Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (67)


Recommended Posts

Cristy[pup] mai un pic si iti vezi mogaldetele.[olala] Si pereche![olala]Daaaa pupa are acusi 2 ani, creste[:)] Si e maaaare hair stylist, experta[8D]No2 nu sh cand si dc va veni, momentan stam pe bara. Cu endo sunt cu dureri mari la ovulatie si cu o stare de lesin, la finisul menstruatiilor. Din pacate nu pot face nimic, nici cura de slabire ca pupa inca papa san.[:D] Te asteptam sa ne spui Cand?[:)] Didi[pup] Misspii, si eu ma gandesc la voi.[pup] Va pup endomumoaselor si o zi frumoasa va doresc! [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare fetelor, lucia ce mare s-a facut gogosica ta, acush pleaca la discoteca....pacat ca tot ti-e rau , se pare ca boala asta ne chinuie oricum , fie ca avem copilasi fie ca nu. eu am niste stari foarte proaste in ultimele luni, sunt foarte obosita(asta se explica si cu evenimentele din ultima vreme) si mi-e rau, acum vomit la ovulatie, plus ca luna asta n-am avut asa dureri, adica n-as putea spune pe ce parte am ovulat, am avut intepaturi si in st si in dr, dar au inceput acum dureri pe dreapta si burta mea e asa de umflata....acum sunt stresata si cu chestiile alea 2 de pe san, am marti programare la dr si plus ca plec in concediu si imi va venii acolo[q][q][q] hai ca iarasi vb mult si prost si depresiv[:D] va puuup pe toate si asteptam povestiile de succes ca atat am citit povestile de pe prima pagina ca aproape le stiu pe de rost.[pup][pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, va pup pe toate, eu maine dimineata plec in concediu si nu o sa am net...vreo 10 zile asa ca va voi citi la intoarcere, sper sa fie plina prima pagina de gravide[:D] misspi [pup] va puup pe toate[pup][pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor va pup! nu prea am mai avut timp sa scriu, dar va citesc sa stiti [:D] sa-mi tineti pumnii k maine merg la control - mi-a iesit biopsia si din pacate si la a doua laparo tot endo a fost :( a recidivat chiar si sub diphe...dar incerc sa fiu optimista [pk] maine merg sa vedem ce zice dr de rezult biopsiei si ce facem mai departe... va poop si revin cu vesti (bune sper) [pup] Roxy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, am ajuns in concediu ca sa zic asa.am intrata sa va zic ca totul e bine cu sanii, nu e nimic greav , dar cu cum inspiratia mea nu doarme, mi'a descoperit si 2 noduli la fiecarte san , nepericulosi, dar tre sa repet eco in 6 luni, asa de control....cica ar aparea de la stres si dereglari hormonale..sper sa treaca peste 6 luni.... va puup pe toate[pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari inca odata Ralu si Boo..Ma bucur sa vad ca sunt fete care reusesc sa infrunte boala asta si asta va doresc la toate cele ce activati la acest subiect! Noi suntem bine,crestem,bebe s-a lungit,a luat in greutate,pe 18 iunie ne crestinam si am niste emotii...O sa-mi fac un eco dupa botez dar tare imi este teama de rezultat..Chiar am vb cu cineva care avea tot endo si i s-a spus in timpul cezarianei ca focarul de endo s-a refacut...OribiL!!!!! Nu tin regim inca pt ca alaptez,dar dupa neaparat tb sa am grija ce mananc caci altfel iarasi o sa ma puna jos boala asta.. Mamica [mamica] de comoara [comoara] [baietel]David Andrei 15.04.2011 Doamne iti multumim pt acesta minune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu dupa un car de ani[:D] ce dor mi-a fost de subiectul meu de suflet , Ioana [grup] [pup] Ralu, Boo ce ma bucur pentru voi ca aveti perechi pentru minunile de acasa sarcini uaoare si pruncutze papacioase [flo2][flo2] Lucicush [pup] fetele, tu ma intelegi cel mai bine ca-s praf cu timpul, dar e bine rau [:D][:D] nu ca m-as plange doamne fereste, doar ca nu mai pot spune o vorba prietenelor mele de suflet, sa le sustin pe linia de plutire cu "minunile apar mereu numa sa crezi in ele". Elyshor un brat de [flo] pentru ca duci mai departe munca Ioanei, dupa ce am abandonat eu [:D] am o scuza cu ochi albastri[8D] Ddishor pup fata Cristy ..oo felicitari si nastere usoara ma bucur [pup] Ionicule...nu am mai reusit sa vorbim insa esti in gandurile mele.[pup] Buburuza mea creste , zboara timpul foarte repede,nu se compara cu anii de asteptare, nici nu stiu cand au zburat 6 luni, inca am lacrimi in ochi cand il privesc , e greu de acceptat ca e darul meu de la DD, ca e puiul meu de om[olala] Fete noi din pacate nu am avut timp sa va citesc povestile, dar nu incetati sa luptati, priviti spre noi cand va e mai greu si luati-o mereu de la capat, DD va premia rabdarea voastra cu un sufletel drag.Cititi din urma, sigur gasiti sfaturi utile. pooo fetele Acum vad Lalely tu ai nascut [olala] felicitari sa-ti traiasca pruncutzul, increstinare frumoasa[flo] ************************************************* Madutz [url="http://community.webshots.com/photo/fullsize/2117142700103464070UhZrSU"] ingerashul[/url] [url="http://lagf.lilypie.com/81opp3.png"]meu iubit[/url][ruga] [portb] de pruncutz mult dorit [url="http://lb1f.lilypie.com/osYRp3.png"]Matei Nectarie[/url] [il] "I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi i-a durerea.Dumnezeu mi-a zis :''Nu, nu Eu trebuie sa ti-o iau ci tu trebuie sa o parasesti.'' I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea rabdare .Dumnezeu mi-a zis:''Nu ,rabdarea apare in urma necazurilor,nu se ofera ,se castiga.'' I-am cerut lui Dumnezeu sa ma elibereze de suferinta.Dumnezeu mi-a zis:''Nu,suferintele te indeparteaza de ambitiile lumii si te apropie de mine.'' I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea toate lucrurile de care am nevoie sa ma bucur in viata,Dumnezeu mi-a zis:''Nu,iti dau viata ca sa te bucuri de toate lucrurile." endometrioza+mutatia MTHFR C677T heterozigota+A1298C heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele![flo]ce facetzi?Xdidi cum e in vacantza ,frumos?:)ma bucur ca nu e totul ok cu sanii tai[pup]Felicitari Lalely pt bebitza tau sa-ti traiasca si sa fie sanatos[pup] la fel si al tau Monica[pup]ce ma bucur cand vad ca se poate si cu boala asta urata sa avem bebei[bibe]..si eu imi doresc un bebitza poate o sa se indure DD si de mine..sa-mi aduca barzuca si mie un RECLAMA ILEGALA mic[bibe][:)]Eu am fost la DR. vineri sa-mi citeasca rezultatele la analizele hormonale,,si au iesit toate bune,mai putzin progesteronul ,,cum banuiam..si mi-a datsa iau OVA-MIT SI DUPHASTON si poate poate se prinde si la mine luna asta bebitza,Va pup pe toateee.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...