Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colectia de toamna-iarna 2005 acum mari!!! (2)


Recommended Posts

A, ce-mi place intrebarea asta cu "ce va propuneti anul acesta"[:)] Eu am mai spus ca nu-mi mai propun sa realizez ceva, ca exact de acele lucruri se alege praful. Lucru dovedit in ultimii ani, toate rezolutiile mele de an nou s-au dovedit ireazlizabile. Poate e o superstitie stupida, dar deja mi-e frica sa mai sper la ceva bun mai ales ca in ultimul timp aud numai vesti rele.

Am mai citit si ca in februarie se anunta un cutremur mic-mic, de numai 5 grade[:D], iar coroborat cu ce scria in mailul trimis de anda (ca ar cam fi timpul sa fie un cutremur major), hmmm, nu-mi mai doresc decat sa se petreaca in timp ce eu sunt in casa, ca stau in bloc trainic si mic.

 

Dar sa-mi doresc ceva de la 2010, nu? Ar cam fi:[alcool] [bum] [bicla] [cina2] [cit] [hop] [comoara] [avion] [tren] [disco] [dual] [grup] [cort] [pool] [beach] [autoroz] [auto] [pahar] [rulo]

Doar atat[:D]

 

[pegeam]Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)id="limegreen">id="size1">[pegeam]

 

pesimistul este un optimist bine informat.id="size1">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cristinamh "sa supravietuiesti" e o dorinta foarte buna pentru acest an[flo] Si eu imi propun acelasi lucru.

 

Ina ce norocoasa este matusa ta, auzi spa, coafura si pedi all day.

 

Bic recuperare rapida Smarandei. Dar de ce oare au venit si pompierii pentru niste bube? Vin la orice apel, sau cum?

 

Intrebare: saptamana viitoare e vacanta la gradi? Ca ilinca nu a fost, deoarece nu i-a trecut gatul, si am fi vrut s-o ducem de luni.

 

 

 

[pegeam]Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)id="limegreen">id="size1">[pegeam]

 

pesimistul este un optimist bine informat.id="size1">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Feliid="red"> da, e vacanta saptamana viitoare la gradi.

Misto emoticonul cu cortul, de abia astept luna mai!!

 

Virgil s-a vaccinat azi de porcina eu nu ca inca nu mi-a trecut raceala.

 

corapid="red"> unde gasesti tu cartile astea frumoase, pe la ce librarie? Nu-mi zi ca online...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu zic ca on-line, imi place sa scarman prin librarii :) DAAAR cunosc deja editurile si on-line ma inspir, adica stiu exact ce sa caut prin magazin. librariile favorite sunt cele din romana ca imi sunt la indemana - in ordinea preferintelor: carturesti, cele doua "CLB" si diverta.

Dar mai am una care imi place la Unirii, undeva pe chei, nu stiu exact cum se cheama.

 

c & andrei-ardei [zz]14.11.2005 & cireshik anais [il]07.05.07

 

margele, margelute si chestiute

 

MARGELUTE NOI_NOUTE DE TOAMNA id="teal">[foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si ca sa schimb discutia - in materie TV recomand "mio mao" - sunt niste "desene" (clay-motion) pe JIM JAM (eu le vad la 8 dimineata, nu stiu daca le redifuzeaza), sunt episoade foarte scurte (5 minute), handmade in intregime, facute in italia de studioul lui francesco misseri. dupa parerea mea - de nota 10+.

 

c & andrei-ardei [zz]14.11.2005 & cireshik anais [il]07.05.07

 

margele, margelute si chestiute

 

MARGELUTE NOI_NOUTE DE TOAMNA id="teal">[foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata' la cafelutza,

 

Multumesc ptr urarile de sanatate[flo] , din pacate declar carantina in habitatul noastru, copiii au varsat asta-noapte si azi, iar eu si consortu' am avut burtile facute varza. este un virus pe care stiu de unde l-am luat, vrem sa stam linistiti in casa, sa nu-l mai transmitem si altora, ca-i pacat sa se chinuie ca noi. Io cred ca sintem pe calea cea buna, poate pina duminica ne refacem, Rachie a dormit toata ziulica si nu a papat nimic, incepuse sa se ridice febra dupa-amiaza si eram pe punctul de-a ii da tylenol insa dupa ce a varsat si-a revenit, i-a scazut febra, a avut pofta de mancare, toate au fost bune. Tati si Bobby sint in convalescentza, lor nu le este inca bine, eu ma simt ok .

 

 

Citat:

Cica in prima faza nu supa de carne, ca e grea, doar de zarzavat. Doar carnea de mancat, nu si zeama in care a fiert
align="right" id="quote2">

Lavitule,id="red"> eu aveam facut curcan la cuptor si i-am strecurat citeva bucatele cind a fost gata supa de legume, ca sa-i dau si ceva proteine, fiindca am incercat sa-i dau bucatele taiate inainte de supica si nu a vrut, nu se simtea bine, saracul. azi i-am dat si lapte fara lactoza, merci de idee, a baut putinel.

spor la serviciu.

 

Mada,id="red"> galerie ptr bb2! [pk]

Bicid="red">, uitai sa raspund, se spala cu pasta de dinti cu fluor.

 

Andaid="red"> si Laviid="red">, ce haioase ati fost cu intilnirea voastra din Lyon; pina la urma v-ati intilnit sau aminati pentru la vara [:D]

 

Corapinule,id="red"> nu te induri sa-ti rupi citeva minutele din timp sa ne impartasesti cum ai reusit sa slabesti? dieta si work out, dieta, renuntat la mancat dupa ora 5 , care dintre ele?

ca poate ma urnesc si eu din lenea mea de-a exersa ( tareeeee nu-mi place, dar kg se aduna nemilos si tre' sa fac ceva).

 

Ileid="red">, ma bucur ca-ti merge bine cu dieta scarsdale , imi place ca nu-ti da un gramaj ( dar apoi, daca papi de capul tau cit vrei si nu mai are efect dieta? ) dar nu m-ar avantaja fiindca ar trebui sa am grija sa cumpar alimentele respective din timp , sa respect orele de masa ( eu mai sar peste mic dejun si pranz, recunosc si stiu ca nu-i bine) .

foarte frumoasa marea, tu arati bine![:)]

 

Feliid="red">, si la mine vine una alba si zece negre. nu apuc sa ma bucur de ceva bun si frumos, ca apoi vin zile negre in lant, de-mi iese bucuria pe nas. ca sa nu mai spun ca, de cite ori am spus ca voi face cutare sau voi merge in vacanta nu stiu unde, nu stiu cum de s-a intimplat , dar nu am mai ajuns, din diverse motive. Anul acesta planuisem sa mergem in doua destinatii, m-am bucurat, colac peste pupaza, nu se mai poate , poate ajungem macar intr-una.

Iti doreasc sa ti se indeplineasca macar citeva dintre dorintele puse, si tot e' bine.

Matusa-mea este foarte, foarte norocoasa, intr-adevar, dar este si un om foarte bun la suflet si cred ca cineva acolo sus a vazut asta, de-aia i-a dat tot ce si-a dorit vreodata si mai mult. desi este matusa prin alianta ( sotul ei este var primar cu mama) tin mai mult la ea fiindca este o persoana altruista,compatimitoare.

 

Alinusaid="red"> [flo]

 

Andaid="red"> si Coraliaid="red">, Bobby papa mult mai bine decit Rachie, si este lungan si costeliv, nici nu ai spune ca este atit de gurmand ( daca vede pe cineva la masa, vine si cere, ca un catelus, nu conteaza ca el tocmai a terminat de papat). am observat ca baieteii sint mai scunzi si slabuti decit fetitele, pina dupa 12-13 ani, cind le intrec.

 

va pup si va doresc un weekend frumos si calduros [flo]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, dar cu ce te-a suparat bietul Cartarescu de esti atat de contra? Doar cu proza, nu cred.

 

Eu i-am citit cam tot, fierbinte, cand a aparut. Inceput parca cu Nostalgia - mi-a picat tare bine, aveam vreo 20 de ani. Era frumos sa rememorezi copilaria noastra (comunista, dar ce sa-i faci??), plus ca salturile in oniric erau fix ce-mi trebuia. Levantul a fost o surpriza incredibila, l-am citit de vreo 3 ori. Citit si Orbitorul - ei, aici as putea scrie pagini intregi. De-abia dupa o vreme dupa ce am terminat ultimul volum mi-am dat seama de sensul celor 3 volume ca intreg (drept e ca le-am si citit la distanta de ani buni - cum aparusera).

De ce iubim femeile m-a dezamagit - e comerciala crunt, povestirile aparusera initial in Elle. Dar e de admirat totusi spiritul intreprinzator. [:D]

Cu ceva ani in urma scria si articole in presa (prin evz parca), de un enorm bun simt.

Si mai am si feedback personal despre el, tot pozitiv [:D]. De la prietena mea cea mai buna, care s-a nimerit langa el la o sindrofie plicticoasa si au povestit cate in luna si-n stele. Ea era perfect ingenua, nu-i citise nici o carte, am crezut c-o bat cand am auzit faza. [:p]

Una peste alta, mie-mi place [il] [il] Gata cu dizertatia, nu va mai plictisesc .

Aaa, retinusem o poezie a lui care mi s-a parut draguta iar refrenul ei mi-a stat multa vreme in creier, dar vad ca nu retinusem exact finalul. Care... iti da dreptate [cheers]. Dar nu conteaza, tot cu impresia simpatica de la inceput am ramas.

id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ina, sanatate multa pentru toti ai casei!

 

Eu in ultimii 2 ani de zile nu-mi propusesem decat sa supravietuiesc. Ceea ce se pare ca am reusit, dar am acumulat fff multe frustrari [:(]. Asa ca pe anul asta mi-am propus mai multe.

Daca n-ai nici un scop, evident ca nici n-o sa te mobilizezi pentru mai mult. Cam asta-i concluzia mea mareata. Si va sfatuiesc si pe voi sa va propuneti mai mult decat supravietuirea [flo].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'mneata :)

inuta, eu am fost la nutritionist si mi-a dat regim. i-am spus ce vreau - adica ca nu vreau sa slabesc prea rpd ca sa-mi cada pieile, dat fiind ca timp de sport n-am, si ca nu vreau sa ma ingras dup-aia imediat si mi-a facut program - destul de personalizat, cu meniuri & all. am fost la ea cam la 2 saptamani. acum sunt intr-o pauza, dupa cum am zis nu ma grabesc [:D], astept primavara pentru ca sunt mai multe fructe si legume.

cu exceptia unei diete, toate au fost cu mese fixe - 3 principale si 2 gustari, la intervale orare destul de stabile. paineturi dimineata, in rest mai subtire, fara cartofi, fasole uscata, mazare, orez (adica imi mai dadea in meniu, dar nu intrau la ctg "legume")

sport - abia acum ma apuc, inainte eram prea grasa ca sa fac miscare si imi solicitam prea mult incheieturile, mai ales genunchii, cu care oricum nu stau prea grozav, ma enerva ca eram imobila si ma simteam ca un urs. acum am inceput lejer, ca vreau sa mai "compactez" :)

 

A, am uitat sa va zic ca-s copiii la mama, suntem singurei, casa mea aata ca un camin studentesc [:D] (asa ca nu-s copiii de vina pt dezordine) cu tzolae aruncate, pahare intinse peste tot si vase in chiuveta. am citit pana la 4 azi-noapte, sunt chiauna. E LIBERTATEEEEE[pk]

(desigur ca deja mi se pare casa goala fara ei, dar e asa de bine putina libertate - ma simt ca in adolescenta cand plecau parintii de-acasa [:D])

 

c & andrei-ardei [zz]14.11.2005 & cireshik anais [il]07.05.07

 

margele, margelute si chestiute

 

MARGELUTE NOI_NOUTE DE TOAMNA id="teal">[foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:

casa mea arata ca un camin studentesc
align="right" id="quote2">
[:-)))] cam asa si la noi, eu ma chinui cu invatatul, el nu face nimic, si de ce sa faca, ca "oricum nu vine nimeni pe la noi".
teancu de vase... l-am rezolvat, mi-am lauto o varza de la piata si i-am zis ca mai face mamaia mancare, daca vase nu-i place sa spele.
frigiderul e gol. dar daca ii e foame, stie unde e piata si are cheia la masina sa se duca la cumparaturi.

[:I] aseara am incercat rochia pentru botez. e tragic... daca nu slabesc 3kg pana pe 14 febr. ei, dar e asa nasol sa fii nasa in pantaloni [:D]?

asa ca nu stiu daca repede sau incet, dar am 2 saptamani sa slabesc urgent. daca lepun la loc, asta e, dar trebuie sa intru in rochie...[q]

si in incheiere, fi-mea boceste la telefon. ca s-a plictisit la buni. si cand ma duc sa o iau... "peste o saptamana" <asta e mult sau e putin?>



Cristina
Talente... de Nazdravani
- mai mult sau mai putin talentati, dar cu foarte multa vointa.
Încercam sa învatam de mici ca este mai important sa participi la o competitie, decât sa câstigi.
Naz si Ani: Povesti din dulapul cu rechizite
Ce sa agatam singurei in pomul de iarna
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...