Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani,Felicitari kitty-27!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui irmaria
Credeti ca e cazul sa imi fac un test de sarcina? S-ar putea vedea ceva atat de vreme la testul ala? viitoare [gravired]
trebuie sa mai astepti nu cred ca o sa se vada. [pup]Asteapta inca 7-8 zile macar. Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui EllaR
Matzaila - imi pare rau dar fruntea sus. Macar poti lua antibiotice linistita. Fetelor am mare nevoie de o parere din partea voastra. [:-@] O sa incep cu povestea ca sa va dati seama complet despre ce e vorba. In urma cu ceva timp a debutat acea boala inflamatorie in urma racelii mele. Mi s-a inflamat trompa dreapta dureri groaznice... . In data de 10 mai am fost la doctor cand mi-a recomandat antibiotic azitox 3 pastile + antiinflamator, iar dupa o luna sa repet tratamentul. Dupa cum stiti ca m-am tot plans durerile nu treceau de loc. Am fost si la urgente... etc. In seara cand am fost la urgente m-am apucat de o cura de plante ( Claw Cat's, echinaceea, tinctura de propolis) Am fost iar la dr. in 23 mai cand mi-a spus dr. meu ca sunt la ovulatie si sa prestez ca ovuleaza ovarul stang care nu e afectat si nici trompa nu e afectata. Eu l-am intrebat si daca raman gravi ce fac ca in 10 iunie ati spus sa iau din nou antibiotice, pana aflu daca sunt gravi deja am luat antibioticele. Nu stiu cat de tare poate afecta la 2 sapt o sarcina..... Doctorul a spus ca nu o sa o afecteze, dar mie imi efoarte frica! Ma gandesc si la tratamentul cu plantele sa-l intrerup sau ce parere aveti si voi fetele? Am nevoie de parerea voastra! Nu ma mai doare asa de tare mai mult ma arde in partea de jos si usor pe picior! Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
eu zic ca ar afecta - sunt multe feluri de antibiotice. ce ti-a dat?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui irmaria
Citat:
citat din mesajul lui EllaR
Matzaila - imi pare rau dar fruntea sus. Macar poti lua antibiotice linistita. Fetelor am mare nevoie de o parere din partea voastra. [:-@] O sa incep cu povestea ca sa va dati seama complet despre ce e vorba. In urma cu ceva timp a debutat acea boala inflamatorie in urma racelii mele. Mi s-a inflamat trompa dreapta dureri groaznice... . In data de 10 mai am fost la doctor cand mi-a recomandat antibiotic azitox 3 pastile + antiinflamator, iar dupa o luna sa repet tratamentul. Dupa cum stiti ca m-am tot plans durerile nu treceau de loc. Am fost si la urgente... etc. In seara cand am fost la urgente m-am apucat de o cura de plante ( Claw Cat's, echinaceea, tinctura de propolis) Am fost iar la dr. in 23 mai cand mi-a spus dr. meu ca sunt la ovulatie si sa prestez ca ovuleaza ovarul stang care nu e afectat si nici trompa nu e afectata. Eu l-am intrebat si daca raman gravi ce fac ca in 10 iunie ati spus sa iau din nou antibiotice, pana aflu daca sunt gravi deja am luat antibioticele. Nu stiu cat de tare poate afecta la 2 sapt o sarcina..... Doctorul a spus ca nu o sa o afecteze, dar mie imi efoarte frica! Ma gandesc si la tratamentul cu plantele sa-l intrerup sau ce parere aveti si voi fetele? Am nevoie de parerea voastra! Nu ma mai doare asa de tare mai mult ma arde in partea de jos si usor pe picior! Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Buna, Si eu sunt intr-o situatie similara cu ovarul drept inflamat.Eu am fost pe 18 mai la ecograf si mi-a dat sa iau 3 zile antibiotic si mi-a spus ca e ok sa il iau chiar daca eram in perioada ovulatiei. Nu stiu daca sa le iei sau nu dar ma gandesc ca nu sunt doctorii chiar atat de tampiti sa prescrie ceva cand stiu ca exista sanse sa ramai insarcinata. viitoare [gravired]
in perioada ovulatie, din ce am citit pe situyl dr. tutunaru, nu-i problema sa iei... dar la 2 saptamani dupa ovulatie....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui EllaR
Citat:
citat din mesajul lui irmaria
Credeti ca e cazul sa imi fac un test de sarcina? S-ar putea vedea ceva atat de vreme la testul ala? viitoare [gravired]
trebuie sa mai astepti nu cred ca o sa se vada. [pup]Asteapta inca 7-8 zile macar. Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
As astepta cu draga inimia 7-8 zile pt ca asta ar insemna sa imi intarzie :D O sa ma abtin cu greu, dar o sa ma abtin! :) viitoare [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc fetelor ca sunteti alaturi de mine, si eu sper sa nu fiu dezamagita, este foarte grea asteptarea asta, parca numai trece timpul asta o data [bang], incerc sa ma gandesc la altceva si sa imi fac de lucru dar nu merge, si cad mereu in extreme acum sunt sigura ca sunt insarcinata acum cred ca nu sunt, dupa care ma linistesc oricum bebe vine cand vrea el nu cand vrem noi.Doamne ajuta ca anul acesta sa ramanem toate gravidute!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...