Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani,Felicitari kitty-27!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

fete, cred ca deja ma stiti ca eu sunt super stresata cu aceasta sarcina.Imi doresc atat de mult acest copil....de cand am aflat de aceasta sarcina mi-am facut saptamanal beta hcg si progesteronul in dinamica ca sa vad cum evolueaza. Beta hcg creste frumos, se dubleaza la 48 de ore, progesteronul a crescut dar acum a inceput sa scada si stiu ca nu e deloc bine....Mi-am sunat medicul sa-l intreb ce sa fac si mi-a spus ca atata timp cat nu sangerez si nu am contractii sa-mi iau tratamentul (arefam la 12 ore - este progesteron natural) si sa ma linistesc...dar eu nu pot! ce sa fac?m-am mai programat sambta ala un alt medic sa mai cer o alta parere! sper sa nu fie tarziu!voi ati mai auzit de astfel de situatii? Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva! [gravired]5+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81
Prietenele mele, am ajuns si eu acasa si ca sa nu incep sa sar pe butoi am mancat repede doua ciocolate kinder. Eu cred ca e o reteta buna pentru ca iarasi am putere sa zambesc. A, fost la doctorita si mi-a zis ca foarte bine ca nu am ramas gravida luna asta ca bebe ar fi fost afectat. Peste o luna repet din nou analizele si trebuie sa ma duc si la ginecolog si doctorul care se ocupa de inima ( am uitat cum ii zice). Se pare ca am si tahicardie.Nici nu am facut treizeci ca si incep sa ies din garantie [:D] Cel mai dezamagita am fost insa de test. Nici nu-mi pot imagina ziua in care o sa vad doua liniute pe testul meu. Imi vine de pe acum sa iau unul si sa desenez cu carioca a doua liniuta doar ca sa ma prefac macar pentru cinci minute ca sunt insarcinata. Este greu cand lunile trec si-ti faci sperante si te agati de orice semn si te intrebi mereu de ce tu nu si mai ales altceva care e mai apasator....daca eu nu... Dupa care iti amintesti ca trebuie sa fi puternica pentru ca trebuie sa reusesti si mai mananci o ciocolata, mai tragi un bocet si mai suni o prietena careia ii spui amarul tau si iar o iei de la capat pentru ca nu ai de ales. Si-mi dau seama ca deja suntem toate mamici doar ca puisorii se lasa asteptati. Va imbratisez pe toate dragele mele prietene de suflet pentru ca nu ma lasati singura in toate momentele astea si pentru ca de fapt doar voi stiti prin ce trec si ma intelegeti cel mai bine.
Curaj draga, Doamne ce o sa ne mai bucur fiecare atunci cand o sa ne vina randul, si legat de probleme sa stii ca si eu am destule, asa e cand incepi sa iti faci visuri depistezi alte probleme.[pup][pup] Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] si sa am si eu un copil sanatos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui elenusht
fete, cred ca deja ma stiti ca eu sunt super stresata cu aceasta sarcina.Imi doresc atat de mult acest copil....de cand am aflat de aceasta sarcina mi-am facut saptamanal beta hcg si progesteronul in dinamica ca sa vad cum evolueaza. Beta hcg creste frumos, se dubleaza la 48 de ore, progesteronul a crescut dar acum a inceput sa scada si stiu ca nu e deloc bine....Mi-am sunat medicul sa-l intreb ce sa fac si mi-a spus ca atata timp cat nu sangerez si nu am contractii sa-mi iau tratamentul (arefam la 12 ore - este progesteron natural) si sa ma linistesc...dar eu nu pot! ce sa fac?m-am mai programat sambta ala un alt medic sa mai cer o alta parere! sper sa nu fie tarziu!voi ati mai auzit de astfel de situatii? Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva! [gravired]5+
Stai calma daca asa ti-a zis medicul.[pup][pup] Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] si sa am si eu un copil sanatos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]miha, m-ai prins azi sotul m-a "violat" ca aseara eu am tras de el eu va citesc dar nu stiu ce am, chiar nu imi vine sa ma bag in seama am asa o stare, prefer sa stau in umbra tu cum mai esti? pup pe toate fetele [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata gagici! Poftiti la o cafeluta, un suculet si o felie de tort. Ieri a fost ziua mea [q][q][q] si am stat la fundul butoiului M-a apucat asa o criza k nu-mi mai ajunge timpul, k nu ramane nik in urma mea, k eu dak mor maine am trait degeaba..... [bang] nu m-am adunat deloc toata ziua. In plus Z1 [q][q][q][q][q] Ancuta , in curand [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anckta, la multi ani pentru ieri! Hai puiule nu mai fi suparata! Dar sincer te inteleg, si eu am avut stari de astea! Si eu, si mai multe fete pe care le cunosc, cand am ajus sa schimbam prefixul de la 29 la 30....am avut aceleasi stari! Btw, tu cati ani ai implinit? diana [gravired]10+ si mami de [tren]IANIS STEFAN 14 mai 2007 [url]http://www.lumeadianei.blogspot.com[/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev353pr___.png"]Buburuza[/url] [url="https://picasaweb.google.com/dianalaura.musat"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...