Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (67)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui irina_d15
vin si eu cu o maaaaaare surpriza: am un hcg de 247.8! (la 15 zile dupa ovulatie) de trei zile tot fac teste care ies slab pozitive, si azi dimineata am fost la synevo. inca nu-mi vine sa cred. n-am nici un simptom si asta ma ingrijoreaza. de fapt, eram convinsa ca vin rusii, asa ma simteam. si acum mai simt mici dureri prin burta, asa ca am inceput sa iau utrogestan. vineri dimineata repet testul. Doamne, ajuta-ne sa fie bine!
Irina eu zic ca este bebe!!De fapt sigur..eu am debutat cu un beta mai mic..asa ca ai grija de tine..si da este ok utrogestanul si eu am luat toata sarcina!! Doamne ajuta sa decurga totul foarte bine....Vedeti ca exista minuni??? Mamica [mamica] de comoara [comoara] [baietel]David Andrei 15.04.2011 Doamne iti multumim pt acesta minune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui irina_d15
vin si eu cu o maaaaaare surpriza: am un hcg de 247.8! (la 15 zile dupa ovulatie) de trei zile tot fac teste care ies slab pozitive, si azi dimineata am fost la synevo. inca nu-mi vine sa cred. n-am nici un simptom si asta ma ingrijoreaza. de fapt, eram convinsa ca vin rusii, asa ma simteam. si acum mai simt mici dureri prin burta, asa ca am inceput sa iau utrogestan. vineri dimineata repet testul. Doamne, ajuta-ne sa fie bine!
Nu o sa ai nici un simptom la inceput..asa simteam si eu ca o sa-mi vina..si de fapt a venit barza!!! Abia dupa 1 luna si jumatate incep si simptomele... Mamica [mamica] de comoara [comoara] [baietel]David Andrei 15.04.2011 Doamne iti multumim pt acesta minune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Missipi...[pup] Mi-am facut eco si chistul nu mai este acolo..nu ma bucur inca caci poate ca va apare atunci cand imi vine menstra...Meeicul mi-a zis ca sunt un caz interesant si ca sunt sanse mari sa nu mai apara..Nu va mai zic ca pe ovarul operat am un chist seros...si pe celalalt unde aveam chistul endo am chisturi foliculare...Nu mai auzisem ca daca nu ai menstra poti avea chisturi..dar cica din cauza alaptatului.. Medicul mi-a propus ca metoda de contraceptie si metoda de a tine oarecum sub control endo sa-mi pun un sterilet pe baza hormonala..asa ca nu am ce face il pun si gata!!!Macar sa nu mai apara ceva pe acolo... Surpriza mare este ca in timpul sarcinii am avut ureaplasma pozitiva si acum apare negativa..adica am facut la tratamente toata sarcina pt ea si acum nu mai este....Offfffffffffffffffff Asta este...mergem inainte... David este ok,nu facem nimic inca cu rinichiul...asteptam la 6 luni sa i se faca cistografia si probabil atunci ne spune ce si cum...Ma ingrozeste ideea de operatie,dar ce sa fac???Tb sa ma incurajez singura...Si acum are si rosu in gat..ca sa fie treaba treaba...Sper sa ii treaca cu siropele si sa nu ajung la antibiotic..[bang] Mamica [mamica] de comoara [comoara] [baietel]David Andrei 15.04.2011 Doamne iti multumim pt acesta minune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lalely - ma bucur ca nu mai ai chistul endo si poate nu mai apare nici cand o sa vina cm.Daca alaptezi este bine dar tu alaptezi exclusiv sau mai dai si lapte praf?Eu tot cu supliment dupa ce alaptez ca nu se satura si medicul de familie a zis sa-i dau supliment.Sper sa fie bine ...O sa ma duc si eu la inceputul lui august dar parca tot as mai amana un pic.Ieri am avut 1 luna ,nici nu-mi dau seama cum a trecut.l-am obisnuit in brate si acum abia daca mai sta fara sa fie tinut in brate. Lalely - la cat timp ai scapat de burta? nu ma mai incap hainele si am doar 4 kg in plus dar burta este ca si cum as avea 5 luni,binenteles la final de sarcina aveam 110cm in talie sau chiar putin mai mult ... Va pup pe toate si sa ne auzim cu bine! Mami : de VICTOR MIHAI SI MATEI.20.06.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui misspii
Lalely - ma bucur ca nu mai ai chistul endo si poate nu mai apare nici cand o sa vina cm.Daca alaptezi este bine dar tu alaptezi exclusiv sau mai dai si lapte praf?Eu tot cu supliment dupa ce alaptez ca nu se satura si medicul de familie a zis sa-i dau supliment.Sper sa fie bine ...O sa ma duc si eu la inceputul lui august dar parca tot as mai amana un pic.Ieri am avut 1 luna ,nici nu-mi dau seama cum a trecut.l-am obisnuit in brate si acum abia daca mai sta fara sa fie tinut in brate. Lalely - la cat timp ai scapat de burta? nu ma mai incap hainele si am doar 4 kg in plus dar burta este ca si cum as avea 5 luni,binenteles la final de sarcina aveam 110cm in talie sau chiar putin mai mult ... Va pup pe toate si sa ne auzim cu bine! Mami : de VICTOR MIHAI SI MATEI.20.06.2011
Scuze de off topic.. Missipi eu alaptez inca exclusiv...Momentan ajunge,vedem mai incolo..caci deja mananca mult mai mult... Si eu am fost la control la 3 luni[bang]..dar ce sa fac???Am fost cu bebe la investigatii si nu am avut deloc timp... Este greu ca l-ai invatat in brate..te va termina mai incolo,mai ales ca se ingreuneaza de la zi la zi..Al meu este cumintel.,sta pe pat si ne jucam....il iau si in brate,dar asa din cand in cand.. De burta eu am scapat cam la 1 luna de cand am venit acasa..am tot 4 kg in plus dar sunt pe solduri..Oribil!!!Ma incap insa toate hainele..Nici pe mine nu ma incapeau la inceput.Ai rabdare si vei vedea ca incet incet vei putea purta ce purtai inainte.. Mamica [mamica] de comoara [comoara] [baietel]David Andrei 15.04.2011 Doamne iti multumim pt acesta minune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelo, vin si eu cuvesti, recolta slabuta , un folicul de 19mm pe od si endometru de 7mm , dr foarte ok , mi-a dat o injectie de brevactid 5000 sa o fac in dimineata asta si mi-a urat succes... sunt in z11 si ma pun pe treaba sa vedem ce o iesi...daca nu de luna viitoare o iau de la capat. sunt multumita de clinica si de preturi, in rest sunt putin in butoi ca ma asteptam la mai multi foliculi...dar luna viitoare cred ca voi lua cate 2 pastilute de ova-mit sa marim sansele... va puuup pe toate[pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...