Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colectia de toamna-iarna 2005 acum mari!!! (2)


Recommended Posts

Andaid="red"> frumoase pozele de la serbare!!

In legatura cu pofta de mancare a lui Nichita:

-nu e slab, arata foarte bine copilul

-de unde pofta daca tu esti stresata sa manance?

Tu faci ceva cu pofta daca cineva te impinge de la spate in acea directie?

Nichita e mult mai strong decat Nati care nici ea nu e o slabatura. Bun, e baiat, e normal.

Cred ca primul pas e sa nu mai fii stresata cu cat mananca copilul.

Stiu ce-o sa-mi raspunzi: ca datorita faptului ca esti tu stresata el nu este bat.

Dar revin la ce mi-a spus pediatra - copiii obezi sunt problema in ziua de azi.

 

Acu' plec la Lyon. Virtual barem.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

laviiii, deci e foarte slab copilu'meu! l-ai vazut numai cu pulovarase pufoase ultimele dati. si e cel mai scund baietel din generatia lui. e de inaltimea fetitzelor. plus ca parintii baieteilor de varsta lui sunt mai scunzi decat parintii lui nichita. deci copilu e prost hranit. la gradinita nu mananca decat jumatate din 3 feluri. jumatate de fel. de obicei din supa:(((

ne vedem in fata primariei in lyon, vezi ca o sa am un ziar in mana sa ma recunosti. haide acum:)

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, am trecut si pe la acvariu intre timp, acum sunt cu Anais in troleibuz. Nu te-am vazut in fata primariei, probabil plecasesi.

 

Nu e slab copilul tau, parol. am pus mana pe el la un moment dat parca la ziua lui, are umarul mult mai bine legat decat Nati. Eu zic ca la el raportul inaltime-greutate e bun. Inaltimea e "cum ii e felul", dar nu cred ca e mai mic decat Nati.

Silvia mananca de obicei jumatate din felul 2 la after school, supa rarisim. E peste inaltimea pentru varsta ei dar la limita de jos a greutatii per varsta.

 

Parerea mea sincera este ca tu te stresezi mereu de mai multe lucruri decat ar fi cazul si fiecare stres e de o amplitudine mai mare. Hai sa nu zic decat ar fi cazul, de cat s-ar stresa altii.

 

Cred ca la Nichita ar trebui sa lucrezi inspre mancatul cu placere. Nu cu stres.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

incurajez si eu mamaicile deprimate, o sa iasa soarele si pe strada voastra![flo2][flo2]

copii cresc si dupa 2 ani o sa fie muuult mai bine.

 

MADA, mult succes la bb2.Asta sigur o sa te ingrase![flo]

 

Copii mei sunt slabi amandoi si nu ma mai stresez deloc.Victor are 16 kg si Andrei 11,5.Deci oricum sub medie pt varsta lor.Victor cand ridica mainile poti sa ii numeri coastele la propriu.Asta e.Eu vreau sa incerc cu suc din acele special pt copii de Ale Vera de la Forever Living.Si mi-a mai rec dr ceva f scump, vreo 160 lei 10 fiole dar cica este f bun.imi scapa numele.

 

Bic, super nasol .Multa sanatate!

 

Eu am obs ca merge f bine sa il conving pe V sa faca anumite lucruri daca formulez intr-un anumit fel cererile mele.Exemplu:

Hai sa te imbraci!Nada.

Unde vrei sa te imbraci in sufra sau in dormitor?In sufra.

 

Hai sa te speli pe dinti!nada

Cine se spala primul pe dinti?Se da navala!

 

Ce vrei sa mananci, supa sau felul doi?raspuns: ou prajit[:D]

 

 

O zi buna!

 

ps am pus poze cu marea inghetata

 

Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)

POZE MARE IAN 2010

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ile, multumesc de incurajare - de fapt alta parte a mesajului tau m-a incurajat. [:D]

Si matzul meu are 16 kile, nici nu-mi mai venea sa scriu aici. Mananca mai putin decat Ana. De cand am inceput serviciul, doarme prea putin (somnul de pranz il sare, seara nu reusim sa ne culcam mai devreme => am pierdut 1.5 ore de somn [bang]). E palid, incercanat si slab. Si, pe cale de consecinta, si mult mai artzagos [:(]. Musai sa-i iau niste vitamine.

La urma urmei, si eu tot cu suplimente imi duc zilele mai nou [:(].

 

PS. De pe la anul nou m-am gandit sa-mi iau ceva pentru functionarea cerebelului, sa ma pregatesc de serviciu, eram varza rau. Dupa vreo 2 saptamani in care am tot trecut pe la farmacii dar am uitat sa cer, ma nimeresc acolo cu tati si incep:

io: ce ziceam sa nu uit sa iau?

el: pastile de memorie

io: da, dar de care??? [:-)))]

Cam in halul asta eram. Acum, dupa 3 sapt de tratament, m-am mai dres [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inuta bine ai revenit dupa o asa vacanta frumoasa! Sper ca bateriile incarcate sa te tina tot anul!

 

Roxiut cred ca ar trebui sa urmezi exemplul Inei cu o mini vacanta singurica. Eu te-as invita pe la mine zau dar nu e asa de exotic ca in Florida Inutei! [pup]

 

Bic nu stiam ca Sma are alergii....of, ca sunt tare dificile unele, vad la prietene de aici cate trag cu copiii lor. Dar ma rog la ele e ceva permanent, sper sa identifici cauza cat mai repede! [pup]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M/am mai uitat si azi de dimineatza la pozele din Lyon,foarte frumoase,iar copilasii Corapinei asa cumintei par in poze[olala].Anais mi se pare foarte inalta...asa este?

 

Laviid="red"> spor la treaba,sa treci cu bine peste perioada aglomerata de la servici,sper totusi sa gasesti timp sa mai intri si pe forum,ca-s tare interesante postarile tale [flo].Thx pentru linkul despre nessebar,am citit,interesante parerile celor care au fost.

 

Inaid="red"> [pup]pentru Bobita sa se repare burtica repede.

 

Starea de depresie pe care o descrie Roxiid="red"> ma mai ia si pe mine,nu am chef de nimic,nu imi place nimic..simt ca o iau razna toata ziua cu facut mancare,curatenie si baita copilului [alcool]...si am abia vreo 9 luni de cand stau acasa..Cred ca daca nu o sa pot sa incep serviciul spre toamna chiar ca inebunesc.Cu Andreea a fost mai usor din punctul asta de vedere..am mers la servici cand ea avea 6 luni,maica/mea era mai bine cu sanatatea si toate au fost OK.Acum are si ea aproape de 60 de ani,s/a ingrasat destul de mult in ultima vreme si nu ar face fata singura cu Cris acasa.El e tare energic,umbla peste tot,zilele trecute a rasturnat umidificatorul care era in priza si s/a umplut tot de apa,dar nu asta era cel mai grav,se putea curenta imediat si toate astea in cateva secunde s/au intamplat pana m/am intors eu cu spatele sa/i iau niste hainute din dulap.Deci lasat asa nesupravegheat cateva minute nici nu se pune problema...te miri ce face...[bang].daca il pun in patut,se zbate,se catara,pana il bagi in seama si/l iei de acolo...intr/o seara si/a spart buza de sus agitandu/se sa sara afara din el [alcool].

Asa or fi baietii in general sau e al meu cu mai multe baterii decat normal?[help][soc]

 

Nici mie nu mi se pare slab deloc Nic in poze ...chiar e un copil bine proportionat.Dar ca nu mananca...da e un stres..stiu..ca trec aproape zilnic prin asta cu Andreea.Desi m/am obisnuit [:D]...dar in momentele chiar de criza cand refuza tot..ma mai apuca iar toate gandurile si nelinistea.Ca e micuta si slabuta...asta este..va creste si ea..o am tot pe sora/mea in minte care pana in liceu era tot cea mai mica si cea mai slaba...la 10 ani arata ca una care atunci incepe scoala...iar acum are 1.76m [:D].Si Andreea la gradi din 3 feluri mananca cate putin din fiecare,in general aduna carnea din felul 2 si zeama din ciorbe..iar felul 3 clar in rade imediat...ca e Danonino de obicei.Acum are o perioada in care s/a inaltat destul de mult...acum are spre 104 ,105 cm...dar la kg tot cam acolo a ramas..nu mai e cea mai micuta din gradi,dar cred ca printre cei mai slabi tot a ramas [:D].In schimb Cris are in jur de 10 kg,dar nu pare grasunel deloc ca e si inalt(vreo 80 de cm).Dar mananca,spre deosebire de sora-sa.

 

Hai ca m-am placinti destul...ma duc ca mi se trezeste copilul ..ca de vreo 40 de min doarme.[:D]

 

Coralia, mami de Andreea(14.11.2005) si Cristian (19.05.2009)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:) neata fetelor!

inuta, sper sa te repari curand! si bobita [flo]

andache, da-i putina pace, si andrei mananca un sfert de fel, de obicei zeama din ciorba. l-a ajuns sora-sa din urma cu kilogramele [bang](s-a pufosit anais a mea, ceva de groaza. a scapat la dulciuri si nu stiu ce sa-i mai fac, e o super-mega pofticioasa, le fura de pe unde le ascund -

lavi & anda , v-ati intalnit pana la urma in lyon? v-as fi invitat la un restaurant, dar e prima data cand n-am pozat niciun fel de mancare, desi aratau super-yummy.

da, lavi, aia e cladirea cu personalitatile nascute in lyon, desigur in realitate arata muuuult mai bine. :) l-am vazut si pe micul print [:I], e intr-una dintre poze, fugea de pe balcon. Oricum e o chestie f reusita dupa parerea mea (si eu nu ma innebunesc dupa trompe l'oeil).

 

In alta ordine de idei, fetelor, bagati magneziu, citrice si plante verzi ca sa iesiti din depresie - chiar functioneaza (bine, solutia ar fi sa schimbati atmosfera, dar daca nu-i posibil...). In mare parte depresia e favorizata de vreme, iarna, frig, stat in casa si intuneric mult.

 

Asa... ce am gasit in Fr pt copii (magazin de jucarii, i mean) - "FNAC eveil et jeux" - e super-tare dupa parerea mea (seamana mult cu imaginarium, dar stau mai bine la carti si articole de scris/decupat/colorat), sunt "distribuitori" (nu gasesc cuvantul potrivit) djeco, unde colaboreaza si tipa care a ilustrat "Printese date uitarii sau necunoscute" - Rébecca Dautremer (eu sunt indragostita de desenele ei).

Am lasat o mica avere acolo si sunt inca lucruri pe care mi le-as dori pt copii (ca sa nu mai spun ca mi-as dori si eu cate ceva)

 

end of cronicuta pe ziua de azi, fug la munci

 

 

 

c & andrei-ardei [zz]14.11.2005 & cireshik anais [il]07.05.07

 

margele, margelute si chestiute

 

MARGELUTE NOI_NOUTE DE TOAMNA id="teal">[foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...