ca au crescut si sint sanatoase, I am very proud of them. petrecerea e simbata care vine, weekendul trecut am fost la alta petrecere, a unui prieten al lor care a facut 4 ani. Maya e in love with him. ii zice "the Lucas that I love" ca mai au un Lucas prieten. cami, nu am apucat sa fac prajitura, sper sa call in sick vineri si sa ma ocup si de torturi si de praji. oare o pot face in 2 reprize? adica blaturile azi si restul vineri? Denisa, La multi ani! domnisoarei. Cristina, si tie La multi ani! miki, bafta la operatie, o sa fie bine, astia mici se recupereaza muuult mai repede ca noi. oana, daca mai gasesti "deals" cu pantofi de domnisoare, ne intereseaza si pe noi. ale mele sint addicted la pantofi, ca isabela roxanei. mergem la mall si se probeaza cu tot ce sclipeste, aleg si pt mine ce le place lor. mQQm, am sa studiez si eu blogul tau ca ne bate si pe noi gindul sa mergem in zona in primavara. am citit ceva atunci cind te-ai intors si apoi am uitat de el si m-am luat cu altele. fug la munca si revin. o saptamina buna la toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...