Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (67)


Recommended Posts

Servus Didi! Starea ta de rau poate nu are nici o legatura cu ovulatia ,ai avut o perioada grea si poate sa fie pe fondul oboselii si stresului. Pe moment incerci sa treci peste moment ,este multa agitatie ,drumuri...si dupa o perioada se resimte prin ce ai trecut. Sanatate si [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

misspii draga mea si eu cred la fel, dar cand am vomat prima data la ovulatie, eram ok, inainte de toata treaba cu drumurile si spitalele si restu' dr de fam mi-a zis ca nu-mi da sa fac analize acum ca vor iesi proaste si sunt irelevante pana nu ma odihnesc putin ....saptamana asta sper sa jung iarasi la ea si sa vedem daca ar fi ok sa fac macar o eco la colicist... tu ce mai faci?te puppp tare si sper sa se intample o minune cu tine , il rog pe Dumnezeu sa faca asta.[pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioana [wow] ce mai faci draguta? ca de cand v-ati mutat de langa mine nimic nu mai stiu de voi[pup][pup][pup] nu ne zici nimic? mi-ar placea sa ne vedem, inainte sa nasca boo, o intalnire ca pe vremuri, ce zici?[:D][pup] fetelor multumesc pentru urari! lalely eu am mers la eco o data cam la 6 luni sa vad daca remarca dr. ceva pe acolo. eu dureri nu am mai avut dupa ce am nascut, adica ce simteam la CM sau la ovulatie nu era comparabil cu ce a fost inainte de laparo. am fost insa ingrijorata de faptul ca aveam o stare de rau, ca de gripa, in prima zi de CM si ma temeam sa nu fie de la endo, plus niste dureri de oase[alcool]. deasemenea ciclurile menstruale dupa nastere erau ff abundente (asta inteleg ca se intampla insa la toate femeile) si tineau f mult 8-9 zile, in ultimele zile fiind mai degraba un spotting -iarasi caracteristic pt endometrioza[bang] sau pentru vreo insuficienta hormonala. cand am ramas gravi acum tocmai ma pregateam sa fac niste analize hormonale. la eco nu s-a vazut niciodata nimic rau. la contact sexual nu am mai avut nicio durere, deci am dus o viata linistita si fericita...si sper sa ramana asa si pe mai departe...si asa iti urez si tie[flo] cristy un pupic special pentru tine[pup] ce putin mai aveti pana va cunoasteti minunile[pk] asteptarea a fost lunga insa rasplata a venit pe masura[:D][:D][:D] nastere usoara si recuperare rapida, laptic mult pentru bebici, si beici sanatosi si necolicosi iti urez! lucia? [pup]esti prin zona? ce mai zici? ralu-[mamica] de Tudorica fara frica (15.05.2008) si [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ralu&year=2011&month=11&day=9&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed></object>"] [gravi][fetita]17+ cu o margica mititica Luiza [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=129368&whichpage=1"] i believe in miracles...povestea noastra[/url] [9cer]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, stiri depre fetele vechi, deci boo o sa mai aiba un bebe[:D], ce frumos, o ftita cu fundita cumva???? oricum stiri bune, speram sa mai auzim de bebici multi si mamici fericite. fetelor , eu n-am mai dat afara..dar tot aciditate am insa e mai bine ce sa zic, poate s-a obisnuit organismul meu sa-mi fie rau si la ovu...sa nu cumva s-o ratez[:D] in rest va puuup [pup][pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioana cum adica "si ea"...vrei sa ne dai vreo veste , scuze daca eu sunt extra subiecte , dar am o perioada cand uit de la mana pana la gura....[:D] fetelor si mai am o prb...de la ovu incoace mi-au aparut pe fata niste cosulete, bun zic dereglare hormonala...dar azi dimineata ma manca sanul si cand ma uit pe aureola aveam 2 cosule asemanatoare cu cele de pe fata....dau o cautare pe net, scria numai de gravide , de luna a 7-a, bla, bla pana ajung la paginile cu boala paget....deja nu prea ma mai distreaza subiectul...unde sa ma duc si eu sa fac o eco mamara si sa ma consulte un oncolog bun pe cancere de san??????? pls cine are info va puuuuup[pup][pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

xdidi Boo ca si ralu_t asteapta fetita, la asta m-am referit. Eu nu am vesti, "inca". Cand voi avea vesti, aici le voi da! Acesta e subiectul meu de suflet, pe care l-am inceput acum muuulti ani si tot aici voi anunta prima oara vestea cea mare. Deocamdata doar vizualizez[wow] momentul acela si ma rog sa nu-mi pierd speranta![ruga] Cu endometrioza eu deja m-am impacat, nu o mai privesc ca pe un bau bau, pentru ca oricum nu se poate trata, dar nici nu ne poate impiedica sa obtinem o sarcina. Avem in jurul nostru atatea exemple de reusite, in cazuri grave de endo, asa ca mi-am asumat-o si merg cu ea inainte! Asta nu inseamna ca stau cu mainile in san si astept o minune. Fac tot ce e omeneste posibil sa reusesc, atat cat ma tin psihicul si finantele!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Heheeee![pk] Ioana[pup], Ralu[pup] O dat Domnul si ai anuntat Ralu. Tot m-au mancat dejtele si de tine si de Boo, dar am zis ca normal e sa spuneti voi, sa fiti trecute si pe listuta uficial.[olala] Asa ca va felicit si aici si va doresc sa aveti doua fifitze sanatoase! [pup][flo] De istete si frumoase nu imi fac probleme[:)] Ioana, ma bucur ca ai mai intrat si tu aici.[grup]si astept alaturi de tine sa vina o veste buna si la voi[pup] Noi suntem bine, obositi as the usual, matza mea tocmai mi-a cariocit un perete, acum se plimba cu o pereche de chilotei de la o rochita...in cap[:D]eu sunt grasa[alcool] Asteptam sa vedem exact cand o tulim in concediu. [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua fete dragi, ralu, ma bucur tare mult pentru fetita care este pe drum, Tudorica avea nevoie de o fratioara[:D], tin minte atat de bine momentul cand ne-ai anuntat ca esti gravi cu Tudor in prima luna de la laparo, cat de repede a trecut timpul, este tare bine ca nu mai ai dureri de la endo, si eu sunt curioasa cum ma voi simti dupa nastere, sarcina usoara si o bebita sanatoasa iti urez[pup] boo, nu stiam nimic de sarcina ta, este o veste extraordinara, stiu cat de mult iti doreai o fetita cu codite, vreau sa-ti multumesc pentru ca mi-ai indrumat pasii catre prof. Ron-el care ne-a ajutat sa ne indeplinim visul, si tie iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos[pup] lucia, creste piticuta vad, cati anisori a implinit? tu cum te mai simti? tot asa cu dureri? cand dati drumul la proiectul bebe 2? te pup si sanatate multa voua si fetitei[pup] va imbratisez si va urez o zi buna[pup] and the miracle happened... [gravi] 34 + [fetita] si [baietel] http://www.youtube.com/watch?v=Nu3t1OF4RMs
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele![flo]Ce facezti?eu am reusit sa-mi iau analizele hormonale din ziua 3 si 21..si trebuie sa merg cu ele la dr. eu zic ca sunt ok cat de cat..se incadreaza in limitele normale..cred ca progesteronul e cam mic 4ng/ml(1.5-20.00)..oare ce trebuie sa iau?duphaston?Eu acu sunt in ziua a 28-a de CM. si inca nu mi-a venit...ieri si azi am avut asa vreo 2 picaturi cafenii..cred ca se apropie:(((nu-mi fac sperante..poate imi vine in a 30-a zi nush..felicitari pt bebei RALU SI BOO[pup]va pupicesc pe toate[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...