Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (67)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui irina_d15
ellyshor[pup] fetelor, sunt in pioneze rau de tot. din 20 iulie, cam de cand am aflat ca sunt insarcinata, sunt racita cobza. cand credeam ca m-a lasat un pic, am facut o frumusete de infectie in gat, cu temperatura de 38.5 pana la 38.9, de am fost nevoita sa iau paracetamol. colac peste pupaza, saptamana trecuta la eco a vazut sarcina in uter, dar a vazut si un ditai chist de 6,3 / 5,4 cm pe ovarul drept, ovarul cu care am ovulat. Numai ca n-are cum sa fie corp galben asa de mare. ce mai, sunt varza. nu puteam sa ma bucur si eu. am racit in cel mai groaznic moment, acum stau stresata pana la urmatoarea eco si chiar si atunci daca e ok, o sa stau stresata toata sarcina.
Irina asa cum ti-a zis si ellyshor chisturile se resorb asa ca stai calma!!!Eu aveam unul endo de 14 mm si nu mai apare acum...Bine sper sa nu mai apara deloc,dar vom vedea...Si eu am fost racita in primele 12 saptamani de sarcina si am luat Oscillo,Paracetamol simplu..multe ceaiuri cu lamaie...Multa sanatate si ai grija de tine!!!Bebe tb sa stea cuminte acolo... Mamica [mamica] de comoara [comoara] [baietel]David Andrei 15.04.2011 Doamne iti multumim pt acesta minune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare fetelor, elly ai aparut[:D]...in ceeea ce priveste histeroscopia , nu stiu ce sa zic vorbea cineva de histero facuta de dr dracea, ca ar fi host foarte ok...acum eu merg la clinica ei si sunt multumita de preturi si conditii, partea proasta este ca are inchis toata luna august... despre mine cred ca ai aflat deja ca sunt stimulata[:D], astept sa-mi vina acum sa ma apuc iarasi, iar luna asta cum clinica este inchisa trebuie sa caut sa fac eco in alta parte... durerile s-au oprit fix la o saptaman de la injectie si acum am dureri putine ca inainte de mesntra irina te puuup , ai grija si tinem legatura[pup] va puuup pe toate[pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, misspii cred ca tre sa stai cumintica acum si sa mai uiti de boala asta...bucurate de sufletelul ala mi8c si plangacios si cand va mai creste te mai interesezi de endo....eu una am last-o mai moale merg cam la 6 luni la eco, asta cand nu fac stimulare...pe cae oricum acum am inceput-o.... spropo de asta ieri aveam un test mare negativ, si trebuia sa-mi vina de duminica, m-oi fi dereglat iarasi...inca iau utrogestan ca poate poate...daca nu vine nici maine fac un beta sa ma linistesc de tot... va puuup[pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va poop fetelor! [pup] n-am mai scris de ceva vreme...k n-am mai avut ce :(dar sunt cu ochii pe voi [8D] m-am tot gandit si razgandit in ultimele sapt ce sa fac mai departe...si m-am decis sa nu ma mai reped la operatie si sa mai cer inca o parere...un alt medic...nu stiu care [bang]mi-a si intarziat vreo 2-3 zile luna trecuta, acum astept sa vedem cum va fi luna asta...din pacate de ieri am ceva dureri pe stanga si in fata si in spate, si parca imi coboara usor si pe picior [q] inca nu e cazul de calmante dar...mi-e teama ca se mareste chistul ala care avea 3 cm acum o luna la eco si k va trebui sa ma operez iar...incerc sa nu ma panichez si sa gandesc pozitiv dar nu prea mai am putere [q] dr meu e in concediu tt luna august si as vrea pana vine el sa incerc sa merg la medlife la cineva sa mai aud o parere dar nu stiu la cine...[bang] pup si aveti grija de voi [pup] Roxy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, roxy la medlife stiu fete care merg la albu si cica e ok si e bun pe chestii de infertilitate... fetelor eu luna asta am afcut alta schema de stimulare , data de lat emdic ca al meu ein concediu luna august si vreau sa va zic ca am avut ovulatia si am piedyut-o[q][q][q],a fost in z5-z6 dupa cum cred eu, adik luni am vomitat si am avut temperatura, care s-a mentinut pana azi, dar azi testu deja e negativ, ieri era pozitiv si mi-era tare rau si n-am actionat...nici nu ma mai duc la eco, am pierdut luna asta...astept spetembrie..voi ati patit in timpul stimularii sa ai ovulatie spontana? va puuup[pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!Ce mai facetzi?Eu m-am intors din concediu..si bineinteles ca in perioada asta..nu am mai luat nik..nici OVA-MIT...nici Duphaston..doar am prestat cu sotzulica[:I]..sa vad de luna viitoare cu ce sa mai incep..sa merg la dr. sa vad ce face si chistul..sa vada dak a mai crescut:((..oofff..nu stiu ce sa mai fac..trebuie sa-si faca si sotzul o spermograma ca nu si-a facut niciodata..Va pupic pe toate[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus fetelor, Ieri mi-a venit CM ,sunt cam necajita credeam ca nu o sa vina o perioada mai lunga daca tot alaptez.mi-am mutat programarea sapt viitoare sa vad chistul cum mai este. Didi - acum sunt si mai agitata ca nu mai sunt singura si nu mai vreau dureri si spitale. Victor sta doar in brate ,asteptam botezul - sambata si cam atat. Va pup pe toate. Si eu am auzit de Dr Albu ;se zice ca este f bun ,cauta forumul - FIV cu Dr Albu sunt f multe fete multumite.[pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi... Si la mine au venit rusii Missipi si sunt la fel de necajita..am o prietena care alapteaza inca la un an de la nasterea fetitei si inca nu i-a venit!Si eu care credeam ca macar 6 luni stau linistita...Si nici nu am apucat sa imi pun steriletul..[bang][bang] Si ma gandesc cu groaza ca ar tb sa imi reiau regimul alimentar,dar cum naiba sa fac caci inca alaptez... Off...pana una alta,saptamana viitoare sper sa imi montez steriletul..poate mai diminueaza macar fluxul... Bafta la fetele cu monitorizari!!!Sa auzim de multe liniute!!! Mamica [mamica] de comoara [comoara] [baietel]David Andrei 15.04.2011 Doamne iti multumim pt acesta minune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, mai intru si eu pe aici, sa va citesc... missippi, ma bucur sa-ti vad puiutul in poza! De alaptat si ciclu..nu stiu ce sa spun, ma surpride. Eu am alaptat 6 luni "aproape" exclusiv (primea doar seara un pic de supliment la sticla, ca nu se satura de la mine)si nu mi-a venit pe perioada respectiva. xdidi, cred ca depinde de ce stimulare faci. Imi amintesc ca eu pe perioada stimularii mai primeam si un spray nazal, care inhiba hipotalamusul. Eram astfel complet sub controlul hormonilor "din exterior" (primiti la stimulare). numai bine tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...