Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "hand-made"


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, Deea!

 

Frumoasa idee! O sa caut un tutorial pentru un astfel de album. Insa am nevoie sa stiu ce resurse ai tu la dispozitie, ca sa stiu cum jonglam cu ele. In primul rand, ce fel de album intentionezi sa folosesti? Daca vrei, putem vorbim pe YM, green1977@yahoo.com e adresa mea. Asa merge totul mult mai rpd. Te astept!

 

[pup][pup][pup]Anja

 

Blog de inspiratie maxima pentru scrapperi si curiosi - http://scrapbookemporio.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, te-am adaugat in lista mea cu made_in_brasov. Dispun de carton si sarma :) Nu am nevoie de idei de decorare, ci numai de tehnica de constructie a copertii, din punct de vedere al structurii.. in caz ca exista asa ceva :) Nu vreau sa folosesc coperti de serie. As vrea sa fie 100% handmade.

(edit) Acum am vazut ca m-ai intrebat ce fel de album vreau sa folosesc. Subliniez ca tocmai acest album vreau sa il construiesc eu, de la zero. Nu numai decorul. Eu am cautat pe internet, si nu am gasit decat idei de decorare a unor albume gata facute, de serie, dar eu as vrea sa fie 100% handmade (in afara de poze, [:)])

 

 

Mara, eu sper sa iasa ceva frumos. Tot eu am facut si pozele, si am mari emotii de cum va iesi. Nu am mai facut pana acum asa ceva. Ar fi primul proiect de acest gen.

 

Pupici.

Deea

 

made in Brasov

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat oglinda. A iesit o strutocamila, ceva intre vitraliu si pictura pe sticla. Fiind o oglinda foarte inalta, am pictat un motiv sus si unul jos, care se potrivesc ca nuca in perete. Dar am capatat experienta si mi-a facut placere. Si mi-am amintit de anii copilariei. Acum trebuie sa pregatesc o scuza buna pentru fete, care trebuie sa se trezeasca si vor fi suparate ca am lucrat fara "asistenta" lor.

Rezultatul:

http://entertainment.webshots.com/album/577062528DZUtMO

 

 

Vali, [copil] Alexandra (30.03.2003) si [copil] Ioana (28.09.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vali..e grozava oglinda! Felicitarile mele sincere, am ramas foarte incantata! Si zilelel trecute ti-am admirat si felicitarile quilling, ingenioasa ideea de a pun dedesubt materialul acela.

Felicitari inca o data.

Fetelor, am de gand sa-mi fac si eu un blog...e greu? Bine, nu chiar acum, ca iar m-a prins microbul sa mesteresc ceva pt Paste...si azi am facut o felicitare cu frezie, cu florile portocalii, acum vreau sa fac si cu mov...stit voi, flacara violet...[:D]

Pupici si spor la treaba,

 

Gabriela si baietii[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, dimineata nici nu stiu cum sa incep ca-i trecut de 1 noaptea (eu dupa o cafea pe la ora 6 stau bu hu hu prin casa)

 

Vali, e foarte frumoasa oglinda!! Eu nu am terminat-o pe a mea, sper ca maine sa o termin, mai am cam o treime.

 

Mi-am facut in schimb o coronita de pus la usa de primavara, pe care dupa ce am agatat-o pe perete am transformat-o in inimioara. o sa pun maine fotografii pe blog. Mie personal imi place tare desi e departe de a fi perfecta. sau macar cit de cit...e foarte vesela.

 

Gabriela, daca te pot ajuta cu blogul, vorbim pe mess. Oricum de destul de simplu, ca idee generala, sa cauti si sa adaugi diverse chestii pe blog le mai afli de la ceilalti (chiar si o infatisare mai frumusica decit ceale strandard. am vazut ca te-ai inscris la Targ! sa fie cu noroc la multi cumparatori!

Numai bine tuturor!

 

http://decoratiuni-pentru-copii.blogspot.com/

http://gospodina-bubulina.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vali, este absolut superba oglinda !!!!! Mie nu mi se par nepotrivite motivele. Eu i-as mai pune niste cerculete, puctulete ceva motive foarte marunte la o laterala .. cumva sa uneasca cerul cu pamantul [:D] Poate din cauza asta ti se par nepotrivite, ca sunt departate. Imi place deosebit de mult !!!!! [olala][olala][olala]

 

 

PS: Eu iti admiram de zor si "peretele" si deja ma gandeam ca as vrea si eu sa imi pictez asa ceva pe zid ... si .. apoi mi-am dat seama ca ma uit la covor [:D][alcool]

 

made in Brasov

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ionita, la ora 1 e buhuhu ? [:D] Eu atunci imi incep activitatea. Eu imi pregatesc acum sosul pentru un targ. Il trimit la Bucuresti, si trebuie sa aiba panourile aranjate la fix, preturile puse ... etichete ... uffffffff.... cea mai grea treaba [:)]

 

Gabi, e foarte usor sa faci un blog. Iti trebuie un cont pe gmail, apoi intrii pe blogspot si .. urmezi pasii pentru crearea unui blog. Apoi urmeaza cizelarea lui .. care ia mai mult timp, dar ... se invata si asta pe rand [;)]

 

made in Brasov

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...