Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "hand-made"


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, eu sunt o admiratoare din umbra, v-am rasfoit blogurile si albumele si mi-ati trezit cheful de a incerca ceva. Am inceput cu felicitari quilling si am avut un neasteptat succes la cei carora le-am oferit. Am fotografiat cateva:

 

http://community.webshots.com/album/577031650ImFuoF

 

Fetitele mele au facut si ele martisoare quilling si au fost foarte incantate.

Acum vreau sa incerc sa ornez o oglinda in tehnica vitraliului (dupa ce le-am admirat pe ale ionitzei), mi-am luat pasta contur si vopsele, numa curaj trebuie sa mai procur.

 

 

[pup]

 

Vali, [copil] Alexandra (30.03.2003) si [copil] Ioana (28.09.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vali, Bine ai venit !!!!

 

Sunt absolut superbe felicitarile tale. imi place tare mult si hartia pe care ai folosit-o. [olala]

 

Am intrat si eu in graba, sa vad ce ati mai facut. Eu sunt in aceeasi constanta criza de timp. Ramasesem datoare sa va arat interviul portret pentru Adevarul de seara. Intre timp am mai aparut inca o data chiar pe prima pagina, de martisor, un mic interviu la stiri pe un post local Mix, Tv, si o frumoasa emisiune Chic Ambient, de 25 de minute, tot la un post local, Rtt, care mi-a prezentat bijuteriile si munca mea. Deja incepusem sa ma obisnuiesc :D

 

Din punct de vedere financiar, a fost cam dezastru :( Degeaba publicitate si aparitii la tv si ziare ... caci ... daca nu e targul bine organizat, tot nu este vanzare. Saptamana aceasta isi schimba locatia .. si .. voi mai incerca...

 

Mai nou m-am indragostit de pietre. De rau ! Am facut cateva bijuterii ... si ... au iesit superbe !!! Nici nu vreau sa le pun la vanzare. Sunt ALE MELE [olala][:D]

 

made in Brasov

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vaaai... vroiam sa va arat ce felicitari am incercat si eu dar se pare ca mai am de muncit pana va ajung [:I].

 

 

Vali, cardurile tale sunt super! [flo]

 

Luna Noua, ti-am admirat inelele- pietrele tale de rau sunt perfecte ca suport pentru bujuterii! [flo]

 

Mai e nevoie sa spun ca Scrapbook Emporio e deja in favorites -ul meu? [pup]id="Century Gothic">

 

"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve

"A man who removes mountains begins by carrying away small stones" William Faulkner id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vali bine ai venit in club. Sunt foarte frumoase felicitarile facute de tine.

Deea imi plac mult pozele cu pietrele. Sa stii ca si mie imi place sa colectionez pietre :D.

Laura asteptam sa ne arati incercarile tale. Sunt sigura ca au iesit minunatii din mainile tale.

 

www.floar3d3colt.blogspot.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele!

 

Ce faceti? Toate bune la voi, sper.

Vali, bine ai venit[flo]! Felicitarile tale sunt superbe. Se vede ca ai experienta, imaginatie, rabdare si indemanare[olala]. Greu de egalat o astfel de combinatie[flo]! Mult succes in continuare si sa ne tii la curent cu ce e nou, pls[flo].

LunaNoua, frumoase bijuterii creezi, originale. Felicitari!

Laura, pls, arata-ne si noua felicitarile tale[flo][olala]! Multumesc mult de tot pentru compliment[pup][pup][pup], am inceput ziua mai bucuroasa din cauza ta[flo][pup]! Sa inteleg ca practici scrapbooking, da?

 

Numai bine, fetele! Pupici si sa avem o zi excelenta![pup][pup]

 

Blog de inspiratie maxima pentru scrapperi si curiosi - http://scrapbookemporio.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Fetelor intru mai rarut pe aici, dar sunt oricum pe-aproape. sa o iau pe rind [:D]

Vali sunt foarte foarte frumoase felicitarile tale! Iar cu oglinda...ia una mai mica intai si o faci, ca sa prinzi curaj.

Eu am inceput sa lucrez (de proba) pe un ciob de sticla de 20x20...

Luna, chiar imi pare rau, probabil o fi perioada, criza, saracia de la noi generalizata.....din pacate... Oricum ceea ce faci e minunat!

Sper sa ne auzim de bine, cu multe multe frumuseti create!

 

 

http://decoratiuni-pentru-copii.blogspot.com/

http://gospodina-bubulina.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru primire si laude.

 

Nu am mi facut felicitari de vreo 25 de ani. Am facut clasele gimnaziale la un liceu de arta, sectia arte plastice, apoi am renuntat din proprie vointa, considerandu-ma prea putin talentata fata de unii dintre colegii mei. Nu am mai pictat deloc de atunci, dar am ramas o iubitoare de arta si frumos.

 

Tehnica quilling am descoperit-o rasfoind acest topic si apoi am invatat notiunile de baza tot de pe net. Multa rabdare nu am eu, dar cel mai mult nu imi ia executia in sine ci elaborarea modelului, mai ales ca nu pot face doua identice.

 

Azi am terminat de facut modelul pentru vitraliu pe oglinda. Mi-a luat tare mult pentru ca eu nu pot sa copii modelul altcuiva. Am gasit suficiente pattern-uri gratis pe net, dar nu pot si pace, parca-s la furat. Ma uit, ma inspir, dar trebuie sa desenez eu, cu mana mea, chiar daca iese mai stramb. Am aplicat pasta contur (greeu, mana nu merge pe sticla ca pe hartie, trebuie sa mai apas si pe tub si ies niste linii tremurate) si maine pictez. Oricum va iesi, am sa va arat.

 

Spor la lucru

 

 

Vali, [copil] Alexandra (30.03.2003) si [copil] Ioana (28.09.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, am nevoie de ajutor cu un sfat. Am de facut un album foto de nunta pentru o prietena. As vrea sa il fac eu, handmade, sa fie un dar de prietenie din partea mea. Am cateva idei de cum as vrea sa il fac, dar mi-ar folosi un tutorial daca ai avea. Ma intereseaza numai tehnica de legare a foilor si constructia copertii. Ceva-ceva idei am .. dar.. nu mi-ar strica un sfat de la cineva experimentat.

 

[flo][pup]Deea

 

made in Brasov

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...