Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum sa accepti ca ai gresit?


Recommended Posts

De acord daca tie iti este bine ii este si copilului...insa pt mine e valabila si reciproca daca copilului meu ii e bine mi-e bine si mie. Urland nu e ok sa educi un copil asta e clar insa poate ca se simte si el coplesit uneori si poate asta e si felul lui e mai agresiv verbal.Poate nu a fost o idee buna ca el sa ramana acasa cu copilul ... De ce nu se joaca la calculator in alta camera sau in bucatarie daca tu vrei sa dormi??? Cu intalnirea cu respectivul domn eu zic sa faci cum simti tu...eu pot sa iti spun de exemplu cum as gandi eu pt mine personal insa e doar parerea mea...pt mine un barbat cu 20 de ani mai mare ca mine nu e potrivit pt mine si pt copilul meu asi nu e prejudecata nici nu sunt de moda veche ci pur simplu asa gandesc eu...ma gandesc aici si la copilul meu care cu greu va intelege de ce tatal lui e sa batran de o varsta cu bunicul si nu pot juca un fotbal impreuna...deci pt mine o diferenta asa mare de varsta e exclusa din start nici nu as putea fi atrasa fizic de o persoana mult mai batrana...dar repet asta e doar parerea mea tu normal ca faci cum crezi si cum simti ca e bine pt tine!!! Diana mamica fericita de [copil] [url="http://lb3f.lilypie.com/ygEcp3.png"] ANDREI TUDOR [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 261
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Azzure, Cred ca e mai usor sa te refugiezi intr-o relatie virtuala, dacat sa rezolvi problemele de acasa. Absoluta [flo] a punctat foarte bine:
Citat:
Descopera-ti familia si nu mai cauta scuze care sa te motiveze ce faci tu acum. Vreau sa te intreb ceva: Cand ai gatit ultima data cu toata placerea pentru familia ta si ti-ai asteptat sotul dragastoasa, nu cu gandul in alta parte?!
UC
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Un_cabotin
Azzure, Cred ca e mai usor sa te refugiezi intr-o relatie virtuala, dacat sa rezolvi problemele de acasa. Absoluta [flo] a punctat foarte bine:
Citat:
Descopera-ti familia si nu mai cauta scuze care sa te motiveze ce faci tu acum. Vreau sa te intreb ceva: Cand ai gatit ultima data cu toata placerea pentru familia ta si ti-ai asteptat sotul dragastoasa, nu cu gandul in alta parte?!
UC
Nu ma refugiez intr-o relatie virtuala. Pur si simplu nu stiu ce as mai putea face in plus fata de ce am facut pana acum. Nu mai am idei, nu mai am forta si sincer nici interes sa lupt. Si ca sa-i raspund si lui Absoluta: tu cum te-ai simti dupa ce stai in bucatarie sa gatesti, sa faci si ceva dulce...iar el comanda pizza? Si nu gatesc prost, crede-ma. Iar gandurile mele sunt in alta parte de cateva saptamani. Am fost alaturi de el 100% de fiecare data cand a avut nevoie de mine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

absoluta si UC, sotul lui azzure o insala de aproape 4 ani. si nu doar o data s-a intamplat asta. realizati, sper, cata lipsa de respect din partea lui, nu mai zic de lasitatea de care da dovada. si tot ea sa fie cea care sa-l astepte dragastoasa, cu masa pusa ?!? cat sa mai rabde si sa mai astepte ea, ca domnului sot sa-i intre mintile in cap, sa nu-i mai tropaie hormonii si sa nu-si mai dea intalniri pe site-uri de matrimoniale ? ah, si dupa ce el s-a culcat cu diverse dudui dubioase, azzure sa accepte si relatii intime cu domnul sot, eventual neprotejate, poate are sa-i dea si ei o mica BTS sau HPV...a, ca sa nu mai mentionam si faptul ca ea aduce si banii in casa, iar domnul sot cica are grija de copil, facandu-i educatie cu urlete si tipete. pai cum naiba sa nu te refugiezi in mancare, cand vii acasa si gasesti acelasi balamuc zi de zi, cand nu ai nici-o bucurie din partea partenerului, ba ala e asa de afurisit ca nici somnul nu ti-l mai respecta, ce daca tre' sa te duci la munca sa asiguri traiul zilnic, el e odihnit si cu chef de calculator in toiul noptii, la ore imposibile... eu, daca aveam un specimen din asta de sot, demult dormea pe presul de la usa, cu capul pe bagaje... azzure, fa-ti curat in viata. nu mai ascunde gunoiul sub pres, pentru ca miroase. decide ce ai de gand sa faci in privinta casniciei tale, discuta cu sotul, ca doi adulti responsabili, vedeti daca va mai puteti acorda sansa de a o lua de la capat. daca nu merge, asta e. fiecare pe drumul lui, veti ramane oricum parintii acestui copil, chiar daca nu veti mai putea fi soti. insa nu incepe relatia cu domnul de pe net pana nu te decizi ce faci cu casnicia ta. are si el dreptate sa nu vrea sa se implice, pana la urma e matur si cu siguranta ii displac scandalurile si relatiile incurcate. el vrea ca totul sa fie limpede in viata ta, inainte de a merge mai departe. Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce pacat de toate relatiile astea in care partenerii nu se respecta, nu isi propun impreuna sa rezolve problemele, si fiecare gaseste modalitati sa-si inece amarul. Intai el...apoi ea...parca ce mai conteaza cine a inceput, ce viitor poate avea o astfel de casnicie? Nu conteaza cum este sotul tau ca tata. Relatia de casnicie e una, relatia tatalui cu copilul e alta. A doua se poate mentine sau chiar imbunatati chiar daca prima se duce pe apa sambetii si va vedeti separat de vietile voastre.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia
Ce pacat de toate relatiile astea in care partenerii nu se respecta, nu isi propun impreuna sa rezolve problemele, si fiecare gaseste modalitati sa-si inece amarul. Intai el...apoi ea...parca ce mai conteaza cine a inceput, ce viitor poate avea o astfel de casnicie? Nu conteaza cum este sotul tau ca tata. Relatia de casnicie e una, relatia tatalui cu copilul e alta. A doua se poate mentine sau chiar imbunatati chiar daca prima se duce pe apa sambetii si va vedeti separat de vietile voastre.
Eu nu consider ca imi "inec" amarul. Si crede-ma ca am incercat din rasputeri sa salvez aceasta relatie. Poate ca problema a fost ca am incercat singura. Lui nu i s-a parut ca avem probleme. Si aici nu ma refer la inselat. Ci la "respectul" lui fata de mine. Si la felul cum se poarta cu mine. Mizeaza pe faptul ca eu stiu ca este mai temperamental si ca stiu ca atunci cand ma jigneste nu vorbeste serios. Da, poate. Asta nu inseamna ca vorbele nu ranesc. Nu mi se pare normal ca un adult sa nu stie sa se controleze si sa-si verse nervii creati de alti pe mine, pe motivul ca eu stiu ca nu vorbeste serios. Si i-am spus acest lucru de nenumarate ori.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azzure,imi pare rau ca poate nu sunt raspunsurile pe care le doreai dar sunt spre binele tau. Din ce ne povestesti chiar nu te inteleg de ce mai stai cu sotul tau, de ce suporti atatea din partea lui. Eu cred ca problema e la tine pentru ca el a facut deja tot posibilul ca sa strice casnicia asta. De curiozitate, care e limita ta? Ce ar trebui sa faca ca tu sa decizi fara drept de apel sa incetezi casatoria cu el? Gata, ai incercat, te-ai zbatut......e momentul sa inchizi capitolul, scurt si la obiect. Nici nu trebuie sa ne spui mai multe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca trebuie discutata relatia tatalui cu fetita, nu asupra acestui aspect a deschis subiectul azzure. sincer, apreciez ca ai tolerat si trait langa un sot care te-a inselat, eu in vecii vecilor n-as fii acceptat asa ceva. ce mese dragostoase? ii faceam tigaile guler, bagajul si zbura 'napoi la mumasa. acuma ma gandesc, acceptarea inselatoriei lui, te-a adus in starea in care esti. dar se poate sa fie si altfel. o relatie/casnicie bazata pe sinceritate si respect. ********************* [url="http://paul-mihaita.blogspot.com"]VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA[/url][bonjovi] [URL="http://negusdavidchristian.blogspot.com/"]Speranta si incredere pentru David[/URL] [bonjovi] ~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81
Azzure,imi pare rau ca poate nu sunt raspunsurile pe care le doreai dar sunt spre binele tau. Din ce ne povestesti chiar nu te inteleg de ce mai stai cu sotul tau, de ce suporti atatea din partea lui. Eu cred ca problema e la tine pentru ca el a facut deja tot posibilul ca sa strice casnicia asta. De curiozitate, care e limita ta? Ce ar trebui sa faca ca tu sa decizi fara drept de apel sa incetezi casatoria cu el? Gata, ai incercat, te-ai zbatut......e momentul sa inchizi capitolul, scurt si la obiect. Nici nu trebuie sa ne spui mai multe.
Nici nu ma asteptam ca lumea sa-mi cante in struna. Nici eu nu sunt tocmai incantata de situatia in care ma aflu. Limita? Nu as accepta bataia...Asta ar fi limita maxima. De ce suport? As putea folosi copilul ca scuza, dar stiu si eu ca nu e asa. Concluzia la care am ajuns este ca despartirea dintre mine si el e inevitabila. Mai devreme sau mai tarziu se va produce. Pentru ca din pacate e o relatie care era sortita sa sfarseasca asa de mult. Doar ca eu m-am incapatant sa o salvez, sa imi demonstrez ca nu am ales gresit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...