Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani,Felicitari kitty-27!!!


Recommended Posts

Consultatii si Sfaturi - ovare polichistice Intrebare: Buna!Ma numesc Ana,am 23de ani si am fost diagnosticata cu SOP acum 2 luni jumate!Doctorul a fost preocupat deoarece am multe chisturi printre care unul de 10*5.8*8.9cm si acum3saptamani m-a operat si mi l-a scos! Dar mi-a zis ca mai am multe si nu e nimic de facut pentru a evita ca celelalte sa creasca,nu e nici un tratament nimic....Mie frica sa nu ajung sa fac zeci de operatii ... As vrea sa aflu si opinia dvs si daca se poate,niste sfaturi ar fi binevenite! As vrea sa va mai spun ca sunt supraponderala,imi cade parul excesiv iar ciclu imi vine foarte rar! Va multumesc! Raspuns: Draga mea, Aceasta afectiune se poate trata foarte usor, dar trebuie sa va tineti de tratament. Dereglarea hormonala este cauza SOP, obezitatii si caderii parului. Iata tratamentul: a. 3 cani de ceai/zi. dupa fiecare masa 1 cana, ceai obtinut din amestecul in partiegale de: naprasnic, sulfina, maces, roinita, frunze de nuc, coada calului, coada soricelului, urzica vie, cicoare, potbal, turita mare, rostopasca, sunatoare, pelin, anghinare, galbenele, cimbru si in cantitate dubla: cretisoara si salvie. Din acest amestec se pune 4 linguri/1 litru apa clocotita, infuzie 20 minute. b. Odata cu fiecare cana de ceai se va lua, conform prospectelor: BRANCA URSULUI cps. NAPRASNIC cps. EXTRACT/GEMO MLADITE DE ZMEUR EXTRACT/GEMO MUGURI DE COACAZ NEGRU TINCTUTA DE ARIN ALB EXTRACT MLADITE DE MUR ELIXIR DE FRUCTE DE SOC EVENING PRIMROSE CU VIT E NONI TAHITIAN 60 ml/zi luat in doua prize, 30ml (2 linguri de supa) dimineata si 30 ml seara, inainte de masa. Produsul se poate obtine prin intermediul meu, pentru a fi sigura ca luati originalul. 2 sticle de cate 1 litru = 290Ron, cu plata ramburs, la curier. Am nevoie de cateva date pentru comanda. Te rog contacteaza-ma telefonic, la 0744487659. MINERALE TRASOARE COLOIDALE CU ACID FULVIC 10 picaturi/zi c. CARPICON ,,S"crema solida, producator Romdan srl, administrate intrarectal, 1 dimineata si 1 seara, din a 5 a in a 19 a zi a ciclului. d. Cataplasme cu ARGILA GALBENA, producator Romdan srl: 1-3 linguri de Argila se pune intrun vas de sticla, se adauga 1-3 lingurite de BITTER (producator Hipocrate 2000) si putina apa calda si se amesteca pana se obtine o pasta groasa, omogena, onctuoasa, care se intinde pe abdomenul inferior, pe zona corespunzatoare ovarelor, uterului si anexelor. Se acopera cu un prosop si se asteapta sa se usuce; apoi se clateste cu apa calda. Astept telefonul tau pentru comanda de Noni si Minerale. Cu drag, Dr. Biolog Viorica Vintila Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Katy82
Fetele de-abia astept rezultatele la analize, tare imi e teama ca a recidivat e-coli. Of... Acum nu prea am banuti, as fi vrut sa repet secretia ca sa-mi fac si eu o data laparo. Asta e, asteptam...Am imbatranit la aspirante... [pup]pe toate Ne dorim mult un [bb] . Doamne ajuta-ne sa-l avem curand!
daca te ajuta cu ceva la mine DA a recidivat e-coli si acum sunt a 2 oara pe antibiotic ciprofloxacin de 1000mg. timp de 21 zile [bang] este ingrozitor de scump nu-ti doresc sa recidiveze ca stiu ce inseamna [pup][pup][pup] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/31ba3b"]GRAFIC[/url] Anul acesta ajuta-ma Doamne [ruga] sa fiu [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui EllaR
Citat:
citat din mesajul lui magddalena
si pe mine ma doare burta de cateva zile..e de la ovulatie?nu cred ca sunt in ziua 22 dupa CM sau poate poate ...e[bibe] [:D] deja visez..[:-@] dar cate pastile a dat doamna doctor biolog mama nu sunt cam multe ceaiuri..??
Din cate citesc acolo ma tot uit ca multe femei scriu ca sunt fff multumite de ajutorul dr biolog, dar si mie mi se par foarte multe plante pastile .... Din ce am citit la multe afectiuni pe partea de jos repeta anumite elemente. [:-@][:-@] Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
foarte bine ca postezi Ella [pup] cred ca fetele pot fi selective si la asta m-am gandit si eu cand am tot postat sunt informatii care ne ajuta la un moment dat pe unele dintre noi si , in plus, sunt pareri avizate de medici [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Consultatii si Sfaturi - Boala inflamatorie pelviana Intrebare: Buna ziua, Am fost diagnosticata cu BIP - Boala inflamatorie pelviana racesc jos extrem de repede, sincer nu mai stiu ce sa mai fac din acest punct de vedere. Am facut tratament cu antibiotice prescris de medicul ginecolog si nu vrea sa cedeze de loc. Ma doare in permanenta in partea de jos. Va rog sa-mi recomandati ceva care poate trata si eventual pentru a stimula imunitatea. Imi doresc un copil, dar cu asemenea dureri nu se poate apropia nimeni de mine. Multumesc anticipat! Raspuns: Draga mea, Pana imi comunici ce analize ai facut si care sunt rezultatele, iti recomand: a. FEMALE HORMONE BLEND 100cps , producator Solary 3x1/zi b. MINERALE TRASOARE COLOIDALE CU ACID FULVIC 10 picaturi/zi c. CARPICON ,,S"crema solida, producator Romdan srl, administrate intrarectal, 1 dimineata si 1 seara, din a 5 a in a 19 a zi a ciclului. In situatia ta, vei administra supozitoarele pana iti vine ciclul, faci pauza 4 zile si din a cincea zi incepi din nou administrarea, 14 zile. d. Cataplasme cu ARGILA GALBENA, producator Romdan srl: 1-3 linguri de Argila se pune intrun vas de sticla, se adauga 1-3 lingurite de BITTER (producator Hipocrate 2000) si putina apa calda si se amesteca pana se obtine o pasta groasa, omogena, onctuoasa, care se intinde pe abdomenul inferior, pe zona corespunzatoare ovarelor, uterului si anexelor. Se acopera cu un prosop si se asteapta sa se usuce; apoi se clateste cu apa calda. Astept sa-mi comunici cand au cedat durerile si restul analizelor, ca sa putem institui o terapie pentru fertilitate. Cu drag, Dr. Biolog Viorica Vintila Asta e recomandarea care am primit-o eu. Cand amp pus aceasta intrebare nu luam nimic , dar pana mia raspuns deja imi luasem o alta combinatie. Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor [flo]. De Matzaila mai stiti ceva? Eu ma pregateam sa cumpar azi un test de sarcina, macar sa scap de dilema. Si aseara imi vine CM, fara dureri de spate, fara nici un simptom... Tare ciudata faza asta. Nu-i nimic, macar a venit [:D]. Va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dreambaby
Buna fetelor [flo]. De Matzaila mai stiti ceva? Eu ma pregateam sa cumpar azi un test de sarcina, macar sa scap de dilema. Si aseara imi vine CM, fara dureri de spate, fara nici un simptom... Tare ciudata faza asta. Nu-i nimic, macar a venit [:D]. Va pup!
Si eu ma gandeam la Matzaila oare ce face? Cat despre menstruatie luna asta e o alta sansa![pup] Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cixinica
salutare! interesante postarile voastre monique si ellar, multumim [pup] ella poti sa pui si site-ul unde pui intrebari, te rog [pup] multi [pup][pup][pup] si o zi frumoasa sa aveti!
da sigur! de ce nu![pup] http://www.carpicon.ro/default.asp?appid=1545 Doamne ajuta sa fiu [gravi] cu 2 bebei sanatosi tun si la termen!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat: citat din mesajul lui elenusht alina_loca asa aveam si eu: ovare micropolichistice (cam 6-7 chistulete mici pe fiecare ovar), dar Dumezeu mi-a ascultat rugile!Eu am mai luat silimarina! Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva! 5 Multumesc mult pentru ajutor. Cum ai luat silimarina? Eu acum sunt pe spirulina si eu si sotul cate 4 pe zi. Va pup pe toate ******************************************************* Doamne ajuta-ma sa raman cu un sanatos... ******************************************************* Doamne ajuta-ma sa raman [gravi] cu un [bibe] sanatos...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...