Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 58-


Recommended Posts

Adyrem, ce mutatii mai ai in rest? Poate iti treci la semnatura mutatiile. Pup fetele! ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s [ruga] pentru [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 282
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Adyrem, ce mutatii mai ai in rest? Poate iti treci la semnatura mutatiile. Pup fetele! ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s [ruga] pentru [copil]
pana gasesc postul unde se explica cum modifici semnatura, tastez aici raspunsul: - MTHFR - mutatia 677C>T heterozigota - PAI-1 - Mutatia 675 4G + 844G heterozigote Vreau sa fiu mamica si asta ma face sa pot muta muntii din loc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va salut pe toate si va rog ajutati-ma cu un raspuns. Sunt din Caransebes, jud.Caras-Severin, am 31 ani, sunt casatorita si am o fetita de 7 ani nascuta natural fara probleme in sarcina, o sarcina oprita in evolutie la 4 sapt (fara avort spontan,descoperita la controlul de 8 sapt), o sarcina pierduta la 5 luni (sangerari si contractii de la 3 luni, stat doar la pat dar degeaba)si inca una oprita la 5-6 sapt.cu avort spontan. Precizez ca am fost la cei mai bine vazuti dr. din Timisoara care spun ca sunt tanara si sa mai incerc. Va rog spuneti-mi unde sa merg, ce analize trebuie facute sa pot afla daca ceve nu este in ordine. Sunt ingrijorata mai ales ca imi intarzie CM(de obicei raman greu am si uter retrovers)si nu as vrea sa mai patesc la fel. Astept raspuns cat mai urgent. va pup.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

flo, trebuie sa faci analizele de pe prima pagina: APCR (rezistenta la proteina C activata) INR APTT(activated partial thromboplastin time) homocisteina anticoagulant lupic (LUPUS ANTICOAGULANT) anticorpi anticardiolipinici IgG anticorpi anti-beta 2 glicoproteina 1 IgG, IgM antitrombina III proteina C proteina S Biologie moleculara (analizele urmatoare nu sunt influentate de tratamentul pe care-l urmati si nici de faptul ca ati mancat/baut inainte de recoltare): Mutatia factorului V Leiden obs: aceasta iese pozitiva in 90% cazuri cu APCR, Mutatia protrombinica (factorII) , gena MTHFR (mutatii C677T; A1298C) obs: daca iese pozitiva se va face si analiza homocisteinei pt a vedea cat de grav este afectat organismul, Mutatia Factorului XIII (G102T)-risc trombofilie si in plus, PAI. costa ceva, dar merita daca vrei sa ai copil [pup] LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, un FIV nereusit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

May3 de care dr Albu vorbesti Dinu sau Dragos ? --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

May3, eu il recomand din suflet pe dl dr Iosup. Gasesti nr de telefon pt programari pe net (cauta clinica Fortis Iosup ca acolo il gasesti mai liber. Mai era si la fostul CMU dar acolo e mai tot timpul full). Daca mai au fetele alte propuneri, ai de unde alege. Multa bafta [pup] MTHFR C677 Homozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

simonia, [pup] ce mai faci ? ai facut histeroscopia pana la urma ? este totul OK ? [flo] balanta_tm, Nu mai fi asa pesimista ... important este sa te detasezi putin de situatie. Iti spun din experienta mea; ce a fost, a fost. Trebuie sa mergem mai departe. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...