Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (67)


Recommended Posts

Servus fetelor!

Va multumesc ,din suflet ,pentru mesajele si incurajarile voastre.

De luni suntem acasa,azi Victor are 2 saptamani ,de fapt a avut la 11:30 .

Este bine,mancam,incercam sa dormim...noaptea ne trezim,obisnuit.

Eu sunt fizic bine,mi-am revenit f repede dupa cezariana ,a fost un pic mai greu ca luni am nascut si luni m-am si ridicat din pat(nu aveam voie asa repede) ca sa-l vad pe cel mic .

O sa ne revenim incet incet dar nu vreau sa-l uit si nici sa trec mai departe ca si cum nu ar fi fost.Vreau sa-l am cu mine mereu.L-am botezat si preotul a ajuns la timp ,chiar cand s-a terminat slujba a murit la 21:30.a trai 10 ore.La slujba de botez a fost tati si Victor .Inainte am stat eu cu el si l-au adus si pe Victor sa stea cu noi.Ne-au lasat sa ne luam la revedere,am avut noroc cu medicul de garda de la terapie intensiva nou nascuti,un inger,nu credeam ca mai exista asa medici .

Va pup pe toate si va doresc sa aveti doar intamplari frumoase si numai bine.

[pup][pup][pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

misspii draga mea, ai facut tot posibilul, vorbeam cu sotul meu despre tine ca am fost cu gandul mereu la tine si la copilasi...si mi-a zis ca ai un inger acolo sus , e un sfant matei care se roaga pt voi...ma bucur ca l-ai botezat si ca a fost asa de puternic sa va cunoasca , puterea asta se mosteneste...te imbratisez cu drag si ne gandim in continuare la voi ....[pup][pup][pup]

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui misspii
Servus fetelor! Va multumesc ,din suflet ,pentru mesajele si incurajarile voastre. De luni suntem acasa,azi Victor are 2 saptamani ,de fapt a avut la 11:30 . Este bine,mancam,incercam sa dormim...noaptea ne trezim,obisnuit. Eu sunt fizic bine,mi-am revenit f repede dupa cezariana ,a fost un pic mai greu ca luni am nascut si luni m-am si ridicat din pat(nu aveam voie asa repede) ca sa-l vad pe cel mic . O sa ne revenim incet incet dar nu vreau sa-l uit si nici sa trec mai departe ca si cum nu ar fi fost.Vreau sa-l am cu mine mereu.L-am botezat si preotul a ajuns la timp ,chiar cand s-a terminat slujba a murit la 21:30.a trai 10 ore.La slujba de botez a fost tati si Victor .Inainte am stat eu cu el si l-au adus si pe Victor sa stea cu noi.Ne-au lasat sa ne luam la revedere,am avut noroc cu medicul de garda de la terapie intensiva nou nascuti,un inger,nu credeam ca mai exista asa medici . Va pup pe toate si va doresc sa aveti doar intamplari frumoase si numai bine. [pup][pup][pup]
Missipi...[q][q][q][q][q][q][q][q] Mamica dulce si curajoasa... Nu o sa-l uiti niciodata pe bebe mic,pt ca el a trait in burtica ta..tu ai participat la botezul lui...a fost si va fi mereu parte din tine...Ma bucur ca ati apucat sa-l botezati..Dumnezeu a luat la El un inger..[q][q][q][q] Iti inteleg durerea..nici nu ai idee cat ti-o inteleg... Ma bucur ca macar Victor este ok si in toata aceasta lupta ai izbandit chiar daca ai si pierdut...Dumnezeu iti va alina durerea..o sa vezi!!Imi pare rau ca a trebuit ca tu sa treci prin aceste incercari...[pup][pup] Mamica [mamica] de comoara [comoara] [baietel]David Andrei 15.04.2011 Doamne iti multumim pt acesta minune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup dulce fetelor! Misspii[flo][pup] esti un exemplu de forta si curaj! Tare grea a fost incercarea la care ai fost supusa si nu stiu cate femei ar fi facut fata unei astfel de experiente. E normal sa-l pastrezi mereu in suflet pe Matei. El mereu va face parte din tine, din viata ta, din gandurile tale. Nici nu se pune problema altfel. Felicitari pt bebe Victor. Sa-i dea Dumnezeu multa sanatate si fericire in viata! Sa va aduca numai bucurii! Fetelor, eu nu am noutati! Am amanat din nou stimularea cu Menopur din considerente financiare. Asta este. Oricum, m-am hotarat sa fac si o histeroscopie, prin care sa incerc sa-mi desfund trompa dreapta, care e infundata proximal(la intrare in uter). Si apoi sa fac stimularea. Voi ce ziceti? Nu-i mai logic asa? M-ar ajuta tare mult dc cele care ati facut interventia asta mi-ati da cateva sfaturi. Va imbratisez cu drag! Somnic usor![pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] [buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

misspii, ma bucur ca ai ajuns acasa cu bebe sanatos,cu nume de luptator!! imi pare rau de bebe matei,ca s-a dus la ingeri,el si-a facut datoria, a trait pt fratele lui,nu a cedat mai repede ca sa nu-l puna in pericol pe celalalt....... sper sa te linistesti si sa te bucuri de miracolul maternitatii alaturi de de cel victorios!!!!! noi,cu voia domnului si a celor de la polisano,ne numim Bogdan Fabian (20 iunie 2011 ora 10.20)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, elly ce ne apuca pe amndou cand analizele , cand ruptura de capitolul bebe, eu inca ma lupt cu mine...mai trag de mine si ce sa zic ma dezamageste tot...acum lunile astea mi-am facut niste calcule si am podsibilitate sa ma mai caut pe la doctori...vreau sa fac vreo 4 luni de monitorizare si poate stimulari...ca la valoarea pe acre o am la progesteron nu cred ca am ovulatie...asta in concordanta cu criteriile unui site din state....deci iarasi sunt intr-un fel de butoi... va puup pe toate [pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iubito, de renuntat nu voi renunta niciodata: sa sper, sa lupt, poate chiar sa visez! In fiecare suras de copil imi regasesc forta de a continua, in nevinovatia fiecarei priviri imi regasesc speranta, puterea de a merge mai departe, pas cu pas. Nu pot si nu vreau sa concep ca Dumnezeu ma va lipsi de bucuria asta imensa, menita sa ne faca pe fiecare, mai buni, mai curati, mai aproape de El. Fac tot ce pot, desi, asa cum ai spus, am si momente de cumpana, cand simt ca clachez, dar sunt doar momente, care trec. Acum simt ca trebuie sa fac si interventia asta ca sa stiu ca si inauntru e totul ok. Si poate, cu ajutorul lui Dumnezeu, reusesc sa desfund si trompa dreapta. Ar fi un megasucces! Sper, ce pot altceva sa fac?!
Citat:
citat din mesajul lui xdidi
salutare fetelor, elly ce ne apuca pe amndou cand analizele , cand ruptura de capitolul bebe, eu inca ma lupt cu mine...mai trag de mine si ce sa zic ma dezamageste tot...acum lunile astea mi-am facut niste calcule si am podsibilitate sa ma mai caut pe la doctori...vreau sa fac vreo 4 luni de monitorizare si poate stimulari...ca la valoarea pe acre o am la progesteron nu cred ca am ovulatie...asta in concordanta cu criteriile unui site din state....deci iarasi sunt intr-un fel de butoi... va puup pe toate [pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
[buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui xdidi
salutare fetelor, elly ce ne apuca pe amndou cand analizele , cand ruptura de capitolul bebe, eu inca ma lupt cu mine...mai trag de mine si ce sa zic ma dezamageste tot...acum lunile astea mi-am facut niste calcule si am podsibilitate sa ma mai caut pe la doctori...vreau sa fac vreo 4 luni de monitorizare si poate stimulari...ca la valoarea pe acre o am la progesteron nu cred ca am ovulatie...asta in concordanta cu criteriile unui site din state....deci iarasi sunt intr-un fel de butoi... va puup pe toate [pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Nu stiu ce sa te sfatuiesc. Daca retin bine tu ai probleme cu rezerva ovariana, dar si cu trompele. In cazul asta, nu stiu daca stimularea ar fi chiar o idee buna. Daca trompele sunt cu probleme, poate sa existe si ovulatie, dar fara obtinerea sarcinii. Si atunci exista riscul sa soliciti prea mult rezerva ovariana. Uff, nu stiu ce sa-ti zic. Poate sa incerci cu o stimulare super usoara, gen Ova-mit, o jum de capsula. Sa vezi ce raspuns ai din partea ovarelor. Si dupa fiecare luna de stimulare, sa faci analizele din ziua 3-a, FSH, LH, Estradiol. Ca sa vezi daca apar modificari majore. Asa reusesti cat de cat sa controlezi situatia. Te pup cu drag![flo] [buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...