Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 58-


Recommended Posts

Felicitari, Bigsister!!!!! Frumos nume are baietelul tau... si stiu eu de ce spun asta![:D] Sa fie sanatos si norocos! Cum reusesti sa mulgi atata lapte, ca eu nu am fost in stare mai mult de 10 ml o data????!!! Felicitari si pt ambitie, eu nu as fi putut, recunosc[:I]. [flo] Astazi am implinit si noi 6 saptamani, oficial am incheiat perioada de lauzie, neoficial o incheiasem de cand am iesit din maternitate si am inceput sa car diverse "chestii": bagaje, copii, carucior.[:D] Ieri am fost la control si eu si bebelina, suntem bine amandoua. Am facut eco la sold, revenim pe la 3-4 luni, momentan nu sunt probleme. Sambata mergem la Brasov la recoltat sange fiindca mai are urme de icter inca, asa ca il intepam si pe baiat cu ocazia asta fiindca pe anul asta nu i-am facut inca analizele de rutina. Va fi crunt, dar la sfarsit mergem in Poiana si poate uitam de "necaz". Va pupam si va multumim pt gandurile bune. PS: Ce de nume noi sunt pe aici... pe de-o parte e rau ca sunt atatea cazuri de trombofilie, pe de alta parte e bine ca medicii incep sa se gandeasca la asta, si astfel vor fi din ce in ce mai multe mamici fericite. Lupta e mai usoara cand stii cine iti este adversarul.[flo]
Am reusit! Am doua minuni dragi! FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum mamica din nou !!! obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe! http://salveazavieti.ro/858/doneaza.html
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 282
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am uitat 2 chestiuni: 1.Denisa, multumesc pt actualizare, am adaugat si eu niste detalii![pup] 2. Fetelor din Bucuresti, ma ajutati si pe mine cu ceva? Vreau sa trimit niste flori doamnelor de la Fundeni, dar nu stiu cum sa fac. Stiti voi vreo florarie care se ocupa cu asa ceva? Eventual eu pot trimite uneia dintre voi banuti intr-un cont, si cand merge la Fundeni sa duca 2 buchete frumoase doamnei U si doamnei Viorica din partea mea. Ma tot gandesc cum sa fac, am cautat pe net dar firmele care se ocupa cu buchete online au niste scoruri de groaza, si nici nu sunt sigura ca vor livra ceva de calitate. Astept ideile voastre! Multumesc anticipat [pup]
Am reusit! Am doua minuni dragi! FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum mamica din nou !!! obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe! http://salveazavieti.ro/858/doneaza.html
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

floaredemac - eu nu am nascut in Ro ci in Belgia si aici in perioada de spitalizare, alaptatul e incurajat f mult. Sunt persoane specializate care se ocupa numai de asta si cum al meu prunc nu voia sa suga mi-au facut stimulare manuala apoi din a 3-a zi am inceput sa folosesc pompa de san. Pot sa spun ca acum am ajuns la apr 600-700ml/zi ceea ce mi se pare enorm. Incerc sa-l mai pun si la san dar e f puturos si nu vrea de loc sa suga. Sper sa rezist 6 luni in ritmul asta, e greu dar stiu ca asa e cel mai bine pentru el. Oricum nu am renuntat la speranta ca intr-o zi o sa inceapa sa suga de la san, incerc in continuare. Sa-ti traiasca copilasii si sa-ti aduca numai bucurii!
MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

floricica acum cativa ani o colega primea flori de la prietenul ei care era in Cluj si buchetele aratau super. cred insa ca il rupea in buzunar. a meritat insa, s-au casatorit [:D] eu nu stiu acum cand fac urmatoarea vizita la Fundeni, dar daca nu rezolvi pana atunci, te ajut eu cu cea mai mare placere. sa trimiti si o poza cu bebelina, sa o adauge la colectia de copii Clexane [bibe] donna daca sarcina o obtii printr-o procedura de reproducere asistata, anticoagulantul se incepe (in general) odata cu stimularea. Eu am fost asta seara la Albu si ma paste un FIV cu stimulare la doze maxime, ca sa fortam ovarele sa dea tot ce pot, pe urma ne rugam sa obtinem 4-5 embrioni de calitate pe care sa-i plantam (0 sanse sa mai am si de congelat) si ca macar unul sa se agate si sa reziste 9 luni. perspectivele avand in vedere ca sunt "baba" nu sunt prea roz, dar macar incercam si varianta asta. acum ma apuc de calculele sa vad cand putem sa demaram proiectul asta (suntem cam "vlaguiti" dupa FIV) --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vio[pup], concediul o sa fie frumos, dar cu bebe nu cred sa venim de acolo, ca am mai fost intr-o vacanta similara la finele lui 2010 si ne-am intors tot 2. Eu nu cred ca avem alta sansa decat prin FIV. Mai fetelor, dar de anna_leah27, mai stie cineva ceva? Ca n-a mai postat de o groaza de timp. Vreau sa le cer scuze fetelor care au devenit recent mamici (floaredemac, bigsister, etc), fiindca eu efectiv sar postarile lor; avand in vedere pierderea mea, nu am puterea sa citesc despre bebelusi, alaptat si altele. De fapt, incep sa citesc mesajele, si cand vad detaliile mai sus mentionate, imi dau seama ca imi face rau si ma opresc din citit postarea respectiva. Nu se pune problema ca v-as ignora, insa pur si simplu inca nu pot sa citesc despre asa ceva (m-a certat cineva pe PM ca ignor anumite postari, de asta m-am justificat aici)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Aseara am facut prima injectie cu menopur ,a fost groaznic pina am prins curaj sa imi las sora sa ma injecteze[bang](este asistenta)dar in cele din urma am reusit sa o fac si nu a fost dureroasa putin cind a bagat acul ,se pare ca fica mea a fost mai mare ......va multumesc pt detali si pt suport![pup][pup] Mutatia677-in stare homozigota Mutatia844g -in stare heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, am si eu nevoie iar de un sfat. vreau sa fac si eu o eco la cineva care stie despre trombofilie, IR-uri etc. am incercat la Albu, dar e plecat din tara la inc lui iulie cand am eu nevoie de eco asta. ar mai fi cineva care lucreaza cu dr Uscatescu? sau care stie despre ce e vb in propozitie? merci [flo] [gravired] 21+ cu [fetita] zebraroz.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...