Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jocul cu carti 2.2 :)


lilanda

Recommended Posts

  • Răspunsuri 295
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Periplul lui Baldassare?

Eu am citit Maria Stuart mult dupa pardaillani, eram prin facultate, iar intr-o zi o voi reciti. Cineva din familie, care a murit intre timp, subliniase cu creionul anumite pasaje, ceea ce mi-a placut enorm, era ca un mesaj transmis mie peste ani. Cine zice sa nu mazgalim cartile?:) id="size1">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Teodora. Periplul lui Baldassare e!

 

Apropo de carti si amintirile lor, Periplul l-am cumparat dintr-o librarie de cartier din Bucuresti, cu o zi inainte de a ma intoarce acasa, dupa o vacanta. La casa, in spatele meu, era un domn mai virsta care m-a rugat sa-i arat ce carti urma sa cumpar. Mi-a zis ceva de genul "cartile pe le citesti iti arata sufletul" si mi-a aratat, la rindul sau, cartile pe care le avea in mina. Una dintre ele era Trans-atlantic a lui Gombrowicz, pe care eu deja o aveam inceputa, in poseta. I-am aratat-o si a fost un moment foarte special. L-am simtit pe omul acela atit de apropiat de parca imi era un prieten vechi. Ca si la jocul asta...ii simti atit de aproape pe acei necunoscuti cu care ai impartit o carte!! [flo]id="size1">

 

"I am a deeply superficial person" - Andy Warholid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceva simplu de tot- "copilaria copilului universal." Cine raspunde prima sa puna urmatoarea intrebare, nu mai asteptati confirmarea mea.

Lilanda, f interesanta povestioara cu domnul! Ma gandesc daca nu ar putea fi vreun suflet pereche? :))

Si eu simt la fel ca tine in privinta participantilor la discutiile despre carti.id="size1">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...