Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (67)


Recommended Posts

Hello again! [pup][pup][pup] Vad ca pe aici e toata lumea in concediu[:)] Am intrat sa va spun ca mi-am facut programare la dr Esanu de la Polizu, pentru 12 septembrie. Sper sa reusesc tot atunci sa fac si histeroscopia, mai ales ca ma duc pregatita, exact in perioada corespunzatoare de cm si cu toate actele necesare la mine. Doamne ajuta, sa fie cu folos! [ruga] Didishor parerea mea e ca nu ar trebui sa amani HSG-ul pt ca e ff important. Trebuie sa stii sigura daca trompele sunt bine, ca sa stii ce solutii ai si in ce directie sa te indrepti. Cum a fost la botez?[pup] Va pupic dulce pe toate! Zilele astea o sa fac si noul capitol.[:D] [flo][flo][flo][flo][pup][pup][pup][pup] [buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare fetelor, elly la botez a fost fff bine, bebe e superb are niste ochisori albastri de mori, o sa fie un baiat frumos... eu ce sa mai zic sunt inca in asteptarea rusilor, m-a mancat palma si am facut azi test si negativ ...oricum trebuie sa-mi vina putin mai incolo, luna trecuta mi-a venit la 29-30 zile , eu am facut testu la 26 de zile, dar am niste stari....oricum incerc sa dau vina pe hormoni... am o stare naspa oricum, luna viitoare va fi ultima de stimulari, iau pauza...iar despre hsg nus ce sa zic , dr asta nu-mi inspira mare incredere, voi vb cu dr la care am mai mers...sa vedem ce si cum. aici la noi majoritatea sunt cu bebeii am ramas putine , asta e semn bun[:D] va puuup pe toate [pup][pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus la toata lumea, Didi-suntem cu bebelusi dar cu aceleasi probleme,am fost la control si am chist.nu stiu daca mai stiti ca inainte de sarcina aveam un chist de 1,4cm si am facut repede FIV sa nu creasca ca daca este mai mare de 4cm nu poti face FIV.Se spera sa dispara pe sarcina dar nu este acolo,bine mersi are 1,08cm.Dr zice ca nu stie exact de care este si face o reevaluare dupa 3 luni dar eu stiu sigur ca este cel vechi.Si a zis ca am ramas si cu pete pe uter ,ca nu s-a eliminat tot...despre asta nu prea stiu mare lucru .voi stiti ceva? Acum ,o sa incep sa iau din nou contraceptive ,sa vedem cum o sa reactionez .o sa iau Cezarette sunt contraceptive fara estrogen si dupa 3 luni o sa merg din nou.Am impresia ca o iau de la capat.Dr zicea sa mai fac o sarcina ,dar am o frica ..daca era bine cu gemenii mei nu ezitam ,chiar stabilisem cu sotul sa mai facem dar acum nu pot sa ma gandesc.nu zic niciodata dar numai eu stiu ce este in sufletul meu si noaptea e greu ,caut ca disperata si zic unde este cel mic si ca nu pot sa-i tin in pat pe amandoi si zic ca-i tin pe rand ...uneori cred ca o sa o iau razna.va pup pe toate. As vrea sa incep si un regim dar sa vedem ce si cum.cu dulciurile este cel mai greu.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele.. Ma alatur tie Missipi ...da suntem cu bebei,dar cu aceleasi temeri si probleme...Xdidi ai dreptate noi ne-am vazut visul cu ochii,dar stam cu aceeasi teama in san sa nu revina monstrul,sa monitorizam ,sa incercam sa prevenim..O sarcina nu rezolva endometrioza...asta stiu sigur!! Si eu as vrea sa tin regim,dar mananc la greu cu alaptatul asta si parca am si uitat ce mancam inainte..sincer!!!Nici nu stiu cum sa fac sa ma reobisnuiesc..Cert este ca acum nu cred ca pot tine regim,mi-e teama ca bebe nu mai ia in greutate..Offf atatea temeri!! Si eu mai astept o luna si vreau sa mai facun eco sa vad cum stau..am o teama...Nu mai suport gandul la o alta operatie.. Missipi si eu m-am gandit la un alt bebe,dar daca am cezariana tb musai sa astept un an,tie nu tot asa ti-a zis??? Mamica [mamica] de comoara [comoara] [baietel]David Andrei 15.04.2011 Doamne iti multumim pt acesta minune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lalely - a zis un an jumatate de la operatie ,si eu stiam un an dar poate ca au fost 2 .Nu pot sa ma gandesc la o alta sarcina,este greu pentru mine ...eu nu m-am refacut mai deloc.Muncesc,zambesc daca ma vezi zici ca sunt OK dar noaptea e groaznic sau cand ma plimb...incerc sa fiu f ocupata ,cand doarme mai fac comenzi ,mai vad produse....de pe 15 sept o sa am si o bona sa ma ajute 6ore/zi ,binenteles ca o sa vin acasa in cele 6 ore,o sa am camera..dar nu stiu daca mai pot trece printr-o sarcina nu ca este greu...fizic dar teama sa nu fie bine ma omoara.Eu mai am 7 embrioni la SB pot face FET ,in oct trebuie sa ma duc sa platesc ,inca nu renunt la ei pt ca acum nu pot gandi normal ,poate la anul o sa scriu cu totul altceva . Despre pete pe uter dupa sarcina ,stie cineva ceva? stiu ca nu este subiect pe acest forum . Va pup pe toate si va doresc tot binele din lume.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Missipi...bine ca incerci sa iti iei gandul!! Eu am citit ca ce are bebe la rinichi poate avea ca si cauza endometrioza..asa ca boala asta ne poate afecat si sanatatea bebeilor!! Eu nu stiu nimic de pete pe uter..nu inteleg ce pete ar putea fi!! Este bine ca ai gasit o persoanaq ok ca si bona,si eu ma interesez caci la anul tb sa plec si eu...[bang] Mamica [mamica] de comoara [comoara] [baietel]David Andrei 15.04.2011 Doamne iti multumim pt acesta minune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, misspii e grea situatia ta, asa este cand ramai linistit iti vin toate gandurile, cu Dumnezeu inainte vei reusi[pup] cat despre endo eu cred ca este imposibil de oprit , de fapr sunt convinsa, eu deja am aderente pe partea stanga e cam imobil ovarul si uterul si plus ca doare la eco...chist inca nu se vede, dar am inceput sa fac aderente... lalely imi pare rau ca bebe are ceva si tocmai de la endo,eu stiam ca ea circula prin organism la noi , dar si la bebei[alcool][alcool] cat despre pete pe uter nu am auzit in viata mea de asa ceva, poate nu se decoleaza endometrul fff bine la menstra si raman pete ...alt fel nu inteleg , eu cu capu' meu eu astept menstra de ieri se tot chinuie,azi am avut ceva dureri , credeam ca o minume tine la infinit pt ca luna trecuta n-am avut nici o durere de utrogestan , credeam ca si luna asta se repeta schema, dar n-a fost sa fie!!!! va puuup pe toate[pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...