Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "hand-made"


Recommended Posts

Buna dimineata...azi a fost ultima zi de scoala...incepe vacanta dintre semestre...uraaaaaa... Acum mai vin desigur cu o intrebare...cum prezint felicitarile quilling...le-as pune o folie protectoare deasupra, transparenta...nu stiu...ca daca tot va fi scoasa si pusa la loc in plic, nu e posibil sa se "botzeasca" firisoarele mici de la fundite sau daca doamne fereste se strica sau se desplipeste o floricica? Multumesc, Gabriela si baietii in vacanta [pup] Edit: ce site-uri de zale, cutiute de martisoare si altele aveti...cu un pret bun? Multumesc...tot eu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Gabriela, dar unde vrei sa prezinti felicitarile ? Le scoti afara ? Eu m-am gandit sa le pun in plicuri, simple, de hartie. Cutiute as vrea si eu sa cumpar. Mi-a promis cineva un furnizor bun, engros, dar inca nu nu am luat legatura cu el. Luna aceasta as vrea sa iau si pentru mine, si atunci te anunt, si daca vrei iti dau si tie. [url="http://made-in-brasov.blogspot.com"]made in Brasov[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luna, am de gand sa particip la un targ...si nu stiu daca sa le tin in plic si tot sa le scot...sau..daca le prind pe o tabla cu pluta...le intep si iar nu-i ok...sa le pun intr-o folie si sa prind folia de panou...va rog sa nu radeti de mine...dar chiar am o dilema cu asta. Eu azi am gasit un site de unde mi-am comandat tot felul de cutiute si zale si un suport pt inel...si pungute pt martisoare. Azi am mai mesterit la un fel de martisoare simple... am de gand sa le pun in acele cutii de carton pt martisoare...ghiocei mai mici...adica un fel de minifelicitari... Pupici si multumesc pentru tot ajutorul, Gabriela si baietii PS. Dianabv un pupic special de la mine si multumesc pt tot [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabriela, un panou de metal, si le prinzi cu magneti. si la targ, am vazut si felicitari puse pe masa, pur si simplu, cind le cumpara le pui in plic [flo] (zic si eu...) de la allex mi-am luat si eu ceva margelute :) luna, ce fel de cutiute? as vrea si eu sa pun tabloutele! daca se poate, of course! Multam!! http://decoratiuni-pentru-copii.blogspot.com/ http://gospodina-bubulina.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sara buna de cutiute, eu parca am vazut si pe breslo, din acelea mici de martisoare. ionitza, daca reusesc sa mai gasesc o sa iti trimit un link de la o firma care vindea cutii din acelea cu autoformatare, gen cutii de pizza, si aveau preturi bune, trebuia sa iei minim 100 dar la 100 buc erau pe la 100 lei, deci merita. daca nu dau nici un semn sa ma mai intrebi. eu cautasem pentru tablourile de ipsos care erau foarte fragile, dar am renuntat pana la urma. si la cutii si la tablouri. gabriela, depinde unde e targul. daca e afara sau daca e undeva inauntru dar e curent si sunt sanse sa cada, mai bine ambalate. eu zic ca se vad mai bine neambalate. in primavara trecuta am facut pentru o strangere de fonduri pentru o fundatie cam 100 de felicitari, si erau puse pe o masa mare, cu plicurile dedesupt (pe un hol la sala sporturilor). ei, in mod clar fiecare copil venea si punea mana pe flori ridicand felicitarea de floricica. deci tre sa te asiguri ca sunt f bine lipite. si pe cat posibil sa nu puna chiar toata lumea mana pe ele... la mag de hobby am vazut si pungi din astea care se lipesc marimi mai mari, undeva pe la 10 bani bucata. eu am inceput azi lucrul la o rama foto din sticla, decorata cu quilling, si in timp ce eu nu am terminat/o pe a mea patricia mea a facut pe una din lemn inimioare. In ea am pus o poza de/a bunicului ei care a plecat de curand dintre noi. asa de tare ne/am emotionat amandoua... spor la treaba tuturor! diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabriela, eu nu le-as ambala in plastic. Mai bine desfacute, si apoi le pui in plic. Plasticul arata .... "naspa". Daca targul e afara, o sa ai de furca cu ele, pentru ca se vor strica de la vant si umezeala. Nu stiu cum din tona de magazine de pe net ... tocmai de la allex ai comandat, aflat in topul tzeparilor :) Sa iti numeri produsele pe care le primesti, pentru ca eu pe oricine am auzit ca a cumparat de la ei, a primit cantitate mai putina. Si eu am comandat de 2 ori de la ei, cand eram la inceput. Prima oara au fost niste porcarii de produse, si a doua oara am primit la un produs, jumatate din cat am platit :) Ionitza, cat de mari sunt tablourile tale ? Eu de cutiute de bijuterii vorbeam .. dar poate gasesc si mai mari. Diana, cutiile acelea ca de pizza nu prea au aspect comercial. Sunt bune pentru protectie .... dar ... nu sunt prea frumoase :) Eu caut unele care sa arate si bine, sa fie finute...o sa va anunt cand gasesc. [url="http://made-in-brasov.blogspot.com"]made in Brasov[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LunaNoua...m-ai bagat in ceata....azi sau luni ar trebui sa soseasca coletul...o sa va anunt ce si cum am gasit. Ideea e ca am dat cautare dupa cutii de martisoare cu autoformare si cam asta am gasit....daca o sa fie tzeapa....mi-o asum...data viitoare voi fi mai atenta...sau voi intreba...Trimiteti-mi si mie lin k-uri cu alte magazine, eventual pe pm...ca sa nu fie considerat reclama [flo] Va doresc un wk-end placut...azi sper sa ajung cu copiii la Carrefour, caci vine "profesorul trasnit" de la Fun Science. Pupici, Gabriela si baietii[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, am luat si eu de la ei, dar nu sa fac margelute, ci sa port eu sirag de semipretioase. si au fost ok. acuma, recunosc ca nu le-am numarat sau cantarit sau ceva de genul.... In genere, as fi vrut cutiute pentru a trimite tabloutele prin posta, si sa fie din carton alb, la care sa adaug eu ceva inflorituri, sa fie mai frumos. Tabloutele au 12x 12 cm si 3 cm grosime.Dar sapunul de casa cum il expediezi prin posta? nu tot in cutiute? sau am eu impresia ca la Posta le izbesc in toate directiile.... Diana...si pe mine m-au tentat tabloutele cu ghips in relief (si chiar am vreo doua prin casa, dar la fel am lasat-o balta cind a venit vorba de ambalat...m-am limitat la pictat direct pe lemn. Iar daca gasesti link-ul multumesc!!![flo] intotdeauna cind zic "pictat" mi se pare prea mult spus....eu ma joc mai mult [:D] http://decoratiuni-pentru-copii.blogspot.com/ http://gospodina-bubulina.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am primit coletul si sunt toate ok...va dati seama ca m-am apucat sa numar cutiutele si niste zale....nu pe toate... In seara asta sper sa mai mesteresc niste buburuze sau potcoave...desi n-am deloc inspiratie la capitolul acesta. Pupici si wk-end placut, Gabriela si baietii PS Ioana, ne vedem manine, caci voi pleca luni sau marti...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...