Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

HCG- valorile in extrauterina; exemple-va rog


Recommended Posts

Buna, am facut azi dimineata din nou HCG si acum incerc sa intru online sa vad rezultatul si nu merge site-ul. Oricum nu mai sunt asa stresata, incerc sa vad partea plina a paharului, faptul ca in sfarsit eu si sotul meu am reusit sa concepem un copil, dupa 7 ani de incercari esuate. Revin cum aflu valorile elenusht Sper sin in cazul meu sa fie la fel, indiferent cum a evolut sa fie macar in uter si nu in alta parte. Am citit pe un site ca bhcg numai corelat cu eco poate fi interpretat corect. Si ca 15% din femei nasc copii sanatosi chiar daca HCG nu se dubleaza, ci doar creste. [pup] pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am luat rezultatul HCG: 742,4 a crsescut fata de ultimul facut acum 4 zile. Am vorbit cu doc si m-a programat joi la eco. Deci joi ar trebui sa stiu clar care este situatia. In continuare sunt ok, nu am dureri sau sangerari care sa ma puna pe ganduri. Singurul lucru care il pot face este sa ma rog la Dumezeu sa fie bine. Va pup si am sa va tin la curent cu evolutia mea. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iti tin pumnii sa fie totul bine si sa te vedem mamica peste vreo 8 luni --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun ce am facut de la ultimul mesaj. Frica de o sarcina EU m-a facut sa caut un doctor specializat pe eco, si asa am gasit cabinetul dr. Costache Adrian. Am sunat i-am zis despre ce este vorba si m-a chemat la el la cabinet. Am facut o eco abdominala, urmata si de una trans. Concluzia a fost ca el crede ca e o sarcina normala, dar mica si nu este EU si nici nu-i oprita din evolutie. A zis ca din experienta si fler si mai ales din ce vede el spune ca este ok. Mi-a zis ca HCG paote sa nu creasca normal din cauza unor dereglari hormonale. Pana luni nu mai fac nimic, ca am facut 4 ecografii intr-o saptamana si cred ca am exagerat de frica. Mi-a zis ca pana luni nu e nici un pericol si doar daca am sangerari sau dureri sa merg la doctor. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[majoreta][majoreta][majoreta] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, revin cu noutati. Marti seara am avut un firicel de secretie un pic galben maro. M-am speriat ca am sangerari si mi-am sunat doctora, care mi-a zis ca pot sa am un avort menstual si daca apar sangerari sau dureri sa merg la urgenta. M-a chemat miercuri la un consult clinic. In urma consultului nu a constatat nici o sangerare si a observat totusi modificarea uterului ca pentru o sarcina uterina, dar valorile de hcg o pun pe ganduri. Azi am mers din nou la ea la Sanador si am facut eco. In sfarsit s-a confirmat ca e SIU si are 4 sapt si 6 ziel. Iar valolorile de hcg o fac pe doc sa nu fie inca sigura de viabilitatea ei si ii este frica sa nu se fi oprit din evolutie. Dupa cum stiu eu chiar atat are sarcina, eu cred ca nu este oprita din evolutie. Ma pune pe ganduri faptul ca astazi am tot avut secretie colorata un pic maronie si ma si inteapa ovarul stang. Sper sa imi treaca pana diseara si luni cand refac hcg sa constat ca totul e in regula. Asta sper sa fi fost ultima eco trans ca nu mai suport. Va pup si va multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare rocado, te urmaresc din umbra si acum am intrat sa-ti urez cele bune si rabdare, mai asteapta , nu se stie niciodata... important este ca sarcina este in uter si mai ai un hop pana la inimioara si dupa te poti linisti...eu zic sa le asculti si pe fetele cu experienta in domeniu si sa ceri pareri si de la alti doctori , daca totusi ti se propune o intrerupere de sarcina....Oricum m-as bucura enorm sa fie bine bebele tau si sanatos pana la capat , iti citesc postarile cu sufletul la gura...ai grija de "voi"[:D] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...