Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 58-


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing
adyrem deci voi veniti din sensul celalalt. noua ne iesisera doar 14% forme normale. daca calculezi in milioane, tot iti ies cateva. noua de fapt ne trebuie unul mai fortos si inca cativa in echipa care sa pregateasca drumul. am aflat si eu la IA ca indivizii lucreaza in echipa. vin mai multi pe ovocit si il curata si unul reuseste sa intre. o sa faceti fiv cu isci ? Editez pentru ca acum am vazut in semnatura ta IA la Medlife, si presupun ca mergi la Albu. --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Eu zic ca mai mult ca sigur va fi FIV cu ICSI. Dr Albu a spus inca de la prima intalnire ca asta ar fi solutia cea mai sigura in cazul nostru, pentru ca si cu diagnosticul de asteno nu eram un caz stralucit. Tu la ce doctor mergi? Ce parere aveti despre dl doctor? Pana acum am fost doar la doua consultatii la dansul si mi s-a parut un doctor foarte bine pus la punct si foarte omenos, rabdator si niciodata nu m-a dat afara din cabinet. Fata de doctorii de la noi sau fata de dl dr Tutunaru, care era la usa cu mana pe clanta inainte sa-mi trag chilotii pe mine. Mie mi-a lasat impresia unui foarte bun profesionist. Vreau sa fiu mamica si asta ma face sa pot muta muntii din loc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 282
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cu intarziere si scuzele de rigoare am sa spun pe scurt povestea nasterii lui Andrei, 3800kg, 53 cm. Cezariana a fost programata pe 17 mai, totul a decurs repede si bine, a doua zi de dimineata am inceput sa merg si a 3-a zi parca nici nu fusesem operata. Copilul este sanatos, frumos si mancacios, dar din pacate nu vrea sa suga de la san ci numai din biberon (lapte de san). Zilele in spital au fost stresante si grele dar ne-am mai linistit o data ajunsi acasa. Fetelor nu va pierdeti speranta, minuni se intampla in fiecare zi, trebuie doar sa credeti in ele. Va multumesc pentru gandurile bune si ma rog ca numarul mamicilor fericite sa fie din ce in ce mai mare.
MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bigsister sa iti traiasca voinicelul ! --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bigsister ma uit la ce mutatii ai si nu imi vine sa cred ca am gasit in sfarsit o poveste fericita...imi dai sperante foarte mari pentru ca si eu am aproximativ aceleasi mutatii ca si tine...[pup] multa sanatate si fericire iti doresc alaturi de mica ta minune...[flo] P.S.:eu sunt noua pe aici si nu iti stiu povestea...cand ai putin timp poate reusesti sa scrii cateva cuvinte...fac foarte bine la moral...[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bigsister1,[pup] felicitari pentru Andrei ! sa creasca mare si sanatos ! MTHFR C677T heterozigot, PAI-1: 4G/5G heterozigot, Factorul XIII Val34Leu heterozigot; 2 sarcini oprite in evolutie: 1 la 28 saptamani si 1 la 7/8 saptamani; trombofilia depistata dupa a doua sarcina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

angelica28, sa nu-ti mai fie frica de injectiile in burta, cu menopurul faci antrenament pt clexanul de care nu te vei desparti vreo 10 luni [:D] vali... de "pana la urma"imi e teama [alcool] adica... suntem cumva la faza aia, in care te consolezi cu "mai rau de atata chiar nu se poate ... we reach the bottom[alcool][alcool] balanta_tm, fiecare pierdere te schimba... pana in strafundul sufletului. si mie nu imi place in ce m-a transformat ultima pierdere. sper sa am rabdarea necesara sa ma recompun. dar decat sa povestim dinastea, mai bine spune-mi pe unde te duci in concediu[pup] QiaoBing, tare explicita ai fost la explicatiile despre injectare [:D]mai ales faza cu "nu inchizi ochii"" e super tare si la subiect [:D][pup] Bigsister1 felicitari pentru fecior. convinge-l cumva sa pape si direct de la san promite-i ceva cadou pt majorat, poate-l indulcesti cu promisiunile [:D] in alta ordine de idei [pk][pk] am fost sa vad puiutii cockerului cel mare [olala][olala] 5 mogaldete [olala][olala] (cel mai mic scor pana acum, am mai avut 2 monte, prima cu 11 si a 2-a cu 8 mogaldete)puiutii au dat azi prima oara (la 3 saptamani) de papica pe langa lapticul de mamica. nu va dati seama cat de mult te poate binedispune smotocirea in grup a puiutilor asa mititei [olala][olala] _________________________________________ oligo-girl, MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 4G/5G heterozigot, 3 IUI nereusite, 3 IUI anulate, sarcina obtinuta natural, pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009, FIV1 reusit (ET 26.11.10), sarcina sub clexane 0,4, oprita din evolutie in s8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...