Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (67)


Recommended Posts

Xdidi..multa bafta.Sa dea Domnul sa fie ok cu analizele si sa se implineasca visul..Pup!! Maine merg si eu la medic sa fac controlul dupa cezariana si fac si un eco..Mie groaza sa ma gandesc ca inca am chistul de 14 mm endometriozic pe care il aveam inainte de sarcina..[bang][bang] Ce sa mai..am emotii... Va pup..si intru cu vesti!! Mamica [mamica] de comoara [comoara] [baietel]David Andrei 15.04.2011 Doamne iti multumim pt acesta minune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Didi - bafta multa si pupici.

Lalely - sa stii ca zilele trecute ma gandeam cu groaza ca se apropie controlul de 6-8 saptamani .eu aveam chist de 1,4 cm.inainte de sarcina si sper sa nu mai fie tot acolo.Medicul zicea ca sunt sanse sa dispara in sarcina .Bafta multa si asteptam vesti!David ce face ?este totul OK?

Dimineata am fost afara cat a mai fost suportabil ,suntem OK ,am crescut avem 3,600g .mancam combinat si san si lapte praf Alpen,san am dar nu se satura si dau si supliment.

Va pup pe toate !

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va poop dragele mele! n-am murit inca traiesc doar ca am avut o perioada super agitata...insa v-am urmarit constant [:)] am reusit in sfarsit sa inauguram terasa la care am muncit atat de mult in ultimele luni si este un real succes dupa doar 2 saptamani [pk] apropos, va astept cu drag cand aveti chef/drum in Bucuresti la Antipa Cafe [:)] am putea chiar sa organizam niste intalniri ale endomumoaselor [:)]

eu sunt ok, n-am mai fost la control acum pt k nu am vrut. o sa merg in sept cd se intoarce dr din conce. daca se mareste chistul pana atunci si dk incep sa am dureri probabil k o sa accept o noua operatie, daca nu...o sa mai astept. deocamdata sunt la cura de detox cu colonhelp de o luna si am reusit chiar sa slabesc vreo 4 kg [pk]

vreau sa mai incep o tura de naturiste si vroiam sa va intreb cum se iau tincturile de mladite de zmeur si coacaz negru? eu am luat 3 luni (pana in mai) Vitex, Macca si tinctura de BU si apoi am facut pauza. insa acum ma gandeam sa mai bag o tura de naturiste si vreau sa incerc si tincturile. voi cum le-ati luat?

 

misspii - draga mea, am vazut poza [bibe] este foarte dulce si dragalash [pup] sa-ti traiasca si sa dea Dumnezeu sa fie sanatos si sa va umple viata de bucurie [pup]

lelu, didi - bafta si sa ne dati vesti bune!

 

va poop pe toate![pup]

 

Roxy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor,

sunt ok mai am maine o pastiluta de ova-mit si gata , sper sa am ceva productie...pe 21 merg la eco, in afara de cateva bufeuri si o stare usoara de nervozitate nu pot zice ca s-au mai modificat treburile...eu am incetat cura de slabit ,ca a venit mama cu bunatati pe la mine, dar o reiau dupa ce pleaca, oricum am scapat de prima saptamana din cura si acum cred ca va merge bine.

roxy draga mea , chiar ar fi super sa facem o "ieseala" [:D], ma bucur ca esti bine si ca ai impliniri , si ca ai slabit cu colon help si eu eram tenatat sa-l iau , dar acum chiar ca-l cumpar... am vazut ca are si o carticica cadou. cat despre anturiste...luna trecuta incepusem iarasi sa iau vitexul care mi-a ramas din martie, si iarasi am avut greturi si probleme digestive, am vb cu doc de familie si m-a sfatuit sa fac o pauza sa las fierea sa-si revina si sa fac tratamentele pe rand, daca iau hormonei sa-i lasa sa-si faca efectul si apoi sa incep cu naturistele. iar la naturiste m-a sfatuit sa iau plantute din tara noastra , ca ar fi cele mai usor tolerabile pt organism pt ca noi traim aici ...dr meu a facut un curs de fitoterapie si a invatat multre chestii de acolo...asa ca am ramas cu uleiul de catina cu q10, care da o super energie, nu ma asteptam ma simt odihnita de cand il iau, ajuta la o gramada de chestii...

misspii ce baietel frumos[pup][pup][pup]

va puup pe toate[pup][pup][pup]

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

didishor chiar mi-ar placea sa ne vedem intr-o zi la o cafea sa ne cunoastem si live [:)] poate strangem mai multe endomumoase de prin bucuresti :) nu are rost sa dai banii pe colon help-ul original ;) poti sa ti-l prepari singurik cu produse luate de la plafar. eu mi-am luat pt prima tura originalul k era la promo, insa acum cand o sa incep tura 2 o sa-mi iau ingredientele de la plafar si mi-l prepar eu aks respectand proportiile mentionate. iti dau si tie reteta dk vrei [:)] oricum iesi muuulllttt mai ieftin dk ti-l faci aks (faci echivalentul a 3 cutii la acelasi pret). eu as vrea sa ma apuc de tincturi k din alea nu am luat pana acum...voi cum ati luat zmeurul si coacazul? se iau in anumite zile ale CM sau poti incepe oricand? poop fetele si sa aveti o saptamana extraordinara! [pup] Roxy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, roxy, tare faza cu colonhelpu' da vreau reteta, cat despre tincturi eu le-am luat toata luna de 2X pe Zi, ca mai mult n-aveam timp...si in loc de vitex am luat kamaiani, iar vitexu n-am putut sa-l iau.... azi e ultima zi de stimulare , sper sa fie ok si joi ma duc sa vad productia, azi imi iau si analizele de z3. va puup[pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Misspii, ai o dulceata de baietel! [pup] Didisor, sa fie cu ochisori![pup] Roxypuy, iei fix cum spune pe porspect fara intrerupere, macar 3 luni. Sa va mearga afacerea![pup] [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Cred ca am un an si ceva de cand nu am mai scris aici. [:I] Ar fi trebuit sa scriu si eu despre reusita noastra, dar vin acum si va rog sa ma iertati si sa ma intelegeti: problema a fost endometrioza, operata de dr. Tutunaru, chisturi pe ambele ovare, din stangul s-a taiat cam mult. Tot la operatie o trompa era partial infundata. N-am facut diphereline (am sperat ca raman insarcinata si nu voiam sa pierd 6 luni de incercari). Nu s-a intamplat, dar in aceste 6 luni n-am renuntat la naturiste, regim si sport. Dupa cele 6 luni am demarat proiectul FIV la Sibiu. Dumnezeu, Fecioara Maria, Sf Nectarie, ne-au ajutat si am reusit. Mai avem 3 embrioni congelati, vom vedea anul viitor daca Doamne Doamne ne mai daruieste o minune. In timpul cezarianei, dr. mi-a spus ca am din nou un focar de endo pe ovarul drept... asta dupa 9 luni de pauza, va dati seama! Urata boala [bang]. Mi-a venit si ciclul de 2 ori dupa ce am nascut. Fara dureri dar abundent. Nici la contact sexual nu am dureri, dar vreau sa reincep regimul si naturistele. Mi-e cam greu, dar imi aduc aminte: inceputul e greu. Am citit despre Boo. Felicitari [flo]! Ultima data am citit despre tine cand ne dadeai o veste nu tocmai buna dupa FIV 2 nereusit. Mi-ar placea sa ne povestesti cum au decurs lucrurile in continuare. Va scriu si despre Cristy [pk], ca ne-am intersectat la Gravidute prin FIV. A nascut, are 2 minuni. A avut ceva probleme in timpul operatiei, s-a apart vezica, dar acum e acasa cu puiutii si sunt bine. Va pup si va doresc din inima sa treceti cat mai curand prin aceste momente pe care le traim noi acum. [pup] Mami fericita: Luca 12.04.2011 Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, a dat Dumnezeu si am ajuns la victor babebs sa-mi iau rezultatele[:D] deci analizele mele de z 3: fsh: 10,61mlU/ml lh: 5,88m mlU/ml estradiol: 32pg/ml prolactina: 17,08 ng.ml, nu-mi apare nici una modificata , cu toate ca cei de VB mentioneaza ca fsh-ul in perioada foliculara trebuie sa fie intre 3.03 si 8.08...insa uitandu-ma la synevo si bios marimea maxima la fsh este de 12.5 mlU/ml...deci aceeasi unitate de masura ca si la analizele mele...o fi vreo greseala de tipar la ei...eu sper sa fie ok ...si astea sunt analizele mele pe natural , dupa recoltare am inceput cu ova-mit-ul. apropos maine merg la monitorizare sa-mi vad productia, dar am o durere de picior drept de mor, in zona inghinala...o fi de la ovar? voi ati patit asa ceva? va puuuup[pup][pup][pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vin si eu cu o maaaaaare surpriza: am un hcg de 247.8! (la 15 zile dupa ovulatie) de trei zile tot fac teste care ies slab pozitive, si azi dimineata am fost la synevo. inca nu-mi vine sa cred. n-am nici un simptom si asta ma ingrijoreaza. de fapt, eram convinsa ca vin rusii, asa ma simteam. si acum mai simt mici dureri prin burta, asa ca am inceput sa iau utrogestan. vineri dimineata repet testul. Doamne, ajuta-ne sa fie bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...