Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (67)


Recommended Posts

dragele mele, va pup si va multumesc din suflet pt suport si pt incurajari [pup][pup] acum sunt mai bine psihic, m-am resemnat vorba lui didishor...deja nu ma mai gandesc la BB, asta e...asa vrea Dumnezeu...asa sa fie. daca se intampla o minune bine, daca nu...soarta! Sunt cam in aceeasi stare ca didi - parca nici nu-mi mai doresc BB...momentan ma concentrez pe cariera, depun toata energia la noul job si mi-e foarte bine. am de gand sa-mi traiesc viatza, sa ma plimb si sa ma distrez. ca maine poimaine fac 30 de ani si ma trezesc ca a trecut viatza pe langa mine si eu am ratat clipe frumoase pt k am fost ocupata sa visez la copii. cred ca nici nu ma mai duc la control in iulie. eu ma simt ok, nu am dureri...o sa astept luna sept sa se intoarca dr din concediu si o sa merg atunci sa vedem ce zice. misspii - nu exista cuvinte care sa iti aline suferinta...nu stiu ce as putea sa spun...sa fii sigura ca noi toate iti suntem alaturi si ne rugam pentru alinarea suferintei si pt sanatate pt tine si micutz! trebuie sa fii tare pt el! sincer fetelor, cand stau si ma gandesc la tragedia prin care trece misspii a noastra...imi dau seama ca problemele mele sunt...nimik! important este sa fim sanatoase si impacate cu soarta asta, asa cum este ea... va pup, va imbratisez si inca o data mii de multumiri ca imi sunteti alaturi! si haideti sa ne impreunam toate mainile si sa ne rugam tare de tot pt misspii, sa-i ajute Doamne Doamne sa depaseasca aceste momente grele prin care trece si sa-i dea putere pt a merge mai departe impreuna cu micutzul si sotzul ei [grup][ruga] Roxy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Misspii, [grup]. Sincere condoleante pt micutul Matei! Dumnezeu sa te intareasca pt puiul care a ramas langa voi, sa fie sanatos si sa aibe o viata frumoasa![pup][flo] [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxypuy, parerea mea e ca prea ai fost incercata in ultima vreme. Lasa sa treaca vara, traieste! Si cand te vei simti pregatita poti sa incerci ceva ca sa vina BB, Stiu ca dezamagirea e mare, la multe a fost, dar trebuie sa ai incredere si sa lupti ca esti sub 30 de ani, deci cu sanse mai bune totusi[pup] Didisor[pup], daca ai stii cate fete fara speranta, cu diagnostic greu sunt pe forum acum mamici fericite!Mi-e ciuda cumva ca nu au mai scris si happy endingul sa zic asa, poate nici nu si-au dat seama cat de important este fiecare batalie castigata, fiecare poveste pt toate fetele cu boala asta care aspira sa devina la randul lor mamici! De cate ori m-au mancat degetele sa sciu eu, dar am zis ca nu e firesc sa ma bag in seama...insa ideea e ca sunt mai multe vesti bune[:)] Personal, nu puteam decat sa sper, asta nu putea nimeni sa mi-o ia, si am sperat impreuna cu sotul si m-am agatat de orice informatie care imi hranea speranta. Si eu m-am visat mereu mama, asta era jocul preferat cu papusile. M-am visat mai mult mama decat mireasa[:D]Si s fi mers panain panzele albe, dc nuvenea pupa, faceam sigur 2 incercari de FIV cu toata frica de stimulare si alte goange[:I] iar dc nu si nu, mergeam spre adoptie. Noi asa am gandit. Panseluta si la mine tot OS e pacatosul.[bang] Irina, Lelu, Ellyshor[pup][pup][pup] [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai ca mi-au venit si mie hormonalele de z3: FSH 5.3 mUI/mL LH 3 mUI/mL Estradiol 125 pmol/L = 34,125 ng/L Prolactina 298 mUI/mL = 14,0656 ng/mL ele sunt cica in limite, conform buletinului. conversiile le-am facut eu. da' am facut research pe net si cica lh-ul scazut e semn de insuficienta ovariana prematura [bang][bang][bang] sau stres sever [bang][bang][bang] stiti ceva despre asta?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, luci asa este sunt reusite, dar cred ca pauza asta imi prinde bine ..poate am sperat prea mult, acum nu mai vreau...ai si tu dreptate cu varsta care pana acum este in avantajul meu, dar pana acum n-a fost...totusi am deja 26 ani si m-am operta la 23 si ceva...la varsta mea alte fete viseaza la cluburi si cariere , eu ma chinuiam sa fac un copil , acum nu mai vreau sa dau bani la doctor ci sa-mi traiesc viata frumos,...fiv nu as face din mai multe pct de vedere, cu toate ca asta ma intreba toti dr la care merg, daca am facut fiv si ca asta ar fi singura sansa...eu nu o vad singura sansa. apropo de os si la mine tot asta e handi, era sa nu-l mai am, a fost inclus intr-o tumoare de 7/8 cm...facem un club al posesoarelor de os handi...[:D]trebuie sa gasim un nume al clubului... misspii iubita numai la tine ma gandesc, azi de implinesc si 2 luni de la moartea tatalui meu...as vrea sa-ti iau eu putin din suferinta, sa-ti fie mai usor.te imbratisez draga mea in rest va puup pe toate[pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

irina acum ti-am vazut analizele, lh pt insuficienta ovariana? mie mi-au zis ca la fsh-ul mare(pe care-l am)am insuficienta ovariana...of nu mai imnteleg nimic...dar ai fsh super bun...eu la ultimul aveam 25.7..pup bafta mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, am o dilema ....dupa o discutie mai pe larg cu al meu sot(care si-a pastrat optimismul in ceea ce priveste proiectul bebe), am ajuns la concluzi ca trebuie sa ne mai analizam si sa mai incercam un alta...el a fost cu ideea...ma rog eu sunt ca o frunza pe apa, daca el vrea mergem, eu nu prea vreau , adica mi-e indiferent....si acum surpriza dr dracea de care eram si eu inacntata, nu mai face decat fiv-uri....eu la cine ma duc acum?[q][q][q][q][q] propuneri daca aveti , va puuup [pup][pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...